reklama

Upamiętnili rocznice katastrofy smoleńskiej i zbrodni w Katyniu

Polityka, Wiadomości, 11.04.2023 10:35,
Uroczystości w kościele i przed pomnikiem.
Upamiętnili rocznice katastrofy smoleńskiej i zbrodni w Katyniu
We wtorek (11.04) rano przedstawiciele władze powiatu wadowickiego wraz z reprezentantami gminy Wadowice oraz organizacji społecznych i miejscowy poseł Filip Kaczyński wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 83. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

- Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji poległych, odprawioną w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Po jej zakończeniu delegacje przeszły na Plac Solidarności w Wadowicach. Kwiaty pod pomnikami w imieniu Rady Powiatu w Wadowicach złożyła przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska wraz z przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer oraz przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Michał Chrząszcz Zarząd Powiatu reprezentowali natomiast starosta Eugeniusz Kurdas i członek zarządu Marek Ciepły - informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy