reklama

Kolejni kierowcy zatrzymani, wkrótce decyzja o podwyższeniu mandatów

, Na sygnale, Wiadomości, 24.10.2021 13:00,
Na najbliższym posiedzeniu Sejm będzie głosował zmiany w taryfikatorze mandatów.
Kolejni kierowcy zatrzymani, wkrótce decyzja o podwyższeniu mandatów

Kilka dni temu podczas patrolu na ulicy Wyspiańskiego w Kętach policjanci zauważyli samochód marki Chevrolet, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi dali kierowcy sygnał kierowcy do zatrzymania się. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 58 – letniego mieszkańca Kęt wykazało 1,4 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Z kolei w Osieku na ulicy Głównej do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierowcę, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 101km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 27 – letni mieszkaniec Osieka.

W Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki Audi. Miernik prędkości wskazał, 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali tę szybką jazdę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 21 – letni mieszkaniec Bielska - Białej.

Z prawem jazdy pożegnał się także 32 – letni mieszkaniec Bielska – Białej. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault w Polance Wielkiej na ulicy Długiej jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Wyższe mandaty do 2022 roku

Na najbliższym posiedzeniu Sejm będzie głosował zmiany w taryfikatorze mandatów.

1,5 tys. zł ma grozić kierowcy, który przekracza dopuszczalną prędkość jazdy o ponad 30 km/godz. Karze grzywny od tysiąca do 30 tys. zł będzie podlegać osoba kierująca pojazdem mechanicznym, niestosująca się do zakazu wyprzedzania określonego ustawą bądź znakiem drogowym. Inny z artykułów przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od tysiąca zł do 30 tysięcy złotych dla sprawcy, który prowadził pojazd na drodze publicznej, w strefie zamieszkania i strefie ruchu bez wymaganego uprawnienia. Taka sama kara będzie groziła za prowadzenie pojazdu bez dopuszczenia go do ruchu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy