reklama

Upamiętnili walczących w Powstaniu Warszawskim [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 01.08.2023 12:07,
Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Andrychowie odbyły się lokalne obchody
Upamiętnili walczących w Powstaniu Warszawskim [FOTO]
We wtorek (1.08) w południe politycy oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod obeliskiem na Rynku w Andrychowie. Była to forma upamiętnienia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o godzinie 17:00 w całym regionie zawyją syreny alarmowe, również ku uczczeniu 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zaplanowano spotkanie, złożenie kwiatów i zapalanie zniczy przed muralem w Parku Miejskim w Andrychowie.

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00. Godzina „W” to szczególny moment w historii Polski. Brało w nim udział, według różnych źródeł, od 30 000 do 50 000 osób po stronie polskiej. Rozkaz rozpoczęcia powstania 1 sierpnia zaskoczył większość dowódców, oddziały były nieprzygotowane, brakowało broni oraz amunicji. Mimo to rozpoczęto beznadziejną walkę z okupantem. Mówiono że powstanie będzie trwało kilka dni. Trwało 63... W Powstaniu Warszawskim zginęło około 200 tysięcy ludzi, z czego ok. 180 tys. ofiar, to cywilni mieszkańcy Warszawy, w tym ok. 33 tys. zabitych dzieci.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 01.08.2023 18:48

Chyba idzie nowe, bo czy możliwe jest aby oponenci polityczni składali kwiaty przy tym samym obelisku, skądinąd znanym jako pomnik kombatantów komunistycznych, bo w czasach ,gdy go stawiano nie było innych kombatantów, rozgrzesza Was to, że cel szczytny naprawdę warty pamięci w każdym miejscu.

Koniczynka, 01.08.2023 15:31

Poseł Polak jakiś taki marny, przyniszczony jakby robił 30 lat na kopalni. Coś mu nie służy to siedzenie w sejmie.

jaskinek, 01.08.2023 15:12

Patrzę i oczom nie wierzę!Byłem pewien że to działacze ,pogrobowcy ,,czerwonej zarazy".A tu taka niespodzianka!Drodzy moi politycy, czy nawigacja was źle pokierowała?!Jak można pod ,,u ubeliskiem" ,symbolem zniewolenia i znienawidzonego okupanta ,skladać kwiaty i oddawać cześć Bohaterom?!Amen.