reklama

W niesprzyjającej atmosferze Trójka z sukcesem w rekrutacji

, Polityka, Wiadomości, 31.03.2020 12:00, PG
Nie ma jednak jeszcze decyzji Ministra Edukacji, do którego odwołał się burmistrz.
W niesprzyjającej atmosferze Trójka z sukcesem w rekrutacji

Trwa rekrutacja do szkół podstawowych w gminie Andrychów. Do 13 marca rodzice mieli czas żeby złożyć wnioski o przyjęcie do danej szkoły.

We wtorek (31.03.) komisja rekrutacyjna ma podać do publicznej wiadomości listę dzieci zakwalifikowanych do I, IV i VII klasy. A następnie rodzice muszą potwierdzić wolę przyjęcia dziecka.

Jest jednak dobra wiadomość dla SP 3. W niesprzyjającej atmosferze próby likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie do I klasy zapisano 34 dzieci. Jest to niewątpliwie sukces tej szkoły i osób, które walczyły o jej utrzymanie.

Nie ma jednak jeszcze ostatecznej decyzji co do likwidacji SP3 i połączenia jej ze Szkołą Podstawową nr 2. Przypomnijmy, że w styczniu Rada Miejska w Andrychowie, głosami radnych sprzyjających burmistrzowi, podjęła uchwałę intencyjną o zamiarze Trójki. Sprawa została przekazana do Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak, która wystawiła negatywną opinię co do likwidacji szkoły i połączenia Dwójki z Trójką.

Burmistrz postanowił się w tej sprawie odwołać do Ministra Edukacji Narodowej . - Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie SP nr 3 w Andrychowie. – przekazuje nam dyrektor GZO Andrzej Szafrański.

Do IV i VII klasy nie było jednak chętnych.

Bardzo dobrze poradziła sobie również druga szkoła podstawowa w mieście przekształcona z gimnazjum. Do SP5 zgłosiło się tyle dzieci, że utworzone zostaną dwie pierwsze klasy, dwie czwarte, dwie siódme.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bolek, 03.04.2020 22:44

Dla wszystkich byłoby lepiej jakby się te szkoły się połączyły. Z dwójki zrobiliby część dla najmłodszych dzieci a z trójki dla starszych,bo warunki ku temu są idealne w obu szkolach.Te małe gubią się w trojce ,bo tam wielkie korytarze i przestrzenie a te z dwojki i tak się uczą w trojce .Nawiasem mowiąc zawsze myslałem ,ze to jedna szkoła,bo tak byłoby logicznie.

",,**,,", 31.03.2020 17:28

A kiedy kapitalny remont SP5????? Z elewacji zrobiła się ruina, a teren wokół szkoły podstawowej to dramat. Gdzie są radni z kobielusem kubieniem i rajdą na czele????????