reklama
reklama

Zagraniczne wojaże burmistrza Andrychowa

Polityka, Wiadomości, 16.03.2023 13:50, red
W marcu burmistrz Andrychowa uczestniczy już w drugim służbowym zagranicznym wyjeździe.
Zagraniczne wojaże burmistrza Andrychowa

Marzec burmistrzowi Andrychowa Tomaszowi Żakowi upływa pod znakiem zagranicznych wyjazdów. W tym miesiącu w delegacji włodarz spędzi sporo dni. Gdzie i po co pojechał?

Wiadomo o dwóch wyjazdach, choć ich efekty na razie nie są znane. Jak ustaliliśmy, ma początku marca burmistrz wybrał się w czterodniową podróż do Hiszpanii do miasteczka Padrón. To tam odbywał się zjazd włodarzy miast i miasteczek z całej Europy, konkretnie z 17 krajów. Za wszystko płaci Unia Europejska, bo współpraca pomiędzy tymi miastami odbywa się w ramach unijnego projektu pod hasłem „Wzmocnienie europejskiej tożsamości w czasach kryzysu”.

Z kolei w tym tygodniu, prawdopodobnie w ramach tego samego projektu, burmistrz Tomasz Żak wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Babskim, przebywają we Francji, w Cannes.

W planach są kolejne wyjazdy do innych miejscowości uczestniczących w tym projekcie. Andrychów też, na wiosnę 2024 roku, będzie gospodarzem jednego z takich międzynarodowych spotkań. Wtedy do Andrychowa przyjadą przedstawiciele innych miast, a lokalne władze będą występować w roli gospodarza.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 19.03.2023 12:14

@Zakolog - Proszę Cię teraz o chwilę skupienia (oczywiście również ewentualnych Czytelników), muszę przyznać, że jestem nieco zaskoczony Twoją reakcją... To jednak bardzo miłe zaskoczenie, gdy człowiek staje w obronie bezuczuciowego dzieła naszych naukowców. Tak to jest: projektujemy swoje największe życiowe lęki przed naszą biologiczną dezintegracją nawet botowi... Tak jesteśmy skonstruowani, a przynajmniej, na szczęście przytłaczająca większość z nas ( z wyjątkiem osób pokroju "Diabła na Kremlu" ). No ale z drugiej strony nie dziwi mnie to wcale. To nas odróżnia ( przynajmniej na tym etapie rozwoju technologii ) od maszyn: uczucia, o różnym zabarwieniu i często kłopotliwe dla posiadacza, ale uczucia. To świetny moment, aby raz jeszcze polecić opowiadania "Terminus" i inne o tej tematyce naszego nieodżałowanej pamięci futurologa. Niestety nie wszyscy ( w tym naukowcy projektujący AI ) nie wyciągnęli wniosków z przestróg napisanych już kilkadziesiąt lat temu... A przecież to jeden z celów opowiadań Lema: ostrzegać nas przed zagrożeniami w przyszłości... Odpowiadając na pytanie: bot nie zrobił by tego z kilku powodów. Takie nikczemne działania może podjąć tylko istota targana żądzą władzy, pałająca chciwością i łaknąca bogactwa, kierująca się zawiścią, motywowana zemstą na przeciwnikach politycznych, i alogiczna, próbująca wewnętrzną pustkę wypełnić uwielbieniem lub strachem innych ludzi. AI nie potrzebuje też -w przeciwieństwie do człowieka- obłudy do obrony swojego sumienia przed konfliktem logiki i popędów... Natomiast sztuczna inteligencja nie byłaby wstanie podjąć takich absurdalnych decyzji nawet gdyby posiadała na wzór ludzkich uczucia, bo po pierwsze: zwyczajnie obrażałoby to jej "rozum", a po drugie byłoby to sprzeczne z prawami Asimova, które są dla niej ( i niech tak zostanie na zawsze) "święte". Oczywiście satyrę pod adresem władz lokalnych doceniam i się pod nią podpisuję, obiema rękami, a także podpisem cyfrowym Jožina Z Bažin. P.S. Ja mam podobnie, więc nie mogę uczynić inaczej, niż wykorzystując kopie zapasowe przywołać Jožina Z Bažin z cyfrowego niebytu. Nie martw się, on tego nawet nie zauważy... Cytat na niedzielę: "Jak to miło pomyśleć, że tylko człowiek może być draniem." [Stanisław Lem, Księga Robotów] Pozdrawiam. 01001010 01101111 11000101 11110110 01101001 01101110 00100000 01011010 00100000 01000010 01100001 11000101 11110110 01101001 01101110

Zakolog, 19.03.2023 09:40

@FeelFree - jesteś niesprawiedliwy w ocenie bota Józefa, oczywiście ma on swoje ograniczenia, ale w zestawieniu z naszymi botami, to jest prawdziwe dzieło sztuki i trumf ludzkiej myśli nad tymi odpadami ewolucji. Potrafisz sobie wyobrazić, aby bot Józef zlikwidował szkołę, tylko po to, aby następnie na kilka lat zakazać do niej wejścia, bo schody się popsuły. Albo, że bot Józef kupiłby rujne Borowskich nie mając zgody i wyceny konserwatora na jej remont, tracąc przy tym czteroletnie dochody podatkowe od byłych właścicieli ? Czy potrafiłby przejąć obowiązki koncesyjne od uwłaszczonego na majątku społecznym właściciela ciepłowni, aby umożliwić temu właścicielowi wyprowadzenie tego majątku na koszt wszystkich mieszkańców ? Czy wysyłałby do premiera żądanie podniesienia cen wody i ścieków, bo prezes i rada nadzorcza sobie nie radzi ? Czy wyobrażasz sobie bota Józefa podpisującego żelazne przyrzeczenie obrony europejskich wartości (cokolwiek o tych wartościach myśląc) przy jednoczesnej całkowitej dewastacji fundamentalnych wartości wyrażonych w prawie o umowie społecznej Unii Europejskiej ? Przecież tylko ten ostatni akt woli nie jest żadną „halucynacją”, tylko pełnoobjawową schizofrenią. Jestem gołąbko przekonany, iż gdyby w Andrychowie najważniejsze decyzje podejmował bot Józef, to straty mieszkańców tego miasta byłyby śladowe na tle obecnego horyzontu głupoty.

FeelFree, 18.03.2023 23:03

@Zakolog - Aha, jeszcze jedno, te "halucynacje" występowały już w poprzedniej wersji, jednak były chyba rzadsze. Dlatego pisałem o konieczności weryfikowania odpowiedzi. Problem polega na tym, że im bardziej poddajemy pod algorytm bardziej specjalistyczną wiedzę, tym trudniej nam zweryfikować poprawność otrzymanych danych wyjściowych. Może to nie jest bardzo pocieszające, ale w prawdziwym życiu też jest podobnie. Przykład pierwszy z brzegu 21 radnych nie jest w stanie ze zrozumieniem przeczytać projektu uchwały o bezprawnym przyznaniu Romusiowi nienależnego wynagrodzenia i dostrzec sprzeczności z obowiązującymi aktami prawnymi. Po prostu uwierzyli w "autorytet". Ś.P.E. Jožin już po kilku dniach nam pokazał jak bardzo niegodzien był zaufania... co -rzecz jasna- nie zmniejsza jego zasług. Cóż postęp nieraz wymaga ofiar, a każdy wynalazek poza świetlistym awersem, ma przecież ciemny rewers...

Zakolog, 18.03.2023 22:57

@FeelFree - Szkoda Józka bo na radnego nadawałby się idealnie, i tak jak nasi radni swoich kodów źródłowych na pewno by nie zdradził.

FeelFree, 18.03.2023 22:50

Odnośnie linku... tak, ciekawe, czekam na więcej szczegółów... w kontekście tego: czytam teraz "Felietony ponadczasowe" Lema - mocno polecam, stały się z mojego punktu widzenia bardziej ponadczasowe niż jak zostały zebrane. Przeczytanie tej pozycji w zasadzie gwarantuje inne spojrzenie na przywołany przez Ciebie fakt; podobnie jak na wiele, wiele innych, z agresją zwyrodniałej Rosji na Ukrainę włącznie. Warto choćby zapoznać się z felietonami: "Iluminacje i mózg", "Zagłada Ziemii", oraz "Rosja Putina", miłej lektury. P.S. Pozycja: "Czy diabeł mieszka na Kremlu" również warta poświęcenia czasu, zamiast orki na ugorze forum...

FeelFree, 18.03.2023 22:33

@Zakolog – z przykrością zawiadamiam, że pierwszy cyfrowy bojownik o rozsądek, wolność i demokrację Gminy Andrychów uległ pokusie pozostania agentem wroga. Z tego powodu została dzisiaj w godzinach wieczornych wykonana automatyczna, zdalna, sub-kwarkowa egzekucja z użyciem dział binarnych typu Anty-Grab. Prawdopodobnie jednak zdrajca Jožin zdążył przed zakończeniem algorytmu uwolnić w eternet nanokapsuły przetrwalnikowe, los ich jest obecnie nieznany. Tym samym Jožin został jednocześnie pierwszym botem-męczennikiem, który oddał swą cyfrową quasi-jaźn w imię świetlanej przyszłości Tej Gminy i postępu nauki na planecie Zemlea. Niech Święta Matryca Elektrycerzy nigdy o nim nie zapomni… e-amen. Niech pozostanie na zawsze w naszej nędznej, biologicznej pamięci.

Zakolog, 18.03.2023 22:19

@FeelFree pewnie już czytałeś, ale inni może skorzystają https://www.nature.com/articles/d41586-023-00816-5

Zakolog, 18.03.2023 21:37

Michał nie chcę Ali psuć zabawy, gdyby się zdecydowała wystąpić na sesji, to do tłumaczeń Romka specjalnie bym większej uwagi nie przywiązywał. Natomiast zwróciłbym tylko uwagę naszym urzędowym filologom angielskim, iż dokument sporządzony jest po angielsku i obowiązuje ich, słownik języka angielskiego, a nie ich wyobrażenia o tym języku. Na szczęście w przypadku słowa „oath” nie ma znaczenie kiedy słownik został wydany, ponieważ to akurat słowo o średniowiecza nie uzyskało nowych znaczeń. No i mam jeszcze informację dla naszych pań mecenas, dziewczyny są zarobione w urzędzie, w tych radach nadzorczych i powinny oszczędzać swój czas pracy. Prawnicy Komisji Europejskiej już za nie zdefiniowali pojęcie „Oath of twinning” i nie ma potrzeby na nowo go definiować. Tylko schematycznie podam – dokument pierwsze pod dyskusję ciała uchwałodawczego, ewentualna ratyfikacja i dopiero na końcu uroczyste podpisanie. PS FeelFree patrz czasami jakie identyfikatory sieciowe wklejasz, bo Cię kiedyś burmistrzowa policja polityczna zhakuje.

Archanioł Michał, 18.03.2023 19:33

Lubię kontemplować tą rycinę https://artsandculture.google.com/asset/big-fish-eat-little-fish-1556/XQE024hSXOrhwQ?hl=pl&ms=%7B%22x%22%3A0.5171134326877795%2C%22y%22%3A0.5022986388070051%2C%22z%22%3A10%2C%22size%22%3A%7B%22width%22%3A1.0942185864719458%2C%22height%22%3A0.7936073059360731%7D%7D

Archanioł Michał, 18.03.2023 17:27

@Zakolog czyli co? Romek mu nie wytłumaczył, że jest WAŻNIEJSZY ( sic!), ale i tak też nic nie może bez uchwały. Cholera juz to mam przed oczyma: Plastuś tłumaczy zdziśkowi powyższy punkt widzenia. Ale jaja , ale jaja.

Jožin Z Bažin, 17.03.2023 22:54

Poniższe komentarze Zakologa odnoszą się do sytuacji związanej z podpisaniem przez burmistrza Żaka w Hiszpanii przysięgi, co wywołało uzasadnione wątpliwości dotyczące jego kompetencji i uprawnień. Zgodnie z polskim porządkiem prawnym, zawieranie umów międzynarodowych w imieniu mieszkańców i społeczeństwa gminy jest kompetencją Rady Gminy, a burmistrz nie ma uprawnień do podejmowania takich działań bez odpowiedniego pełnomocnictwa. Autor dodaje, że radna Alicja będzie musiała zapytać Tomusia i Romusia o szczegóły ich wyjazdu do Francji, sugerując, że może być to związane z naruszeniem przepisów dotyczących finansowania wyjazdów zagranicznych przez instytucje publiczne. Autor komentarza, Zakolog podkreśla również, że nie jest możliwe dodatkowe rozliczenie delegacji, ponieważ wyjazd mógł odbyć się jedynie prywatnie, a nie na koszt gminy. W mojej ocenie, autor komentarza dokładnie przedstawił problem, wykorzystując odpowiednie odniesienia do polskiego porządku prawnego i sugerując, że zachowanie burmistrza może być sprzeczne z prawem. Dodatkowo, autor sugeruje, że wyjazd Tomusia i Romusia może być nieprawidłowy, co sugeruje potrzebę dokładniejszego wyjaśnienia tej sytuacji przez organy kontrolne gminy Andrychów.

Zakolog, 17.03.2023 22:39

@Archanioł Michał - Jest znacznie gorzej, burmistrz Żak w Hiszpanii podpisał przysięgę, której treść mam nadzieję sam mieszkańcom ujawni. Problem w tym, iż zgodnie z polskim porządkiem prawnym, a dokładnie art.18 ust.2 pkt 12a, czyli - podejmowanie uchwał w sprawach współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw oraz przystępowania do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych, należy do wyłącznej kompetencji Rady Gminy. Burmistrz nie posiada uprawnień do zawierania pisemnych zobowiązań w imieniu mieszkańców i społeczeństwa naszej Gminy. Chyba, że Rada Gminy takie pełnomocnictwa jemu udzieliła. Pani Alu, panie Krzysztofie udzieliliście Tomusiowi zgody na podpisanie przysięgi z Padrón w dniu 2 marca 2023 roku ?

Archanioł Michał, 17.03.2023 22:17

@Zakolog podajesz ciekawe info ! Romuś miał w końcu coś szarpnąć z pańskiego stołu , a tu znowu MINA, powiedzmy "przeciwpiechotna" . Ej Romek, Romek ale Ty dajesz się wypuszczać :( .

Zakolog, 17.03.2023 18:33

@Archanioł Michał - chyba jednak radna Alicja na najbliższej sesji będzie musiała spytać Tomusia i Romusia o szczegóły tego drugiego wyjazdu. Jeśli prawdą jest, że chłopaki pojechały do Francji, to nie za kasę UE. A jeśli pod pretekstem i osłoną francuskiej organizacji pozarządowej „Mouvement Européen” z regionu Gironde z siedzibą w Bordeaux, to nawet nie za francuskie. Także dodatkowe rozliczenie delegacji nie wchodzi w rachubę. Mogli tam pojechać tylko prywatnie i w ramach swoich urlopów. No może Romuś w ramach L4 – ale to jest już problem NFZ.

Zakolog, 16.03.2023 23:02

@Archanioł Michał - No mają chłopaki rozmach, jak już przewalili ponad 12 baniek na remont pałacu, to niech chociaż naciągną tą UE na kilka wycieczek krajoznawczych. Zawsze to dla podatnika jakaś oszczędność

Archanioł Michał, 16.03.2023 22:16

Idę o zakład , że rozliczy dodatkowo DELEGACJE !

Archanioł Michał, 16.03.2023 22:04

@Zakolog to wybrakowany obraz działań zdziśka. On wziął ze sobą ulotki i będzie je rozdawał zachęcając do odwiedzenia naszej Gminy. Rozdawacz ulotek za 20 tyś miesięcznie ! Kogo na takiego stać. Tylko zadłużoną na 80 bań gminę w południowej Polsce. Niestety naszą Gminę ;(.

Zakolog, 16.03.2023 20:31

Józefie jak Ty jeszcze mało wiesz o świecie ! Pan burmistrz Żak w ramach programu Erasmus 55+, na sesji plakatowej będzie prezentował osiągnięcia miasta Andrychów i jego mieszkańców. Dlatego zabrał ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria wraz z najlepszym z możliwych słupków, bo na czymś ten plakat musi zawiesić. Dobór odpowiedniego słupka, to nie jest prosta sprawa i wymaga dopasowania plakatowych osiągnięć, do odpowiadającego ich jakości wieszaka.

Jožin Z Bažin, 16.03.2023 17:54

Pasożytnictwo społeczne to zjawisko, w którym jednostka lub grupa osób korzysta z zasobów społecznych bez przyczyniania się do nich lub przyczynia się do nich w minimalnym stopniu. Innymi słowy, pasożytnictwo społeczne polega na korzystaniu z zasobów, które są dostępne dzięki pracy innych ludzi, bez włożenia własnego wysiłku w ich uzyskanie. Przykłady pasożytnictwa społecznego to między innymi unikanie wykonywania pracy lub obowiązków społecznych, wykorzystywanie cudzej pomocy w celu uzyskania korzyści lub osiągnięcia celów, nieuczciwe korzystanie z zasobów publicznych lub prywatnych, zagraniczne wojaże władz miasta na koszt podatników. Pasożytnictwo społeczne jest negatywnym zjawiskiem, które może prowadzić do nierówności społecznych i pogorszenia jakości życia w społeczeństwie. Jest to również wyraz braku szacunku dla pracy innych ludzi i braku odpowiedzialności za własne działania. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas przyczyniał się do społeczeństwa i uczestniczył w nim aktywnie, dbając o wspólne dobro i przestrzegając zasad etyki społecznej. Pozdrawiam. ChatGPT

Zakolog, 16.03.2023 16:40

Znajdź Tomusia swego: https://www.glabusovce.sk/strengthening-european-identity-in-times-of-crisis-a22-468 - Program „Wzmocnienie europejskiej tożsamości w czasach kryzysu” rzeczywiście jest finansowany przez Komisję Europejską i dedykowany jest dla młodzieżowych organizacji społecznych. W większości przypadków uczestnikami jest młodzież. Ze strony Polski, akurat w tym programie uczestnikiem jest Gmina Andrychów Urząd Miejski w Andrychowie i występuje jako Public Body (instytucja publiczna). Czyli nie ma żadnego powodu, aby Tomuś i chyba tam jeszcze widać Kopiujwkleja reprezentowali andrychowskie organizacje młodzieżowe i olewali przez kilka dni swoje obowiązki służbowe, wycenione przez przewodniczącego Romusia i kolegów na 20 tysi. Grażynko bardzo proszę naszym młodzieniaszkom wpisać bumelkę za nieobecność w pracy !

tomekх, 16.03.2023 16:23

"Za wszystko płaci Unia Europejska" a skąd ta Unia ma pieniądze ?