reklama
reklama

Znicze i ulotki przed biurem posła PiS z Andrychowa. O co chodzi? [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 24.10.2020 18:45, red
Znicze i ulotki przed biurem posła PiS z Andrychowa. O co chodzi? [AKTUALIZACJA]
Od czwartku (22.10) w całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis sprzed ponad 20 lat zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Protesty odbywają się głównie w dużych miastach, ale "dostało się" również niektórym lokalnym politykom PiS. Przed biurem posła Marka Polaka w Kętach w piątek w nocy ustawione zostały znicze, a na tablicy przyklejono ulotki m.in. z hasłami "Wyrok na kobiety".

Dodajmy, że od wielu tygodni przeciwko tzw. "Piątce dla zwierząt Kaczyńskiego" protestują również rolnicy - także ci z naszego regionu.

Sprawę skomentowała w sobotę na facebooku Dorota Niedziela, posłanka PO z Kęt.


foto: facebook
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 27.10.2020 15:14

@ mirek .Cieszę się bardzo,że są jeszcze ludzie oglądajacy tvn, to daje nadzieję przetrwania gatunku .

mark7, 25.10.2020 10:37

Dzień dobry! Dziś w Andrychowie o 16.oo? Czy to pewna informacja? Zastanawiam się co ze sobą zabrać. Oczywiste że dowód osobisty, zapas papierosów, skarpety na zmianę i coś do kieszeni. Należy precyzyjnie rejestrować wszystko co się wydarzy. Znając polska gościnność ,mniemam że nasi goście na spacerze, którzy nie da z Andrychowa/ rotacja kadr/ zostaną obdarowani i docenieni jak nakazuje polska tradycja. Do zobaczenia na spacerze! Szalom!

Bryndza, 25.10.2020 00:09

Słyszałam że dzìś pełna mobilizacja i marsz w andrychowie o 16 ktoś coś potwierdza start stadion Andrychów prawdopodobnie?

Mirek, 25.10.2020 00:03

@kamieni.kupa Gdy czyta się takie wytłoczyny typu pisanina "kamieni.kupa", to zaraz czuję lepiej się ... Fajnie czytać takie ciemnogrodzkie/imbecylskie teksty ... Wiem wtedy, że jestem lata świetlne wyżej, niż ten ciemnogród czerpiący wiedzę z TVPInfo i rydzykowe media ...

Mirek, 24.10.2020 23:56

@obserwator2012 masz racje, TVN dla powyżej 45 IQ ... wszelkie inne poniżej 45 lookają na TVP i pochodne. Jesteś istotko tylko imitacją homo sapiens ... takie cuś, co ino zassa co mu TVPinfo czy Radyjko Ma Ryjka, czy TRWAM podrzuci ...

Mirek, 24.10.2020 23:50

też zapaliłbym mu taki znicz, ale dla takiego maluczkiego szkoda mi czasu i fatygi ....

mark7, 24.10.2020 22:02

"To niezliczone ilości polskich kobiet, praktykujących katoliczek cieszą się z tego orzeczenia, a na ulice wychodzi lewacka mniejszość. Wymyślili chwytliwe hasło o jakimś piekle kobiet, a sytuacja znów wygląda bardzo podobnie. Zdecydowana większość Polek nie ma żadnego piekła, mają normalne życie, rodziny, dzieci." Chodzą w niedzielę do kościoła , modlą się, przyjmują komunię. Nie wiedzą czy ręce które ją podają nie gmerały w czyimś rozporku. Może to stanowić dla wielu problem. Nie tyle etyczny ,co estetyczny i sanitarny. Moralność jest w tej grupie pojęciem względnym. Wysokie standardy i pouczenia stosowane są wyłącznie w stosunku do oponentów. W myśl zasady spowiedzi, która wszystkie niecne czyny uznaje za nie byłe. Rozumiem że autor opinii niejaki " kamieni kupa", notabene świetny login, wyznaje również tą zasadę o której wspomniałem. Rozumiem również ,że jego głęboka i szczera wiara pozwala mu na znacznie więcej niż osobie niewierzącej. Korzysta więc z tego , lub by być precyzyjnym, z bożej łaski i nawraca niewierzących i wątpiących w sposób w jaki potrafi . A że jest intelektualistą czyni to w sposób bardzo wyrafinowany . Siejąc wokół siebie strach niczym Kramer. Ku uciesze andrychowskiego plebsu, a konsternacji ludzi normalnych, których jak widzę i czytam nie brakuje. Mam pewne obawy czy ów wykształcony i elokwentny autor rozumie mój przekaz. Trudno by mi było sprostać jego poziomowi pisząc że jest baranem. Nie jest to może najwłaściwsze określenie, jednak mając na uwadze że jest zagorzałym zwolennikiem wypasu na opoce prowadzonym przez kler , pozostawię to bez zmian ,licząc na właściwe emocje z jego strony. Pisząc właściwe odnoszę się do jego emocji, które nie maja nic wspólnego z tymi o których pisze literatura medyczna. Zostań z bogiem! Szalom!

obserwator2012, 24.10.2020 13:53

@kamieni,kupa .Proszę nie oglądaj TVN, bo to telewizja dla ludzi o IQ powyżej 45 i wychodzi wstydliwa prawda,że w mniejszości jesteś ty. Wszystko jasne bronisz wszystkich przed tym co ciebie spotkało, czyli jednak urodził się debil- dziękujemy.

mega, 24.10.2020 13:52

niech dalej rządzi kościół, przepraszam czarne pacany w sukienkach niech to jest uregulowane tak jak w normalnych państwach na świecie

cath, 24.10.2020 13:12

A może spróbuj zrozumieć kobietę w ciąży,która dowiaduje się ze za kilka miesięcy jej dziecko umrze tuż po porodzie bo wady uniemożliwia mu życie.Podobnie jest z ofiarami gwałtów.To tez jest miłosierdzie po byku.Podwójne karanie gwałt i urodzenie niechcianego dziecka .Fajnie jak mężczyźni decydują za kobiety.Inna sprawa ze nasze miłosierne państwo takie niepełnosprawne dzieci zostawia praktycznie bez opieki zobacz ile jest próśb o wsparcie rehabilitacji, jakie nakłady ponoszą rodzice by rehabilitować dzieci stad takie fundacje jak Dać szanse czy Promyczek.Zabrzmi to okrutnie ale jak rodzice rehabilitują takie dziecko, ponoszą koszty rehabilitacji to maja rzucane jeszcze kłody pod nogi a inni zamykają dziecko w przysłowiowej komórce nie robią nic i korzystaja jeszcze z tego.Sorry takie mamy Państwo...

kamieni.kupa, 24.10.2020 12:30

Ależ wspaniale ogląda się te obrazki jak lewactwo wyje i wysyła na ulice lewacką dzicz do rzucania kamieniami w policjantów. Zdecydowana większość Polaków to widzi i pokaże co o tym myśli w następnych wyborach za trzy lata. Lewactwo razem z TVN-em próbują wytworzyć wrażenie w kraju, ale także za granicą, że oto jakieś niezliczone tłumy polskich kobiet wychodzą na ulice protestować przeciwko orzeczeniu, a prawda jest taka, że sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie. To niezliczone ilości polskich kobiet, praktykujących katoliczek cieszą się z tego orzeczenia, a na ulice wychodzi lewacka mniejszość. Wymyślili chwytliwe hasło o jakimś piekle kobiet, a sytuacja znów wygląda bardzo podobnie. Zdecydowana większość Polek nie ma żadnego piekła, mają normalne życie, rodziny, dzieci. Natomiast owszem, piekło przeżywają, ale tylko i wyłącznie lewackie kobiety, na szczęście w Polsce w mniejszości. Piekłem jest dla nich to, że nie mogą na życzenie, kaprys zabijać dzieci. Jeden z artykułów Konstytucji, przypominam napisanej przez postkomunistów!, mówi, że Rzeczpospolita zapewnia prawną ochronę każdemu człowiekowi od poczęcia do śmierci. Tyle w temacie. A teraz idę oglądać dalszy ciąg wycia lewackiej dziczy.