reklama

W tym roku rozpocznie się obiecany remont osiedla Olszyny i budowa mini obwodnicy miasta

Polityka, Wiadomości, 06.02.2021 18:00, PG
Tak zapewnia burmistrz Andrychowa.
W tym roku rozpocznie się obiecany remont osiedla Olszyny i budowa mini obwodnicy miasta

W tym roku rozpocznie się budowa dwóch sztandarowych inwestycji burmistrza Tomasza Żaka. Będzie to mini obwodnica, czyli łącznik pomiędzy drogą krajową nr 52 a ul. Tkacką w Andrychowie. Rozbudowa układu komunikacyjnego ma pomóc w zmniejszeniu korków w centrum miasta.

Przetarg w formie zaprojektuj – wybuduj na tę inwestycję został rozstrzygnięty w 2019 roku i wygrało go przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD. Koszt tej inwestycji to 4 mln zł. Droga miała być gotowa w dwa lata ale termin przesunięto na 2022 rok z powodu przedłużających się uzgodnień z właścicielami dawnego zakładu AZPB dotyczących instalacji podziemnych.

Jak poinformował nasz burmistrz Tomasz Żak, w kwietniu gmina ma uzyskać pozwolenie na budowę dzięki czemu inwestycja rozpocznie się w tym roku.

Druga z wyżej wspomnianych inwestycji to drugi etap przebudowy osiedla Olszyny. W urzędzie właśnie przygotowywany jest przetarg na to zadanie. Ta inwestycja też ma rozpocząć się w tym roku. Rewitalizacja osiedla Olszyny ma obejmować wymianę nawierzchni na uliczkach, przebudowę jezdni, remont chodników, wykonanie nowych parkingów, ścieżki rowerowej. Koszt to około 5 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zefko, 08.02.2021 10:44

Mini obwodnica maxi basen bezużyteczny tak.. żeby się nam ładnie żyło.

Watta, 07.02.2021 11:25

Olszyny to ładne spokojne osiedle trochę lasu, rzeka. Dużo młodzieży tam chodzi można zainwestować pieniądze w ścieżki rowerowe spacerniaki kosze na śmieci zagospodarować miejsce nad rzeką. Obecnie jest masakra można się zabić na tych chodnikach.

wendigo11, 07.02.2021 10:43

Hebes rewitalizacja jest w większości pokrywana dotacji zewnętrznej, celowej, czyli pieniądze mogą być wydane tylko na to konkretne zadanie. Ul Lenartowicza jest natomiast drogą powiatową

hebes1125, 06.02.2021 19:15

Moim skromnym zdaniem zamiast "rewitalizacji " Pańskiej Góry można było zrobić całe Olszyny i Lenartowicza!!! Ale ja jestem tylko zwykłym obywatelem.