reklama
reklama

Urzędujący burmistrzowie Andrychowa i Wadowic już oficjalnie zarejestrowani

Polityka, Wiadomości, 04.03.2024 20:52, red
Zgodnie z przepisami, obaj panowie mogą pełnić to stanowisko jeszcze jedną pięcioletnią kadencję. O ile wygrają najbliższe wybory.
Urzędujący burmistrzowie Andrychowa i Wadowic już oficjalnie zarejestrowani
W poniedziałek (4.03) mija termin rejestracji kandydatów na radnych, a 14 marca - termin rejestracji kandydatów na burmistrzów.

Urzędujący burmistrzowie Wadowic Bartosz Kaliński i Andrychowa - Tomasz Żak - nie czekają do ostatniej chwili i ogłosili, że już zostali zarejestrowani jako oficjalni kandydaci na burmistrzów.

- No i stało się.Pragnę Państwa poinformować,że Komisja Wyborcza na wniosek pełnomocnika KWW NASZA GMINA ANDRYCHÓW, w dniu dzisiejszym zarejestrowała mnie jako kandydata na Burmistrza Andrychowa w nadchodzących wyborach. Jestem zaszczycony i zobowiązany

- poinformował Tomasz Żak.

Kilka dni temu jako kandydat na burmistrza zarejestrowany został burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


Zgodnie z przepisami, obaj panowie mogą pełnić to stanowisko jeszcze jedną kadencję. O ile wygrają najbliższe wybory.

W Wadowicach Bartosz Kaliński ma mieć za rywala radnego Pawła Krasę.

Z kolei w Andrychowie zamiar kandydowania na stanowisko burmistrza potwierdzili także Ewelina Szypuła i Beata Smolec, ale prawdopodobnie można spodziewać się także czwartego kandydata ze strony lokalnego Komitetu Wyborczego Wyborców "Nadzieja", który również zamierza walczyć w tych wyborach.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów burmistrza - 21 kwietnia.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 05.03.2024 23:35

To tylko umacnia w sądzie, że Kartagina powinna zostać zniszczona.

zużyty zdzisek, 05.03.2024 23:06

Ciekawie się robi bo w komitecie wyborczym zdzisława takie kwiatki. https://inwentarz.ipn.gov.pl/szukaj?zawiera_wszystkie=&zawiera_jedno=&tytul_opis=&forma_fizyczna=&sygnatura=&archiwum=&data_od=&data_do=&fraza=Aleksander+oboza&dzial=&zespol=&podzespol=&seria=&podseria=&op=Szukaj

czas na zmianę, 05.03.2024 22:54

czas na zmianę

czas na zmianę, 05.03.2024 22:54

czas na zmianę

czas na zmianę, 05.03.2024 22:53

czas na zmianę

Feel Free, 05.03.2024 21:40

A więc sądzę, że Kartagina powinna zostać zniszczona.

Feel Free, 05.03.2024 21:40

@Koniczynka - nie znam tej pani, wiem gdzie pracowała i domyślam się, że jej działania firmuje w jakimś zakresie PiS. Historię Andorii znam wyrywkowo z legend i podań ludowych, smutna historia; nie jestem stąd. Natomiast uważam, że każdy Mieszkaniec ma prawo pytać swojego wójta o istotne rzeczy i oceniać jego pracę. Jak widać odwagi do zadawania pytań jej na razie nie brakuje. Za styl prowadzenia kampanii wyborczej odpowiada kandydat. Jeden wystawia jak widać oceny i zadaje pytanie, a drugi łga do kamery i obiecuje co tam mu do głowy przyjdzie. Przyglądam się. Nie ma moim zdaniem dobrego wyboru spośród kandydatów, którzy się zgłosili. Tusk, jak Tusk, jaki jest każdy widzi, ale należało wybrać mniejsze zło i tak się stało, a co będzie z Polską zobaczymy... Myślę, że podobnie jest w Andrychowie, będziemy wybierać za miesiąc mniejsze zło. Każdy rozsądzi przy urnie wyborczej i będzie ponosić konsekwencje głosowanie swojego i innych przez kolejne 5 lat. Dla mnie Żak jest skompromitowany jako wójt. A sam jak widać nie potrafi odejść. Żakolandia nie powinna powstać, ale powstała, i jedyne co można teraz to...

Koniczynka, 05.03.2024 18:28

Feel Feel a kim to jest ta lokowana kobitka która śmie pytać i oceniać burmistrza Żaka??? Ocenę to niech sobie wystawi za ostatnie lata siedzenia na stołeczku u posła Polaka, oraz mężowi za dokonania w Andorii...

Feel Free, 05.03.2024 11:35

A poza tym sądzę, że Kartagina powinna zostać zniszczona.

Feel Free, 05.03.2024 11:27

Mam nadzieję, że takie pytania zada Tomaszowi Żakowi publicznie pani Ewelina Szypuła. Bo tych pytań (chociaż z odmiennych przyczyn) na pewno nie zada pani Beata Smolec, ani pan Wiesław Stwora. Na ten moment to wójt Żak nadal nie odniósł się nadal do pytania zadanego publicznie przez panią Ewelinę Szypułę, czy w odniesieniu do braku finansowania instalacji termicznego przetwarzania odpadów nie wiedział ? czy też może kłamał ? w wywiadzie udzielonym mamNewsa w ubiegłym tygodniu.

Zakolog, 05.03.2024 10:42

Pan Kandydat jest w wieku, powszechnie określanym jako – już nie może, ale jeszcze bardzo chce. Te roczniki mają obowiązek składania oświadczenia lustracyjnego i taki dokument musi się znajdować we wniosku rejestracyjnym na kandydata. Niestety dla osób trochę młodszych od pana Kandydata, informacje zawarte w oświadczeniu, luźno im zwisają i powiewają. Dla tej części społeczeństwa konieczny jest update i takie nowe oświadczenie powinno zawierać nowe pytania. Na przykład: Czy kandydat świadomie współpracował z panem Januszem, w celu ratowania prywatnego biznesu, używając do tego publicznych pieniędzy i deficytów poznawczych prezesa Nowaka? Czy kandydat manipulował funkcyjnymi tłukami, w celu zakupu mienia obciążonego klauzulą konserwatora zabytków, o wartości przekraczającej wielokrotnie możliwości finansowe Gminy. Albo pytanie ogólne: Czy Kandydat wykonywał wszystkie polecenia i rozkazy swojego oficera prowadzącego Mirosława z zamiejscowego Wydziału Spraw Biznesowych w Oświęcimiu. Odpowiedź na powyższe pytania chyba bardziej zainteresowałaby młodszych wyborców i mieszkańców.

Feel Free, 05.03.2024 09:03

Dobrze, że portal mamNewsa podał informację o zarejestrowaniu burmistrza Tomasza Żak. Chciałbym doprecyzować, że pan Tomasz Żak po raz pierwszy został zarejestrowany już w dniu 30 października 1986 roku w Wydziale "C" Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych Bielsko-Biała pod nr. rej. BB-12042 w kategorii kandydat na Tajnego Współpracownika przez Grupę III Służb Bezpieczeństwa RUSW w Wadowicach. W toku dalszej kariery w dniu 03.07.1987 przerejestrowany na Tajnego Współpracownika, pseudonim "Zdzisław". Dla młodszych osób, które na szczęście nie pamiętają tych strasznych czasów krótka legenda. [TW] Tajny Współpracownik: podstawowa kategoria tajnej i ŚWIADOMIEJ WSPÓŁPRACY w l. 1957-1990. [SB] - Służba Bezpieczeństwa – to tajna POLICJA POLITYCZNA PRL-u działająca w latach 1956–1990 i podlegająca resortowi spraw wewnętrznych. Jej celem była ochrona istniejącego porządku państwa i utrwalanie władzy komunistycznej. Służba Bezpieczeństwa często działała niezgodnie z prawem PRL-u; była odpowiedzialna za wiele przypadków łamania praw człowieka, w tym za tortury i morderstwa. SB powołano do istnienia w 1956 roku, natomiast po śmierci Stalina nieco zliberalizowano zasady działania tajnych służb w Polsce. Na miejsce masowego terroru, który pochłonął w latach 1944–1956 dziesiątki, a nawet setki ofiar, wprowadzono system KONTROLI obywateli i jednostkowych REPRESJI. Wbrew deklaracjom wygłoszonym publicznie w 2011 roku pan Tomasz Żak do dzisiejszego dnia nie wystąpił do Sądu o autolustrację... Jeśli te informacje są nieprawdziwe bardzo proszę redakcję mamNewsa o usunięcie wpisu i wyprowadzenie mnie z tkwienia w fatalnym błędzie.

Burakz wiejskiej , 04.03.2024 22:50

Jak braknie w korycie to dolejemy , panowie

Jarek, 04.03.2024 22:41

Wiesiek Stwora startujesz czy to tylko plotki?

Zakolog, 04.03.2024 22:25

Tomek trzymam za słowo i mam nadzieję, że przed 14 marca już nie zrezygnujesz. Teraz poczekam na forum na ocenę tej wiekopomnej chwili przez Twoich konkurentów. Ciekawe co przygotowali na powitanie?