reklama
reklama

18-latek z naszego regionu wygrał Rajd Dakar

Sport, Wiadomości, 15.01.2023 12:33,
Zaledwie jesienią ub. roku zrobił prawo jazdy i taki sukces.
18-latek z naszego regionu wygrał Rajd Dakar
Wielki sukces 18-letniego Eryka Goczała z Przytkowic w Rajdzie Dakar. W rajdach startuje już od kilku lat, jesienią ub. roku zrobił prawo jazdy, na początku tego roku wystartował w Rajdzie Dakar w kategorii pojazdów lekkich SSV i wygrał całą, wieloetapową rywalizację.

Wszystko rozstrzygnęło się w niedzielę (15.01). Eryk w czasie ostatniego etapu odrobił straty do Litwina Rokasa Baciuski i ostatecznie zwyciężył w całej rywalizacji - jako najmłodszych uczestnik imprezy.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej zawody zakończył z kolei ojciec Eryka - Marek Goczał, a piąty był kolejny z "rodu" Goczałów - Michał.

- Niewiarygodne, wygrywamy Rajd Dakar w naszym debiucie! Chciałem w tym moim pierwszym starcie po prostu być na mecie, a my wygrywamy! To był koszmarnie trudny rajd. Dwa dni temu podjęliśmy niezwykle trudną decyzję strategiczną – jestem niezmiernie wdzięczny mojej rodzinie, mojemu tacie i wujkowi za to, jak nam pomogli. Postawili nas na pierwszym miejscu i zrobili wszystko, abyśmy wygrali. I to się opłaciło. Trudno znaleźć mi w tym momencie słowa. Wygraliśmy Dakar! – mówił na mecie Eryk.foto: FB / Energylandia Rally Team
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama