reklama

Burmistrz do marszałka Terleckiego: nie pan mi dał stanowisko [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 30.03.2020 21:34, GM
Burmistrz Kęt odniósł się do gróźb znanego polityka PiS.
Burmistrz do marszałka Terleckiego: nie pan mi dał stanowisko [AKTUALIZACJA]
Jak już informowaliśmy, w sobotę (28.03) burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar zapowiedział, że nie zamierza włączyć się organizację wyborów prezydenckich 10 maja.

Stwierdził: „Nie przyłożę ręki do narażania ludzi”. Poinformował, że nie zgłosi urzędników do obsługi wyborów, nie chcąc narażać ich zdrowia i życia. Tym samym został pierwszym burmistrzem w Polsce, który przeciwstawił się PiS, które prze do majowych wyborów.

Ta informacja kęckiego burmistrza spowodowała lawinę. Podobne stanowisko przyjęło wielu innych włodarzy w Polsce, m.in. burmistrz Andrychowa czy prezydent Bielska-Białej.Ale w poniedziałek (30.03) władza PiS pogroziła samorządowcom. - Samorządy nie są poza władzą państwową i jeśli będzie opór z ich strony, żeby przeprowadzić wybory prezydenckie, wprowadzimy tam komisarzy - stwierdził Ryszard Terlecki z PiS.

Burmistrz Kęt odniósł się do tych gróźb:

"(...jasno odniosę się tu do słów Wicemarszałka Sejmu, który stwierdził, że samorządowcy - tacy jak ja - mają się "liczyć ze stratą stanowisk" Szanowny Panie, może Pan tego nie rozumie, ale są w życiu sprawy ważniejsze niż "stanowiska". Burmistrzem się bywa, człowiekiem się jest. Nie Pan dał mi "stanowisko" i nie Pan mi je odbierze. W ostatnich wyborach zaufało mi ponad 78 % głosujących Mieszkańców Gminy Kęty, to Im ślubowałem służyć, nie "stanowisku" czy Panu Marszałkowi. Mam mnóstwo wad, ale jestem uczciwy. Nie narażę zdrowia i życia moich Pracowników i Mieszkańców. Ludziom, którzy mnie wybrali pozostanę wierny.

W temacie komisarza odpowiem krótko, cytatem, który od lat jest dla mnie drogowskazem: "Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie można pokonać". Urzędnik może wstawić Komisarza. Burmistrza wybrać i odwołać mogą tylko Obywatele. Dodam też, że nie martwię się o siebie. Poza magisterką i doktoratem mam jeszcze 3 hektary ziemi i dwie silne ręce. Nie boję się pracy, Dziadek i Ojciec mnie jej nauczyli. Na chleb dla rodziny zarobię. Stając w obronie zdrowia Obywateli nie łamię prawa. Do takiej postawy obliguje mnie nie tylko elementarna ludzka przyzwoitość, ale też kluczowe zapisy Konstytucji RP"

- skomentował Krzysztof Klęczar.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 01.04.2020 16:15

Ja się pytam dlaczego jeszcze TVN nie zrobił programu o największym bohaterze powojennej Polski ? przecież Mamnewsa i TVN mogą połączyć siły i stworzyć coś na miarę "Wałęsa człowiek z nadziei"

Zenobiusz Kuśmider, 01.04.2020 14:32

Możliwe ze wyborów i tak nie będzie. Teoretyczny scenariusz jest taki: Kadencja Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego kończy się 30 kwietnia. Możliwe ze ok 25-30 kwietnia ograniczenia z powodu wirusa zostaną częściowo zniesione w zależności od sytuacji (Długi weekend - ciepło, grill itp, chwila oddechu). W międzyczasie opozycja grzmi ze wybory to ryzyko nawrotu epidemi itd itp, a Prezydent bez zbędnej zwłoki i rozgłosu powołuje nowego prezesa SN. Jednocześnie po tzw długim weekendzie okazuje się ze obywatele zachowali się nieodpowiedzialnie i epidemia powraca ze zdwojoną siłą. Rząd jest zmuszony zareagować natychmiast i wprowadza np. stan wyjątkowy. I co dalej? Wyborów może nie ma ale tez jest zaje...fajnie. Władza trójpodzielona właściwie i wszyscy siedzą w domach - bo wiadomo: #zostanwdomu. Taki żart na Prima Aprilis :-)

kayat, 31.03.2020 17:41

Brawa dla pana Burmistrza. Fun fact: Burmistrz Kęt został wybrany na swoje stanowisko głosami 11185 głosujących. Terlecki w wyborach do sejmu dostał tylko 10327 głosów.

",,**,,", 31.03.2020 17:35

Terlecki to ten stary emeryt z pisu, wypad z polityki. Dość dziadów emerytowanych w sejmie!!!!!!!!!!!!!

Zakolog, 31.03.2020 12:07

Krzysiu nie szalej, bo kryzys idzie i gdzie ty przytulisz tyle kasy za nicnierobienie? Jak złożą cię z urzędu, to sam najlepiej wiesz, że ten doktoracik możesz sobie w ramki oprawić i rodzinie pokazywać. Dla chwilowej popularności i ludu egzaltacji, stawiasz się państwu polskiemu i występujesz przeciw niemu. Możesz być, że już Angela z Krysią Lagarde szykują nam plany naprawcze, po których nawet twoje wnuki nie wyjdą z tej obory do końca tego wieku.

xpek, 31.03.2020 11:19

jak to dobrze że normalni ludzie pokazują na czym polega pisowstwo

KochamTuska, 31.03.2020 08:04

Mnie najbardziej w dyktaturze pisorów przeszkadzają wielogodzinne przemówienia kaczora na każdym kanale i godzinna policyjna oraz przemarsze sekty w białych kapturach ! a wam ?

mirko2006, 31.03.2020 07:54

JerzyO Gdybyś choć trochę wiedział na temat P. Klęczara zanim coś nabazgrzesz to byś wiedział, że PO to nie jego partia. A sądząc po twoim imieniu to towarzysz to ty Jurasku z sekty PISiorków, ciekawe jak wy będziecie mogli spojrzeć ludziom w oczy jak ta dyktatura PIS się skończy towarzysze!

mirko2006, 31.03.2020 07:53

JerzyO Gdybyś choć trochę wiedział na temat P. Klęczara zanim coś nabazgrzesz to byś wiedział, że PO to nie jego partia. A sądząc po twoim imieniu to towarzysz to ty Jurasku z sekty PISiorków, ciekawe jak wy będziecie mogli spojrzeć ludziom w oczy jak ta dyktatura PIS się skończy towarzysze!

KochamTuska, 31.03.2020 07:38

Ale jak nie będzie wyborów to "Tęczowy Tygrysek" nie zostanie prezydentem !

JerzyO, 31.03.2020 06:38

Tow. Klęczar zaPOmniał że na Władimira głosowało 99% i te jego 78% z POłowy głosujących to pryszcz a lemingi na FB huralnie laikują ha ha ha ...

sowa, 30.03.2020 22:16

Z widłami na koronawirusa.