reklama

W tej gminie Beata Szydło jest już honorowym obywatelem

Polityka, Wiadomości, 04.05.2022 09:46,
Czym się zasłużyła?
W tej gminie Beata Szydło jest już honorowym obywatelem
1 maja w Ryczowie odbyły uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości Beata Szydło - była premier a od kilku lat europoseł - odebrała nadany jej niedawno przez Radę Gminy Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Spytkowice.

Czym się zasłużyła?


Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian tak to wcześniej uzasadniał:

Pani Beata Szydło od 2010 roku aktywnie współpracuje z Gminą Spytkowice i czynnie angażuje się w jej zrównoważony, dynamiczny i wieloaspektowy rozwój oraz uczestniczy w jej życiu kulturalnym i społecznym. Wyrazem tego działania jest czynny udział Pani Beaty Szydło w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i patriotycznych organizowanych na terenie Gminy, takich jak: Święto Flagi, Dożynki Gminne, czy rodzinny Piknik „Spytkowice ProFamilia”, a także efektywne i stałe wspieranie inicjatyw realizowanych przez władze samorządowe Gminy Spytkowice.

Współpraca, o której mowa powyżej, była szczególnie istotna dla Gminy Spytkowice w latach 2015-2017, kiedy Pani Beata Szydło pełniła funkcję Prezesa Rady Ministrów. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Premier, decyzją Rady Ministrów Gmina Spytkowice przejęła z dniem 1 stycznia 2017 roku obszar przysiółka Wiśnicz, należącego wcześniej administracyjnie do Gminy Alwernia.

Wymieniając zasługi Pani Beaty Szydło nie sposób nie wspomnieć o działaniach podejmowanych przez kierowany przez nią Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, które cechowały się troską o potrzeby polskiej rodziny. Program „Rodzina 500+” w sposób niezwykle zauważalny rozwiązał problem ubóstwa polskich rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Z jego dobrodziejstw korzystają także rodziny z terenu Gminy Spytkowice.

- uzasadniał wójt gminy Spytkowice.


foto: facebook Mariusza Krystiana

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 04.05.2022 14:10

W świetle takich zasług to i Żak mógłby zostać honorowym mieszkańcem powiedzmy Ŕzyk. Flage (u)świętował, na dożynkach pop...tfu pobawił się i aktywnie zagazowuje tę gminę tworząc gigantycznie długi i nietrafione inwestycje....Już prawie 27 do 1

FeelFree, 04.05.2022 13:00

Wójt Żak powinien zostać honorowym obywatelem, ale zastanowienia wymaga, i to obszernego, jakiego miasta…

Edward, 04.05.2022 12:26

A ty co jesteś ?

tomekx, 04.05.2022 10:41

Ta kobieta to jest porażka