reklama
reklama

Dziś ratownicy GPR świętują 18-tkę!

Na sygnale, Wiadomości, 25.10.2021 11:17,
W 2003 roku powołano do życia Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Kęty.
Dziś ratownicy GPR świętują 18-tkę!

GPR OSP Kęty zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie a także udziela pomocy ofiarom katastrof budowlanych.

Członkowie grupy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i często uczestniczą w różnych pokazach. Przez 18 lat swojej działalności uczestniczyli w setkach akcji poszukiwawczo- ratowniczych.

GPR często bierze udział w różnego rodzaju akcjach, w których oprócz ludzi udział biorą psy. Kęccy ratownicy z psami są często wzywani do najtrudniejszych akcji poszukiwawczych w kraju.

W Polsce funkcjonuje niewielka ilość tak wykwalifikowanych i doświadczonych grup.

Kilka lat temu GPR została nawet zaproszona do programu Dzień Dobry TVN, informowaliśmy o tym w art. https://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/ratownicy-z-psami-na-antenie-tvn

Przez 18 lat GPR bardzo się rozwinęła i rozbudowała. Liczy już 29 strażaków ratowników, którzy mają do dyspozycji sprzęt OSP Kęty. Często korzystają z lekkich pojazdów terenowych czy dronów.

W ostatnich latach GPR mocno skupia się na poszerzeniu oferty szkoleniowej dla swoich ratowników i nie tylko.

Ciągle rozbudowują i ulepszają teren Poligonu Ratowniczego OSP Kęty, który grupa otrzymała w dzierżawę. Niegdyś znajdowała się tam przepompownia wody.

18 lat, to kolejna karta zapisana w historii naszych działań i rozwiązań systemowych, o które zabiegaliśmy na każdym szczeblu władzy państwowej, to również rotacja w składzie osobowym i wymiana pokoleniowa szczególnie na poziomie zespołów ratowniczych z psami.

- Dziś możemy stwierdzić, że przetrwaliśmy gorący okres zabiegania o funkcjonowanie, przyszłość i rozwój GPR. Dziś po 18 latach jesteśmy najstarszą czynną jednostką poszukiwawczo-ratowniczą w strukturach OSP województwa małopolskiego. Planów i marzeń nam nie brakuje, a pod skrzydłami jednostki macierzystej ze 150-cio letnią historią łatwiej o wsparcie…

informuje Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP KĘTY na swoim profilu facebookowym.

foto: ospkety.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy