reklama
reklama

Aż 101 załóg wystartuje w Valvoline Rajdzie Małopolski. Start już w piątek

Sport, Wiadomości, 29.07.2021 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Ogromnym zainteresowaniem cieszy się pierwsza edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który rozegrany zostanie w dniach 30-31 lipca na terenach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i okolicy.
Aż 101 załóg wystartuje w Valvoline Rajdzie Małopolski. Start już w piątek

Do zawodów rozgrywanych w cyklach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska zgłosiło się łącznie aż 101 załóg!

47 załóg widnieje zgłoszonych w cyklu RSMŚl. W rajdzie pojedzie pełna pierwsza dziesiątka klasyfikacji sezonowej, na czele z liderami, duetem Piotrowski/Mroszczyk w Renault Clio Sport. Pozycje liderów z pewnością próbować będą zdobyć m.in. duety Stańdo/Gurdziołek (Renault Clio Sport), Świder/Borycki (Honda Civic EK4), Hawro/Kolaczek czy Ciombor/Miklaszewski (w Hondach Civic). Do rajdu szykują się także Rokita ze Ślęczką oraz Badura z Wołkiem - aktualni mistrzowie i wicemistrzowie klasyfikacji. Łącznie w klasie 1 zgłosiło się dwanaście załóg, w klasie 2 sześć, w OPEN 4WD cztery, a w OPEN 2WD dziesięć. Trzy załogi powalczą w RallyN1 oraz CLASSIC, jedna w Rally4, dwie w RallyN2. W markowym pucharze Peugeot/Citroen sześć zgłoszeń.

Do rywalizacji w cyklu RSPŚ zgłosiły się 54 duety. Siedem z nich pojedzie w klasie GOŚĆ, dziewiętnaście w klasie 3, dziesięć w klasie 2, osiem w klasie 1, dziewięć w Cento, jedna w RWD.

W piątek (30.07) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam czekać będą także dodatkowe atrakcje: profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00. Próba będzie transmitowana na żywo na kanale Motowizja oraz w internecie.

Sobota to dwa odcinki specjalne (z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni i z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej). Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim Zamkiem około godziny 16:30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19:30 na zamkowym dziedzińcu.

Listy zgłoszeń: https://rajdmalopolski.pl/zgloszenia/
Informacje o rajdzie: https://rajdmalopolski.pl/kibice/
Informacje dla mieszkańców: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

30.07.2021 r.

19:30 - Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek
19:35 - OSS 1 - Maków Podhalański (2,42 km)

31.07.2021 r.

09:00 - Serwis A, Plac Targowy Sucha Beskidzka
09:43 - OS 2 - Przysłop (3,2 km)
09:58 - OS 3 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

11:58 - Serwis B, Plac Targowy Sucha Beskidzka
12:56 - OS 4 - Przysłop (3,2 km)
13:11 - OS 5 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

15:11 - Serwis C, Plac Targowy Sucha Beskidzka
16:09 - OS 6 - Przysłop (3,2 km)
16:24 - OS 7 - Sucha Beskidzka (3,0 km)

16:36 - Meta rajdu, Zamek Suski

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama