reklama
reklama

Wybrano nowe władze powiatu oświęcimskiego

Polityka, Wiadomości, 25.10.2021 19:06, red
Wybór nowego starosty stał się konieczny po niedawnej śmierci Marcina Niedzieli.
Wybrano nowe władze powiatu oświęcimskiego
Andrzej Skrzypiński (PO) został nowym starostą powiatu oświęcimskiego - zdecydowali w poniedziałek (25.10) radni powiatowi.

Wybór nowego starosty stał się konieczny po niedawnej śmierci starosty Marcina Niedzieli.

Andrzej Skrzypiński [na zdjęciu] jest osobą doskonale znaną w powiecie oświęcimskim, aczkolwiek głównie w jego północnej części. W latach 2002-2010 był burmistrzem Chełmka, później został radnym powiatowym. Od początku tej kadencji jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Nowym radnym powiatowym został Maciej Hejnowicz z gminy Kęty (za śp. Marcina Niedzielę). Rada Powiatu wybrała pozostałych członków nowego Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Wicestarostą ponownie został Paweł Kobielusz, etatową członkinią zarządu Teresa Jankowska, a członkami Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak.

foto: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy