reklama

Wsparcie z rządu otrzymują głównie gminy, gdzie burmistrzowie sympatyzują z PiS. Sprawiedliwe?

Polityka, Wiadomości, 16.03.2021 17:20, PG
Kasa na drogi, żłobki i szpitale tylko dla gmin sympatyzujących z partią rządzącą?
Wsparcie z rządu otrzymują głównie gminy, gdzie burmistrzowie sympatyzują z PiS. Sprawiedliwe?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego w zeszłym roku rządowe środki trafiły do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom tj. budowa drogi , wsparcie szpitala czy budowa żłobka.

Pieniądze te są bezzwrotne i zostały rozdysponowane w ramach przeciwdziałania covid-19.

Szybko jednak okazało się, że wsparcie otrzymały głównie gminy i powiaty, w których włodarze sympatyzują z PiS. Przykładem są tutaj gminy: Wadowice, Stryszów, Spytkowice, które otrzymały wielomilionowe dotacje na budowę boisk, hal sportowych czy oświetlenia ulicznego. Tam władzę sprawują burmistrzowie wspierający partię rządzącą.

Z kolei gmina Andrychów, gdzie burmistrz nie jest członkiem PiS, nie dostała nawet złotówki.

Posłowie z naszego regionu: Marek Sowa, Dorota Niedziela [na zdjęciu] i Arkadiusz Miszalski wystosowali interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego z zapytaniem, jakimi kryteriami kierowano się przy przyznawaniu lub odmowie przyznania dofinansowania dla projektów złożonych przez poszczególne gminy w powiatach: wadowickim, suskim i oświęcimskim oraz jakie było uzasadnienie przyznania/odmowy finansowania.

- Środki rozdysponowywane są w drodze konkursu na podstawie składanych przez jednostki samorządu terytorialnego wniosków. Niestety finalny podział środków spowodował duże kontrowersje, gdyż pozytywnie rozpatrzone zostały przede wszystkim wnioski złożone przez jednostki samorządu, w których władzę sprawują ludzie związani z obozem rządzącym. – czytamy w interpelacji posłów.

Kiedy będzie już odpowiedź, opublikujemy ją na portalu mamNewsa.pl.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 19.03.2021 11:21

Zgadzam się z komentującym. Poniższym komentarzem potwierdził że jedni i drudzy to patologia. Ja dodałbym tylko że jest równie ,,prawnie i sprawiedliwie' jak za poprzedników (może więcej zamordyzmu?), a nazwy tych partii jak z Orwella. Ale co miało znaczyć - ,,jak my damy swoim ...'? Nie bądź taki - wysupłaj coś dla Andrychowa. U nas żłobek też potrzebny:-)

Burakz wiejskiej , 17.03.2021 05:02

hahahahahah srać na milicje i zomo połowa stanów w usa odwołało wszelkie restrykcje i maski i lockdowny wyszła totalna ściema na jaw

ƅarte, 17.03.2021 02:00

Jest to tak samo sprawiedliwe jak za poprzedniej i poprzedniej i poprzedniej ... władzy, czyli jak my damy swoim to jest dobrze ale jak wy dacie swoim to jest źle.

kamieni.kupa, 16.03.2021 22:46

xpek - Lubię te twoje komentarze, bo wspaniale widać po nich jak przebierasz nogami z powrotem do koryta.

xpek, 16.03.2021 21:24

dni państwa pis są policzone,oni się sami zniszczą