reklama

Wybory burmistrza Andrychowa. Kampania czas start?

Polityka, Wiadomości, 26.11.2023 14:53, red
Kto na burmistrza Andrychowa.
Wybory burmistrza Andrychowa. Kampania czas start?
Na wiosnę 2024 roku odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy wybiorą wójtów/burmistrzów oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wystko wskazuje na to, że w Andrychowie powoli rusza nieformalna na razie kampania wyborcza.

O stanowisko burmistrza po raz kolejny zamierza powalczyć Tomasz Żak, który burmistrzem Andrychowa jest od 2010 roku. Taką deklarację złożył już jakiś czas temu. Na pewno nie będzie osamotniony w walce o to stanowisku na kolejną, pięcioletnią kadencję.


Na mamNewsa.pl pisaliśmy już, że swój start w wyborach na burmistrza Andrychowa rozważają dwie panie: wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec i Ewelina Szypuła, która przez lata kierowała biurem poselskim byłego posła PiS z Andrychowa Marka Polaka.

Niedawno pytaliśmy Ewelinę Szypułę, czy rzeczywiście zamierza kandydować. Odpowiadała wówczas tak: - Wiele i to różnorodnych środowisk kierowało do mnie prośby czy zachęty, żebym zaangażowała się w nadchodzące wybory samorządowe. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że jest ich tak dużo i że upatrują w mojej kandydaturze jakąś nową jakość. Oczywiście, jeszcze jest zbyt wcześnie, by podejmować ostateczne decyzje, na to będzie okres kampanii wyborczej, ale nie ukrywam, że jest w tej gminie bardzo dużo do zrobienia, a jeszcze więcej do naprawienia – wyznaje Ewelina Szypuła.

Coś w tym temacie zaczyna się dziać, bowiem na facebooku Ewelina Szypuła założyła właśnie profil "Andrychów - Moja Gmina - Nasza Przyszłość", co zapewne jest początkiem przygotowań do wyborów i budowy komitetu wyborczego.

foto: facebook

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

STOP_agentom, 26.11.2023 20:11

Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie. Z uwagi na fakt, że odbiorca katalogów nie znający zasad pracy w resorcie spraw wewnętrznych, ani specyfiki używanego tam języka, może mieć kłopoty z prawidłowym zrozumieniem treści informacji, poniżej przedstawiamy II. Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie. Tajny Współpracownik [TW] Podstawowa kategoria tajnej i świadomej współpracy w l. 1957-1990.

STOP_agentom, 26.11.2023 20:07

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915

aga33, 26.11.2023 17:33

skala hejtu i kłamstw jaka pada na Panią Szypułę to dowód na to Tytanic pod nazwą zakolandia tonie. Nawet podstawowej zasady zapomnieli - nie robi się darmowej reklamy konkurencji

aga33, 26.11.2023 17:31

akurat tak mądrej i kompetentnej osoby jak pani Szypuła to ze świecą szukać i w biurach i w urzędach. Myślę że to tylko dzięki jej pracy Polak tak długo był posłem. Ale to przeszłość. W przyszłości życzę powodzenia chociaż nie bezwarunkowego! Wiadomo tylko jedno - na 100 procent że pan Żak i jego ekipa muszą odejść. Te 13 lat to absolutnie za dużo jak widać po decyzjach pana Żaka z ostatnich lat, dramatycznym zadłużeniu gminy i zachowaniu radnych od niego o których nawet ich znajomi mówią jak o maszynkach do głosowania i propagandy sukcesu na Titanicu.

syzyfowa, 26.11.2023 17:16

Proszę potraktujcie łagodnie mojego męża - "syzyfa". Chory jest i niestety nie chce leczyć się. Mam nadzieję, że uda się zacząć leczenie i na żywo nie sprawi sobie i nam jeszcze więcej kłopotów. Przepraszam Pani Ewelino.

xpekk, 26.11.2023 16:53

"syzyf" a ty swoje 800 raz. Już ustalono tutaj że p Szypuła odrzuciła Twoje zaloty jako mężatka. Twoje żale po razy 801 na mamnewsa nic nie zmienią. Pani Szypuła poza Tobą i zakolandią ma dobrą opinię więc choćbyś miesiącami pisał wyjdziesz tylko na stalkera.

Dawid Po, 26.11.2023 16:50

Syzyf chyba mówimy o dwóch różnych osobach. Pani Ewelina załatwiła dla mojego ojca łóżko rehabilitacyjne i kilka sprzętów do opieki. Z tego co wiem to nikogo nie zostawiła bez pomocy kto przyszedł do biura. Nie rozumiem dlaczego piszesz takie oszczerstwa na tak dobrą osobę

syzyf, 26.11.2023 16:39

chyba żarty ,powiem tak nie znam osobiście Pani Smolec ale kilka razy rozmawiałem telefonicznie była ok,sprawę załatwiła jak nie było jej w biurze zostawiałem nr telefonu oddzwaniała , natomiast P.Ewelina jak się poszło do biura widać było niezadowolenie ,że sie zawraca głowę czasem spotykało się z jawną arogancją o rozmowach przez telefon jeżeli go odebrano pracownicy jakoś odpowiadali natomiast P.Ewelina szkoda gadać ,gdyby nie sprawy ludzkie nie dzwonił bym wcale - arogancja i buta - jak chcemy mieć dobrego burmistrza to głosujmy na wszystkich tylko nie na P.Ewelinę. Jak rozpoczną się spotkania przedwyborcze pójdę na wszystkie pokażę teczki ze sprawami mieszkańców Andrychowa i odpowiedzi jakie uzyskałem - wstyd i żenada

xpekk, 26.11.2023 16:31

Po pierwsze argument w stylu „blondyna” to może padać jedynie ze strony tzw. zakowców. Udają miłych, wykształconych i kompetentnych ale tak naprawdę gdy tylko ktoś im nie klaszcze pokazują twarz chama. Ich wykształcenie i kompetencja są takie że gmina jest totalnie zadłużona, jedzie oparach czyli kolejnych wydawanych obligacjach (spłacanych oczywiście po tym jak Tomasz sobie wyjedzie w świat) a do tego gmina przegrywa procesy za co płacą podatnicy (patrz – 4 miliony z kasy podatników po przegranym procesie z firmą buduącą basen kryty)

ewa_bis85, 26.11.2023 16:24

Pani Ewelino ma Pani mój głos i głos mojej rodziny. Tyle razy nam Pani pomagała. Jest Pani najlepszą kandydatką na burmistrza !!! Ciepła, mądra i życzliwa osoba. Pozdrawiam serdecznie

maniek, 26.11.2023 16:20

słychać wycie żakoandii odrywanej od koryta? To dobrze! To znaczy że boją się. Pani Ewelina Szypuła musi liczyć się z kilkumiesięcznym hejtem w godzinach pracy co poniektórych i w ramach godzin nadliczbowych ale jak to przetrzyma to będzie zahartowana na maksa. Przyda się jeśli to jej przyjdzie wyprowadzać gminę z chyba już około 100 milionowego długu jaki ma gmina za przyczyną ekipy Żaka.

zużyty zdzisek, 26.11.2023 16:10

Miarą strachu żakolandii jest ilość nieprzyjaznych komentarzy dla każdego potencjalnego konkurenta panującego obecnie "nieporozumienia". To po pierwsze. Po drugie. Sygnałem świadczącym o panice to ostatnie występy burmistrza w Roczynach. Niewysokich lotów śpiew raczej kompromituje Żaka niż przynosi mu splendoru. Po trzecie. Nareszcie, idzie nowe, do tego młode i wykształcone. Trzeba aby Pani Ewelina nie przejmowała się ujadaniem skompromitowanych żakowców. Psy szczekają, karawana jedzie po pierwszą kadencję -cytując klasyka tomexa.

karino, 26.11.2023 15:40

Kierować biurem posła, którego działalność była niewidoczna... To ma być argument aby kandydować na urząd burmistrza? Hmm

tomekx, 26.11.2023 15:24

Chyba się komuś coś pomyliło chodzi oczywiście o wybory w 2029 roku wtedy już bez Tomasza Żaka.Chyba nikt nie ma wątpliwości że obecny burmistrz ma kwietniu pewną wygraną

Łowca Dziewic, 26.11.2023 15:10

Coś czuję że że blondyna pobije Małeckiego i dostanie mniej głosów niż on jak kandydował na burmistrza Niech pierwsze chociaż raz radną zostanie (poprzednim razem nawet nie wybrali jej do powiatu )