reklama
reklama

Tomasz Żak ruszył ze spotkaniami wyborczymi. Co na nich opowiada?

Polityka, Wiadomości, 20.03.2024 21:00, GM
- Lał się hejt i krytyka, kiedy zaczynaliśmy rewitalizację Pańskiej Góry. A teraz mieszkańcy spacerujący po tych terenach pokazują, że dobrze to zrobiliśmy – mówił burmistrz.
Tomasz Żak ruszył ze spotkaniami wyborczymi. Co na nich opowiada?
W środę (20.03) wieczorem w Zagórniku odbyło się pierwsze przedwyborcze spotkanie organizowane przed Tomasza Żaka, burmistrza Andrychowa, który po raz czwarty będzie ubiegał się o to stanowisko.

Rozpoczęło się miło. Była prezentacja kandydatów na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina Andrychów”, a burmistrz długo opowiadał o swoich dokonaniach w minionej kadencji, podkreślając że z racji kryzysu energetycznego w Andrychowie, pandemii i wybuchu wojny na Ukrainie – była to wyjątkowo trudna kadencja, a samorządowcom przyszło się mierzyć z problemami, z którymi nigdy się nie mierzyli.

- Właściwie przez te 5 lat przebrnęliśmy w miarę spokojnie. Mimo sytuacji kryzysowych udało nam się wiele zrobić – mówił Tomasz Żak.


Wśród priorytetów na kolejne 5 lat wymienił modernizację stadionu Beskidu w Andrychowie, remont obiektów klubów piłkarskich w Inwałdzie i Rzykach, a także rewitalizację zamku w Andrychowie, budowę hali widowiskowo-sportowej w Andrychowie i zakup nowych większych autobusów dla komunikacji gminnej i rozbudowę połączeń. Do tego bieżące modernizacje dróg.

Burmistrz liczy, że do Andrychowa popłyną środki zewnętrzne. - Nie bylem pupilem przedniej władzy (rządu PiS - przyp. GM). Czasem z zazdrością parzyłem na Wadowice (rządzi tam burmistrz z PiS), które dużo dostawały różnych dotacji, a inni mniej. Mam nadzieję, że ten system oceny wniosków się zmieni – mówił T. Żak. I zapowiedział, że gmina jest gotowa (w sensie dokumentacji na zadania) na realizację mnóstwa inwestycji i będzie aplikować o dotacje.

Burmistrz podsumował że gmina pod jego kierunkiem rozwija się dobrze. Powstała strefa rekreacji na Pańskiej Górze i staw Anteckiego, strefa ekonomiczna, w której do sprzedaży pozostały jeszcze tylko dwie działki (w maju, według burmistrza, ma być sprzedana jedna z nich). Dlatego w urzędzie już myślą nad rozbudową strefy i pozyskaniem ponad 30 ha terenów po drugiej stronie Białej Drogi na ten cel.

- Lał się hejt i krytyka, kiedy zaczynaliśmy rewitalizację Pańskiej Góry. A teraz mieszkańcy spacerujący po tych terenach pokazują, że dobrze to zrobiliśmy – mówił burmistrz.


Przy okazji wspomniał, że prywatny developer planuje budowę w Andrychowie 1600 nowych mieszkań, a inwestycja powinna ruszyć w najbliższych latach, procedują się zmiany w planie zagospodarowania w tym zakresie.

Z sali padały jednak także trudne pytania dla burmistrza. Na przykład o zadłużenie gminy. Burmistrz odpowiadał, że kiedy w 2010 roku przejmował gminę zobowiązania gminy wynosiły ok. 50 mln zł (w tym kredyt zaciągnięty przez ZGK na budowę basenu odkrytego), a budżet gminy wynosił wtedy ok. 100 mln zł. Dziś budżet gminy wynosi 260 mln zł, a zadłużenie ok. 78 mln zł, więc proporcje są zupełnie inne.Było też pytanie o problemy ze strefą ekonomiczną, ujemny bilans jej dotychczasowej budowy, i o ponad 50 tys. zł nagrody dla wiceburmistrza w ubiegłym roku. - To jest nieprzyzwoite - oceniał jeden z mieszkańców.

T. Żak odpowiadał, że wiceburmistrz Mirosław Wasztyl to świetny fachowiec, „przerobił inwestycje za 30 mln zł”, więc nagroda wcale nie jest wysoka. - Czy pan dałby mu za to 500 zł premii? - pytał burmistrz.

Dociskany przez jedną z mieszkankę, czy w spółkach gminnych zatrudniona jest jakaś osoba z rodziny burmistrza, Tomasz Żak w końcu przyznał że w jednej z nich pracuje jego szwagier (- Ale czy ja wiem, czy to jest najbliższa rodzina? - mówił), ale zaznaczył że to fachowiec wysokiej klasy, pracował kiedyś w ministerstwie i w renomowanych firmach.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

czas na zmianę, 05.04.2024 21:48

TAK dla Beaty Smolec, która jest najlepszym kandydatem na naszego Burmistrza. Beata to nie tylko osoba o ogromnym doświadczeniu i umiejętnościach, ale także sercem związana z naszym miastem. Jej praca społeczna, zaangażowanie w rozwój społeczności oraz bogate doświadczenie w różnych dziedzinach sprawiają, że jest idealną osobą do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Co najważniejsze, Beata jest z Andrychowa, tu ma swoje korzenie. Ważne jest dla nas mieszkańcy, aby mieć Burmistrza, który nie tylko rozumie nasze potrzeby, ale także jest z nami na co dzień. Beata Smolec to właśnie taka osoba. Nie ucieknie do Krakowa czy Oświęcimia w poszukiwaniu kariery czy lepszych perspektyw. Jest z nami tutaj i teraz, gotowa pracować dla dobra naszej społeczności każdego dnia. Dlatego 7 kwietnia zachęcamy Was wszystkich do poparcia Beaty Smolec. Razem możemy sprawić, że nasze Gmina będzie lepsza. Beata Smolec - dla lepszego Andrychowa! ????????️ #BeataSmolec #Andrychow #WyboryBurmistrz CZAS NA ZMIANĘ

czas na zmianę, 05.04.2024 21:38

7 kwietnia spotykamy się z Beatą Smolec, gotowi na zmiany w Andrychowie. Dla naszych mieszkańców, rodziców, dzieci. Dość już układów i kłótni. Teraz czas na świeże podejście, oparte na współpracy z mieszkańcami. Beata Smolec jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość, gdzie liczy się otwarty dialog i skuteczne działanie. TAK dla Pani Beaty Smolec.

Feel Free, 31.03.2024 13:22

A Więc raz jeszcze to samo, żeby nie umknęło: Drodzy Mieszkańcy Gminy Andrychów i Ty beskidziemaly - decyzję środowiskową na wybudowanie w Andrychowie instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w ilości 17 tysięcy ton rocznie zgodnie z obowiązującym prawem wydaje burmistrz Andrychowa. Czyli burmistrz wydaje decyzję środowiskową sam sobie... Wszystko zostaje -jak to mówią- w rodzinie... mimo, że szwagier to oczywiście nie jest jakaś bliska rodzina. I to nie jest żart. Zostało 8 dni na przemyślenie wszystkich podanych faktów i informacji. Trzymam kciuki abyście dobrze wybrali nowego wójta.

Skalpel, 31.03.2024 12:46

"Ponadto z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 4 grudnia 2008 r. w sprawie C?317/07 (pkt. 22) oraz biorąc pod uwagę definicje spalarni odpadów oraz współspalarni odpadów zawartą w dyrektywie 2010/75/UE również wynikałoby, iż instalacje do pirolizy oraz zgazowania należałoby uznać w każdym przypadku za spalarnie odpadów albo współspalarnie odpadów, jeżeli substancje powstające z przetwarzania byłyby następnie spalane niezależnie od tego w jakim miejscu proces spalania miałby miejsce."

Feel Free, 31.03.2024 12:33

"W myśl art. 75 ust. 3 u.u.i.ś., w przypadku przedsięwzięć realizowanych przez gminę decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaje WÓJT (burmistrz, prezydent miasta), na którego obszarze właściwości przedsięwzięcie jest realizowane, wprost więc wskazano swoistą możliwość wydawania decyzji środowiskowej „samemu sobie” (tj. wnioskodawcą jest konkretna gmina/podmiot od niej zależny, a decyzję wydaje organ wykonawczy tej gminy."

Feel Free, 31.03.2024 12:32

https://sozosfera.pl/prawo/decyzje-srodowiskowe-dla-inwestycji-gminnych-organy-wlasciwe-do-ich-wydawania/

Feel Free, 31.03.2024 12:30

@beskidmaly - mógłbyś sobie chociaż w Wielkanoc odpuścić pogróżki. No, ale widać nie możesz się powstrzymać; zostawmy to. Jeśli podane przeze mnie informacje nie są prawdą to mnie po prostu popraw. Proste. Podając akty prawne, fakty; a nie prywatne zdanie Tomasza Żaka i jego opowieści dla jego radnych i ludzi przekonanych, że przed nieszczęściami uchroni je wiara w osobę, którą uznali za swój autorytet. Nie opieram się na przemówieniach wyborczych pana Tomasza Żaka, pisaliśmy już o tym, w którym miejscu mijał się prawdą. Nie odniosłeś się do tego do tej pory wcale. Swoją drogą to burmistrz w wystąpieniu powiedział, że wystąpi o decyzję środowiskową w sprawie instalacji termicznego przetwarzania odpadów. W Polsce tak niestety jest... to nie powinno mieć miejsca, ale tak niestety jest. Organ wnoszący, bywa jednocześnie organem wydającym decyzję. Absurd. Totalny absurd, ale mający umocowanie prawne. I Żak to wie, i dlatego Żak z Wasztylem, a raczej Wasztyl w asyście Żaka złożył wymyślił instalację poniżej 18 tysięcy ton wydajności, aby decyzji środowiskowej nie wydawały instancje wojewódzkie. I dlatego trzyma się narracji, że to nie spalarnia. Bo wtedy szlag trafia cały plan. Nie możemy porozmawiać też do końca konkretnie, bo nie znamy treści wniosku i przyjętych, dokładnych założeń instalacji, bo jest ona utajniona przed społeczeństwem. A od typu, wielkości itd. instalacji zależy kto wydaje decyzję, w jakim zakresie. Czyli diabeł tkwi w szczegółach, które są utajnione przez społeczeństwem, a nawet przed radnymi, którzy chcieli je poznać. Na razie tyle, odnieś się to tego wpisu i wrócimy do tematu. P.S. Spróbuj odpisać bez epitetów, obrażania i gróźb, proszę.

beskidmaly, 31.03.2024 11:44

To nie jest spalarnia zapamiętajcie raz na jutro!

Skalpel, 31.03.2024 11:12

https://kancelarianosal.pl/budowa-spalarni-2/

Skalpel, 31.03.2024 11:12

Wystarczy poczytać nie trzeba sięznać "Budowa spalarni zalicza się do „przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko”. Budowa spalarni wymaga zatem sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko oraz przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, która kończy się wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Decyzję wydaje co do zasady wójt (burmistrz, prezydent miasta)."

Skalpel, 31.03.2024 11:04

https://www.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/152482-w-przyszlym-roku-decyzja-srodowiskowa-ws-spalarni-odpadow-w-rudzie-slaskiej

beskidmaly, 31.03.2024 09:12

Jeżeli to co napisałeś jest nie prawdą. To jest działanie na szkodę gminy i możesz mieć Kłopoty!

beskidmaly, 31.03.2024 09:08

Feel Free! Z tego co słyszałem to do małych instalacji zgazowania nie jest wymagana decyzja środowiskowa. Wiem też, że urząd pomimo braku potrzeby jej posiadania proceduje otrzymanie ww decyzji aby być pewnym i mieć ten dokument. Natomiast nigdy nie jest tak że sam urząd sobie wydaje decyzje. Byłoby to za łatwe. Nie można być sędzią we własnej sprawie!

Feel Free, 30.03.2024 20:37

Drodzy Mieszkańcy Gminy Andrychów i Ty beskidziemaly (szkoda odwlekać nieuchronne do wtorku) - decyzję środowiskową na wybudowanie w Andrychowie instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w ilości 17 tysięcy ton rocznie zgodnie z obowiązującym prawem wydaje burmistrz Andrychowa. Czyli burmistrz wydaje decyzję środowiskową sam sobie... Wszystko zostaje -jak to mówią- w rodzinie... mimo, że szwagier to oczywiście nie jest jakaś bliska rodzina. I to nie jest żart. Zostało 8 dni na przemyślenie wszystkich podanych faktów i informacji. Trzymam kciuki abyście dobrze wybrali nowego wójta.

beskidmaly, 30.03.2024 19:36

FeelFree - Nie wiem dokładnie kto wydaje decyzję środowiskową .Dowiem się we wtorek to Ci napisze. Nie mam takiej wiedzy ,że ktoś chce budować poza "Energią Andrychów" taką samą instalację na 17,000 ton. Pierwszy raz słyszę i myślę ze gdzieś jest pomyłka i jest to ta sama instalacja.

Feel Free, 30.03.2024 18:42

@beskidmaly - mam do Ciebie serdeczną prośbę. W kontekście i w nawiązaniu do Twoich dzisiejszych, wielkanocnych deklaracji, o tym, że zawsze byłeś katolikiem, a przez 4 kadencje radnym... napisz proszę wszystkim Czytelnikom tego portalu, bo część osób może tego zwyczajnie nie wiedzieć... kto według obowiązujące prawa wydaje decyzję środowiskową pozwalającą na wybudowanie w Andrychowie instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w ilości 17 tys. ton rocznie na działce przy Białej Drodze ? Niedaleko amerykańskiego baru szybkiej obsługi. Chodzi dokładnie o tą samą instalację, którą ma budować spółka Energia Andrychów, ze szwagrem (który nie jest podobno bliską rodziną) Tomasza Żaka w zarządzie. Muszę przyznać, że tylko do mszy rezurekcyjnej wytrzymam z tym, aby napisać to za Ciebie. Życzę nam wszystkim prawdziwego nawrócenia. Trzymam kciuki i obiecuję, że się pomodlę dzisiaj za to nasze nawrócenie. I nie żartuję sobie. Wszystkie te tematy są dla mnie śmiertelnie poważne.

czas na zmianę, 30.03.2024 17:49

7 kwietnia spotykamy się z Beatą Smolec, gotowi na zmiany w Andrychowie. Dla naszych mieszkańców, rodziców, dzieci. Dość już układów i kłótni. Teraz czas na świeże podejście, oparte na współpracy z mieszkańcami. Beata Smolec jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość, gdzie liczy się otwarty dialog i skuteczne działanie. TAK dla Pani Beaty Smolec.

beskidmaly, 30.03.2024 13:06

Archanioł -pisze o tych komitetach wyborczych ,które nie roznoszą po domach ulotek wyborczych tylko ulotki szkalujące obecnie rządzącą część rady Miejskiej . Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Archanioł Michał, 30.03.2024 12:10

Powinno być MATERIAŁEM WYCIĘTYM Z NAGŁÓWKÓW Z SAMEGO TOPU SWOJEJ KAMPANII WYBORCZEJ. OHYDA.

Archanioł Michał, 30.03.2024 12:07

@beskidmaly piszesz o tej podłości tomasza żaka, który za pieniądze podatników składa życzenia świąteczne materiałem powielanym na nagłówkach swojej kampanii wyborczej ? Masz racje OHYDAI i PODŁOŚĆ ! Tfuu

Turboplazmotron, 30.03.2024 12:06

@beskidmaly Pamiętam jak w 2010 roku startowałeś z listy KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania 1 Pietras Jan Józef 56 Andrychów 2 Karelus Edward 59 Andrychów 3 Sarlej Tadeusz Kazimierz 55 Andrychów 4 Biłko Tadeusz 64 Andrychów 5 Pabiś Mirosław Antoni 51 Andrychów 6 Pustelnik Barbara 55 Andrychów 7 Bury Paweł 42 Andrychów 8 Rusinek Józef Henryk 51 Andrychów 9 Grzymała Maria 58 Andrychów 10 Komendera Rafał Marek 46 Andrychów A teraz tak krytykujesz.

Bento, 30.03.2024 11:25

https://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/pozar-w-spalarni-odpadow-milionowe-straty,524908.html

Bento, 30.03.2024 11:24

@beskidmaly - czy te komitety są teraz z Tobą ? bo ja nie jestem w żadnym, i nie widzę ani jednego właściwego kandydata na wójta w tej kadencji. Interesuje mnie tylko rzetelna informacja dla każdego wyborcy. Każdy ma jeden głos. Niech go odda jak uważa. A napisz proszę co jest podłe ? Bo rozumiem, że nie chodzi ci o szwagra Żaka w zarządzie spółki spalarniowej ?

Bento, 30.03.2024 11:20

rzecz się działa miesiąc temu... polecam Wszystkim do przeczytanie przed oddaniem głosów na burmistrza

beskidmaly, 30.03.2024 11:20

Zakolog! Katolikiem byłem zawsze! Radnym 4 kadencje , ale nigdy nie posunąłem się do tego co robią komitety które chcą dojść do władzy. To co robią jest po prostu podłe!

Bento, 30.03.2024 11:19

Coraz bardziej się wszystko układa w całość. Portal samorządowy to kopalnia wiedzy, szkoda, że Żak i spółka opacznie rozumieją to co tam jest publikowane, i chyba tylko pod swoje potrzeby. Tu jest fajne -jak to beskidmaly nazywa- "kłamstwo". Pytanie, co jest "prawdą" dla beskidamalego, skoro na portralu samorządowym piszą same kłamstwa ? strach pomyśleć. Bo to może chodzić już wyłącznie o quasi-dogmaty Tomasza Żaka sączone latami w podatne na te treści umysły. Dramat

Zakolog, 30.03.2024 10:48

Cześć beskidmaly, to Ty teraz będziesz studiował teologię? Proponuję jednak zacząć od założeń tomizmu, odmawianie różańca pozostaw 11-stu apostołom.

beskidmaly, 30.03.2024 07:41

Boże,Boże _Oddałeś swoje życie za nas .Sam widzisz co robią ci którzy jutro będą przewracać oczyma przed ołtarzami w kościołach naszej gminy. Tylko ty wiesz do czego się są zdolni aby tylko do żłobu się dostać . Wszystko zrobią ,wszystko powiedzą ,wszystką nie prawdę i kłamstwo będą powtarzać jak mantrę byle do władzy a potem to nie my to oni.

Nezuko, 30.03.2024 02:51

"To taka próba ominięcia zapisów taksonomii, bo oszukuje się, że to nie jest spalanie odpadów, a tylko paliwa alternatywnego. np. RDF powstałego z odpadów. Ja powiem wprost - niestety w ostatnim czasie fundusze publiczne, w tym i ten program, stały się narzędziem politycznym do rozdzielania łask wybranym, a nie realizacji jakichś konkretnych celów środowiskowych. Trzeba się z tego wycofać, bo tam nie ma żadnego kryterium efektywności, czy to środowiskowej, czy gospodarczej." Mówi posłanka KO Gabriela Lenartowicz.

Nezuko, 30.03.2024 02:49

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/program-dotowania-spalarni-sluzyl-do-rozdzielania-lask-wybranym-trzeba-z-tym-skonczyc,518586.html

Nezuko, 30.03.2024 02:17

"Rocznie ma spalać średnio 17 800 kg śmieci, produkować 7 megawatów ciepła i 0,25 megawata energii elektrycznej. Wydajność poniżej 20 tysięcy ton oznacza, że instalacje nie będzie poddawana tak rygorystycznym procedurom jak duże instalacje."

Nezuko, 30.03.2024 02:17

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/ruszyl-przetarg-na-kolejna-spalarnie-obiekt-ma-byc-gotowy-za-3-lata,522514.html?fbclid=IwAR2xueu8noZ6bakcm7BWKpLJHZ54JFCEtmimAiJC136e6fMXbGzhsYeQEgc_aem_AcsH6w43l7KnGPFxwGfXt7n9qJUCnpfJ8OvIRi0TN17FdMpDMbgoUjkIZn3xLgE7Yu3cGvRjWvnP3_AmVG-azaQO

Nezuko, 30.03.2024 02:15

Drodzy Andrychowianie, tu trochę o zainteresowaniach pana Marka Karasia dla osób, które myślą dlaczego nie odbyło się referendum, i zastanawiają się dlaczego prezes spółki Energia Andrychów, nie udostępnił kilka dni temu radnym informacji o firmie. Chodzi o wpis na profilu pana Marka Karasia z 7 lutego tego roku. Prowadzi do artykułu: https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/ruszyl-przetarg-na-kolejna-spalarnie-obiekt-ma-byc-gotowy-za-3-lata,522514.html

stopspalarni, 23.03.2024 20:21

Biznesowi śmieciowemu jaki chce zwozić śmieci z Małopolski i Śląska a może i Niemiec do Andrychowa nie spodobał się pomysł Szypulowej i jej ludzi żeby to andrychowianie w referendum zdecydowali czy chcą spalarni. To biznes smieciowy kazał swojej zalkolandii zrobić z nią porzadek??? Zakolandia nic nie ma na Szypulową to wynajęła firmę od czarnego pijaru żeby wymyślili na Szypulową kłamstwa. 10 tysięcy za te kłamstwa zapłacili? Phi. szybko sobie odbiją na śmieciach jak by była spalarnia. Koszmar co oni - biznes śmieciowy i zalkolandia wyprawiaja w Andrychowie i koszmar co będzie jeśli by ta spalarnia powstała.

stopspalarni, 23.03.2024 20:12

"Z innej beczki. Zakolandia jest w takiej desperacji że zleciła za 10 tysięcy firmie od czarnego pijaru przygotowaniu fałszywki na Szypulową. 10 tysięcy zapłacili żeby ktoś przygotował FAŁSZYWE oskarżenia wobec Szypulowej. Rozumiecie w jakiej rozpaczy muszą być w zalkolanii, jak muszą się bać utraty tego co mają??"

Feel Free, 23.03.2024 17:12

"Rada nadzorcza odwołała prezesa Spółki. Zmiany w SPGK. Rada Nadzorcza SPGK Sp. z o.o. na posiedzeniu w dniu 4 kwietnia 2020 roku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie odwołania Marka Karasia z funkcji Prezesa Zarządu SPGK Sp. z o.o. Przyczyną odwołania były odmienne zapatrywania na aktualny stan i przyszły rozwój spółki pomiędzy jej właścicielem, a dotychczasowym prezesem Zarządu. [... ] Wniosek o odwołanie Marka Karasia z funkcji prezesa Zarządu SPGK złożył burmistrz Tomasz Matuszewski, uzasadniając to UTRATĄ ZAUFANIA do prezesa Zarządu Spółki. Dotychczasowy prezes, Marek Karaś, został powołany na tę funkcję w czerwcu 2019 roku. – Pana Marka Karasia spotkałem w czasie kampanii wyborczej. Miał wiele ciekawych pomysłów i bardzo bogate doświadczenie w pracy na odpowiedzialnych stanowiskach. Jego wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje były odpowiednie, by powierzyć mu stanowisko prezesa miejskiej Spółki. Niemniej jednak pomiędzy koncepcją rozwoju SPGK, przedstawioną przez pana Marka Karasia w momencie powołania go na prezesa Spółki, a sposobem jej realizacji wystąpiły poważne rozbieżności – nie do zaakceptowania przez właściciela Spółki. Decyzja o odwołaniu pana Marka Karasia była trudna, niemniej jednak nadrzędnym celem, który stawiam sobie jako Burmistrz Miasta Sanoka jest, w pierwszej kolejności, troska o dobro mieszkańców i mienia gminnego. Muszę mieć pewność, że cel ten będzie nie tylko dla mnie na pierwszym miejscu. Stąd też podjąłem taką, a nie inną, decyzję – powiedział redakcji „TS” burmistrz Tomasz Matuszewski." [ Tygodnik Sanocki. 6 kwietnia 2020 ]

Feel Free, 23.03.2024 17:08

@melisa - tylko czemu tak strasznie cię ciągnie do tej głupoty z całego kraju ?

melisa, 23.03.2024 16:55

Chyba cała głupota z całego kraju się tutaj zgromadziła.

Zakolog, 23.03.2024 12:43

Lokalny Program Operacyjny Miasta Andrychowa na lata 2023 – 20(ile się uda), Oś Priorytetowa Dla Szwagra, Działanie Mojego Szwagra, Podziałanie Szwagra Karasia z Andrychowskiego Funduszu Rozwoju Szwagrów - Sto Procent Dofinansowania do Szwagra (bez konkursu).

Ashley, 23.03.2024 12:41

Drodzy andrychowianie, przeczytajcie pierwsze zdanie tego artykułu w którym Pan burmistrz płacze, że lał się hejt i krytyka jak rozpoczynali rewitalizację Pańskiej Góry. Przygotujcie się na obrzydliwości które pojawią się w sieci a uderzać będą w obie panie kontrkandydatki. Haki, świństwa i kłamstwa które pojawią się w sieci uderzą w nie same i w ich rodziny. Myślcie kochani!!! Ktoś ma wielkie pieniądze żeby to robić, bo panicznie boi się stracić to co do tej pory miał i na co jeszcze ma ochotę.

Feel Free, 23.03.2024 12:30

@cath - życzyłbym sobie mieć tak dobrą opiekę i leczenie jaką mają zwierzęta u Pana Zielińskiego.

cath, 23.03.2024 12:08

@ Andrychow góra Zawsze możesz iść do weterynarza .Gdyby się dało to opieka by byla.

andrychów_góra, 23.03.2024 10:51

Tak dla rozrywki na niedzielę .Umowa 2023-01-02 z Gabinet Weterynaryjny M.Z.Zielińscy spółka cywilna-34 682,00 zł , Przedmiotem umowy jest całodobowa (dotyczy również dni wolnych od pracy i świąt) opieka weterynaryjna nad bezdomnymi zwierzętami. Czyli gmina może finansować całodobową opiekę dla zwierząt ale już dla ludzi nie. Dedykuję to tym wszystkim hejterom co tak krytykują pomysł utworzenia całodobowej opieki zdrowotnej ,dla nas mieszkańców.

Nezuko, 23.03.2024 01:37

Każdy radny ma w zakresie swoich uprawnień kontrolnych możliwość wglądu do dokumentów spółek miejskich, na przykład do dokumentacji spółki Energia Andrychów. Na miejscu, na piśmie, pocztą, gońcem, czy jak tam sobie zażyczy pan Kubień zażyczy. Jest tam prawie wszystko co trzeba. A reszta jest pewnie na Fb pana Marka i pani Doroty oraz pana Tomasza.

zużyty zdzisek, 22.03.2024 23:08

Padają tutaj stwierdzenia o jakimś zleceniu na kandydatkę Ewelinę. Śmiech na sali. Wsadźcie sobie nasza gmino co potraficie tylko donosić to w d. Ja otwieram zlecenie na poszukiwanie szwagra burmistrza. Tytuł zadania czy projektu " Gdzie jest szwagier? Nagrodą będzie 1/100 nagrody Wasztyla czyli 570 złotych. Na tyle mnie puszcza. pytanie 1 Gdzie mieszka szwagier? pytanie 2 Co robi szwagier? pytanie 3 co zgazuje szwagier pytanie 4 co je i pije szwagier pytanie 5 czy Zdzisek lubi szwagra ( podpowiedź cyt. przecież szwagier to nie rodzina) pytanie 6 ile przerobi szwagier i czy w przerabianiu pokona Wasztyla ksywa 57 tysięcy nagrody. Odpowiedzi należy kierować do dyrektora biura pardon dyrektorki, która przerobiła za 13 tysięcy nagrody czyli zdziskowi zrobiła lody truskawkowe z bitą śmietaną, na deser, na obiad 100 milionów długich bakterii kefirowych, oraz oczywiście modne w środowiskach chrupki z prusaków, szerszeni i Szarańczy.

#KONKRETY, 22.03.2024 19:05

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/chca-kontroli-nik-w-spalarniach-gdzie-trafiaja-toksyczne-popioly,107398.html

#KONKRETY, 22.03.2024 19:04

https://rejestr.io/osoby/378032/jerzy-piotrowski

#KONKRETY, 22.03.2024 19:03

https://rejestr.io/krs/1006536/energia-andrychow

#KONKRETY, 22.03.2024 19:02

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/trwa-walka-o-spalarnie-w-gorlicach,108685.html

andrychów_góra, 22.03.2024 16:09

Pamiętacie że kiedy T. Żak w 2010 roku starał się o urząd burmistrza obiecywał przywrócenie pogotowia w pierwszej kadencji? Kończy 3 kadencje oby ostatnia a nie mamy ani pogotowia ani opieki nocnej i chyba nawet miejsca na karetki pod dachem, No co on mógł poza braniem pensji burmistrza :) No jednak mógł zatrudnić szwagra Karasia w spółce Energia. Wszedł w układy z branżą śmieciową. Zadłużył gminę na ponad sto milionów. A teraz przed wyborami wysyp obietnic. Laudację na cześć Wasztyla ,wygłosił w Zagórniku wierny i oddany towarzysz Babski. Ale ludzie już nie dają się nabierać. W Zagórniku i w Roczynach już nie było wesoło. Nagle się obudził, dziwak z Krakowa. Zakolandia jest w takiej desperacji że zleciła za 10 tysięcy firmie od czarnego pijaru przygotowaniu fałszywek na kontrkandydatki.

koni.czynka, 22.03.2024 15:39

To prawda - jest "zlecenie na Szypulowa". Zakolandia sama nic nie znalazła to zapłaciła firmie od czarnego pijaru żeby przygotowali profesjonalnie kłamstwa. 10 tysięcy zapłacili ci z zakolandii firmie od czarnego pijaru za te "usługę".

koni.czynka, 22.03.2024 15:38

To prawda - jest "zlecenie na Szypulowa". Zakolandia sama nic nie znalazła to zapłaciła firmie od czarnego pijaru żeby przygotowali profesjonalnie kłamstwa. 10 tysięcy zapłacili ci z zakolandii firmie od czarnego pijaru za te "usługę".

#KONKRETY, 22.03.2024 15:12

"Z innej beczki. Zakolandia jest w takiej desperacji że zleciła za 10 tysięcy firmie od czarnego pijaru przygotowaniu fałszywki na Szypulową. 10 tysięcy zapłacili żeby ktoś przygotował FAŁSZYWE oskarżenia wobec Szypulowej. Rozumiecie w jakiej rozpaczy muszą być w zalkolanii, jak muszą się bać utraty tego co mają??" [xpekk] 22.03.2024 12:43

melisa, 22.03.2024 14:29

Oto jest głupota, co granic nie miała. Wiedza osób mądrych tu nie docierała blokowana skutecznie przez niektórych ludzi. samo już wspomnienie wielką grozę budzi. Jakże oni żyli i jak umierali? W przepełnionych szpitalach pociechy szukali, aprobaty wielkich na swe durne życie Współczuję wam skrycie...

xpekk, 22.03.2024 13:43

innej beczki. Zakolandia jest w takiej desperacji że zleciła za 10 tysięcy firmie od czarnego pijaru przygotowaniu fałszywki na Szypulową. 10 tysięcy zapłacili żeby ktoś przygotował FAŁSZYWE oskarżenia wobec Szypulowej. Rozumiecie w jakiej rozpaczy muszą być w zalkolanii, jak muszą się bać utraty tego co mają??

Turboplazmotron, 21.03.2024 18:20

Ten znany mgr inż. elektryk, (Instytut Politechniczny LIIŻT w Sankt Petersburgu ) już próbował wybudować spalarnię w Sanoku ale nie miał poparcia tamtejszej Rady.

Zakolog, 21.03.2024 18:06

Szwagier Żaka to raczej przykład ich modelu etycznego i zasobów kulturowych, taka klisza środowiskowa tej klasy społecznej. Ale jeśli Żak, tak długo ukrywał ten fakt, to ile jeszcze ukrywa przed Mieszkańcami? Przecież ten chłopina wszystkiemu co mówi, nadaje walor prawdy specjalnego znaczenia i na miejscu wszystkich radnych raczej interesowałbym się całą resztą. A tego Karasia wystarczy wypierdolić i zapomnieć. A to może zrobić w każdej chwili Mirko Nowaku i jego dwóch kolegów ze ZGK i ZWiK.

referendum, 21.03.2024 17:30

Ok. To niech mamnewsa zapyta tych panów Kobielusa, Kubienia , Mikolajka , z Rzyk i innych z opozycji czy spełnia oczekiwania mieszkańców i zapytają Burmistrza o szwagra Zaka zatrudnionego w spółce gminnej, o jego nazwisko, funkcje, rolę w spółce, zarobki. Jeśli ci panowie z opozycji uważają że ich działalność jako radnych już się skończyła to prosimy żeby mamnewsa zadał te pytania. My będziemy wiedzieć że na wyżej wymienionych nie ma co liczyć teraz i w przyszłości .... Jeśli zapytają i poznamy od nich prawdę o szwagrze Burmistrza to znaczy że zakolandia przeliczyła się z tym sugerowaniem że nasi radni nie mają jaj. Będzie odszczekiwania aż miło:)

leon, 21.03.2024 17:15

Strzelam - bo nie są ani tacy odważni ani mądrzy jak chcą się przedstawiac ? Albo są w układzie z burmistrzem - on rządzi oni a udają że są opozycja i światek się kręci, kasa z diety leci? Albo ich męskość wyraża się tylko w siedzeniu w necie i skrobaniu tam a jak czegoś od nich chcecie to ich nie ma ( dieta jest i to się liczy) ? ktoś ma czwarta propozycję czemu ta jakas pani wyczaila szwagra Burmistrza w gminnej spółce a nie ta " wielka opozycja " za jaka chcą się uważać ?

leon, 21.03.2024 17:12

Kochani lepiej zapytajcie waszych odważnych i mądrych i tak dużo wiedzących radnych - Kobielusa Kubienia Mikołajka i tego młodziaka od mostku z Rzyk dlaczego nie wiedzieli o szwagrze Burmistrza w gminnej spółce ( bo gdyby wiedzieli to chyba by wam powiedzieli ) ? Chcecie mieć dalej radnych jacy śpią ??? I chyba dalej śpią i strzelają z nazwiskiem i spółka bo kobieta im tego nie podala " na tacy " to co oni mogą wiedzieć ? Buhahahahaha Ale opozycja Hihihi . Burmistrz i jego szwagier mogą spać spokojnie.."

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Bento_A.A., 21.03.2024 15:45

A wiosna i tak przyszła i radośnie pięknieje nam świat! Miłość wokół rozlewa się na świat!! Jak miło, jak radośnie!!

Zakolog, 21.03.2024 15:25

@zzandrychowa - Nie wywołuj Kubienia z lasu, ba jak wparuje ze Studniarz na kontrolę do Telewizora, to Nowak własne banery do powiatu zeżre i to bez popitki.

zzandrychowa, 21.03.2024 15:18

i tak właśnie temat się rozmydla albo zakolandia go rozmydla. A tak naprawdę już dzisiaj powinna być kontrola radnych w urzędzie albo zapytanie do Żaka o szwagra zatrudnionego w gminnej spółce. Hallo radni? Za co bierzecie diety? Już po ostatniej sesji to oznacza że możecie sobie odpuścić i zacząć wieszać banerki ? Zapomnieliście adresu urzędu ? Nie wiecie już gdzie znaleźć Żaka ? Kubień, Kobielus i wszyscy inni - gdzie jesteście ????? Jakąś kobietę trzeba znowu za was wysłać ?

zzandrychowa, 21.03.2024 15:17

i tak właśnie temat się rozmydla albo zakolandia go rozmydla. A tak naprawdę już dzisiaj powinna być kontrola radnych w urzędzie albo zapytanie do Żaka o szwagra zatrudnionego w gminnej spółce? Hallo radni? Za co bierzecie diety? Już po ostatniej sesji to oznacza że możecie sobie odpuścić i zacząć wieszać banerki ? Zapomnieliście adresu urzędu ? Nie wiecie już gdzie znaleźć Żaka ? Kubień, Kpbielus i wszyscy inni - gdzie jesteście ????? Jakąś kobietę trzeba znowu za was wysłać ?

Zakolog, 21.03.2024 15:06

@leon - Ja to nawet jestem pewien, że ten cały Karaś, to jest ukryty szwagier Kubienia i dlatego Żak oświadczył, że to nie rodzina. Nawet więcej, przecież Żak Karasia nie zatrudniał tylko Mirek Telewizor, płaczący Jasiu Wodnik i Zybi Komunalka. A Kubień ich wszystkich straszył, że jak Karasia nie wpuszczą do stawu, to ich pozwalnia.

leon, 21.03.2024 14:42

Strzelam - bo nie są ani tacy odważni ani mądrzy jak chcą się przedstawiac ? Albo są w układzie z burmistrzem - on rządzi oni a udają że są opozycja i światek się kręci, kasa z diety leci? Albo..... ktoś ma trzecią propozycję czemu ta jakas pani wyczaila szwagra Burmistrza w gminnej spółce a nie ta " wielka opozycja " za jaka chcą się uważać ?

leon, 21.03.2024 14:38

"Kochani lepiej zapytajcie waszych odważnych i mądrych i tak dużo wiedzących radnych - Kobielusa Kubienia Mikołajka i tego młodziaka od mostku z Rzyk dlaczego nie wiedzieli o szwagrze Burmistrza w gminnej spółce ( bo gdyby wiedzieli to chyba by wam powiedzieli ) ? Chcecie mieć dalej radnych jacy śpią ??? I chyba dalej śpią i strzelają z nazwiskiem i spółka bo kobieta im tego nie podala " na tacy " to co oni mogą wiedzieć ? Buhahahahaha Ale opozycja Hihihi . Burmistrz i jego szwagier mogą spać spokojnie......"

melisa, 21.03.2024 14:24

Biedna kobieta, kopiuj wklej, kopiuj wklej. Polecam więcej melisy! Pić i słuchać:)

andrychów_góra, 21.03.2024 14:17

Pewnie że "Spalarnia" w Andrychowie nie powstanie, bo powstać nie ma prawa. Zapisane to jest w planie zagospodarowania przestrzennego . Ale o zakładzie mineralizacji odpadów już nie czyli może powstać. My mieszkańcy nie jesteśmy tak naiwni jak radni Żakolandii. Poniżej wszystko napisane.

andrychów_góra, 21.03.2024 14:09

Zobaczcie na miny radnych od Żaka. Oni już czują co się wkrótce stanie. Tomek powie , że nie zna radnych , którzy z nim byli jak potrzebował ich głosy w uchwalaniu budżetu i innych uchwał. Swojego szwagra poniżył, mówiąc ,że to nie rodzina. Myślicie że Was oszczędzi? Jesteście naiwni jak małe dzieci. Władze Żakolandi doskonale wiedziały od samego początku, kim jest Marek Karaś . Tylko te tzw. łapki do głosowania nie miały zielonego pojęcia, za czy głosują. Radny z Zagórnika Paweł Łysoń , zarzekał się ,że spalarnia nie powstanie. Mały Pawełku i inni naiwni radni miotają Wami jak kukiełkami . Plan jest taki, że burmistrz jego szwagier Marek Karaś, Wasztyl i Piotrowski już dawno zaplanowali to przedsięwzięcie. Prezes Jerzy Piotrowski to tuz, jeżeli chodzi o śmieci . Ma zarejestrowanych kilka spółek , gdzie albo jest prezesem albo udziałowcem. Są to powiązania , które łatwo sprawdzić w KRS- Empol, VT Energo, KRU Invest, Fimatex, Eco Trade i Vostok Trading. Tu chodzi o wielką kasę jaką Ci ludzie mogą zarobić , a my mieszkańcy będziemy żyć w smrodzie i tonąć w śmieciach. Oni się nami nie przejmują. Dla nich to czysty biznes . Jeżeli tego nie chcecie to idżcie na wybory 7 kwietnia i odsunńcie tych ludzi od władzy.

melisa, 21.03.2024 14:01

A co tam wczoraj na spotkaniu u Pani Smolec? Jakie tematy ważne dla gminy omówiono, jakie problemy poruszono? Nikogo to już nie interesuje czy znowu „poważne sprawy osobiste”??? jak się nie ma już nic do powiedzenia to tylko szczujnia pozostała? :)

beskidmaly, 21.03.2024 13:31

Bento ! Pewnie że "Spalarnia" w Andrychowie nie powstanie, bo powstać nie ma prawa. Zapisane to jest w planie zagospodarowania przestrzennego działki na której ma powstać nakład mineralizacji odpadów.

leon, 21.03.2024 13:28

Ojoj, Agusia - z dobrych źródeł wiem że na spotkaniu Burmistrza w Zagorniku były tuzy od B. Tyle wizualizacji potrafią skopiować a nie starczyło im odwagi zapytać o nazwisko szwagra Burmistrza Żaka, spółkę i pensje? No nie mów? Czyli tylko wymachują "szabelkami" i wizualizacjami ? No niemożliwe?:))))))

aga33, 21.03.2024 12:53

Jest szansa że od przedstawicieli urzędu dowiemy czy szwagier burmistrza zatrudniony w gminnej spółce to p. Karaś zatrudniony w spółce jaka zajmuje się tematem budowy "spalarni" w Andrychowie? Kiedy został zatrudniony, ile zarabia? Jeśli urząd tego nie poda jest szansa że szybko spytają o to radni? Bo to trochę wstyd żeby mamnewsa musiało wyciągać te informacje - nie wydaje wam się ludzie wladzy? Dla obu stron wstyd że ludzie proszą redakcję bo ani na urząd ani na radnych nie mogą liczyć

nick1, 21.03.2024 12:35

Taka macie opozycję w Andrychowie ze musicie żebrać u mamnewsa żeby wam się dowiedziała nazwiska spółki i pensji. Bo wasi radni albo nic nie wiedzieli albo boją się zapytać ??? o matulo jedyna. I sto banerów wam nie pomoże droga opozycji bo Burmistrz raz za razem was ogrywa a wy możecie tylko postrzelać sobie nazwiskami w necie i tyle waszej odwagi buhahahahahaha

nick1, 21.03.2024 12:27

Kochani lepiej zapytajcie waszych odważnych i mądrych i tak dużo wiedzących radnych - Kobielusa Kubienia Mikołajka i tego młodziaka od mostku z Rzyk dlaczego nie wiedzieli o szwagrze Burmistrza w gminnej spółce ( bo gdyby wiedzieli to chyba by wam powiedzieli ) ? Chcecie mieć dalej radnych jacy śpią ??? I chyba dalej śpią i strzelają z nazwiskiem i spółka bo kobieta im tego nie podala " na tacy " to co oni mogą wiedzieć ? Buhahahahaha Ale opozycja Hihihi . Burmistrz i jego szwagier mogą spać spokojnie jak dzieci Hihihihihi

Bento, 21.03.2024 12:23

Popieram taki sposób widzenia, jest na to coraz więcej niezbitych dowodów: "Burmistrz i władze Żakolandi doskonale wiedziały kim jest Marek Karaś. Tylko te tzw. łapki do głosowania nie miały zielonego pojęcia, za czym głosują. Radny z Zagórnika Paweł Łysoń , zarzekał się , że spalarnia nie powstanie. Mały Pawełku miotają Tobą jak kukiełką . Plan jest taki, że burmistrz jego szwagier Marek Karaś, Wasztyl i Piotrowski już dawno zaplanowali to przedsięwzięcie. A radni są bezradni. Prezes Jerzy Piotrowski to tuz, jeżeli chodzi o śmieci . Ma zarejestrowanych kilka spółek , gdzie albo jest prezesem albo udziałowcem. Są to powiązania , które łatwo sprawdzić w KRS- Empol, VT Energo, KRU Invest, Fimatex, Eco Trade i Vostok Trading. Tu chodzi o wielką kasę jaką Ci ludzie mogą zarobić , a my mieszkańcy będziemy żyć w smrodzie i tonąć w śmieciach. Oni się nami nie przejmują. Dla nich to czysty biznes . Jeżeli tego nie chcecie to idźcie na wybory 7 kwietnia i odsuńcie tych ludzi od władzy."

Bento, 21.03.2024 12:21

@Zakolog - a nie mówiłem ? w Andrychowie jak można przeczytać niżej nadal mieszkają inteligentni ludzie, potrafiący korzystać z zawartości Internetu, którym nie jest obojętne wypompowywanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy do kolejnych zakładanych celowo przez spółkę wójt&radni spółek, mafii śmieciowych i rodzin władzy lokalnej.

referendum, 21.03.2024 12:07

To w sumie powinien zrobić sam Żak jeśli taki zdolny jest ten szwagier, radni od niego albo z drugiej strony radni opozycji. Ale nie zrobili tego i nie wiadomo czy im starczy odwagi. Dlatego czy mamnewsa mógłby ustalić/ potwierdzić że szwagier burmistrza Żaka to pan Karaś zatrudniony na wysokim stanowisku w spółce jaka ma w Andrychowie budować spalarnię? Ile zarabia w gminnej spółce szwagier Żaka? I ile takich sytuacji mamy w gminie Andrychów że rodzina czy szwagier Żaka i jego wiceburnistrzow albo radnych są zatrudnieni w gminnych spółkach albo instytucjach ? Także zaczynam podejrzewać że nazwa komitetu wyborczego nasza gmina Andrychów oznacza dla ekipy burmistrza Zaka trochę to samo co "rodzina na swoim. Z góry dziękuję mamnewsa za zajęcie się tematem.

melisa, 21.03.2024 11:58

Smród i szambo poniżej. Jak to dobrze że przekonani przekonali przekonanych. Teraz wszyscy przekonani czują się dobrze z przekonanymi, taka jest linia naszego przekonania i nikt nam naszych przekonań nie zmieni!!! a jak nie jesteś przekonany to się nie odzywaj bo to miejsce jest tylko dla przekonujących i przez nas przekonanych. ZSRR

andrychów_góra, 21.03.2024 11:47

Hej melisa , weż coś na uspokojenie. Najlepiej samą siebie. Tomasz się teraz wstydzi szwagra? To ie rodzina? No nieładnie Tomaszu , nie ładnie. Burmistrz i władze Żakolandi doskonale wiedziały kim jest Marek Karaś. Tylko te tzw. łapki do głosowania nie miały zielonego pojęcia, za czy głosują. Radny z Zagórnika Paweł Łysoń , zarzekał się ,że spalarnia nie powstanie. Mały Pawełku miotają Tobą jak kukiełką . Plan jest taki, że burmistrz jego szwagier Marek Karaś, Wasztyl i Piotrowski już dawno zaplanowali to przedsięwzięcie. A radni są bezradni. Prezes Jerzy Piotrowski to tuz, jeżeli chodzi o śmieci . Ma zarejestrowanych kilka spółek , gdzie albo jest prezesem albo udziałowcem. Są to powiązania , które łatwo sprawdzić w KRS- Empol, VT Energo, KRU Invest, Fimatex, Eco Trade i Vostok Trading. Tu chodzi o wielką kasę jaką Ci ludzie mogą zarobić , a my mieszkańcy będziemy żyć w smrodzie i tonąć w śmieciach. Oni się nami nie przejmują. Dla nich to czysty biznes . Jeżeli tego nie chcecie to idżcie na wybory 7 kwietnia i odsunńcie tych ludzi od władzy.

politolog, 21.03.2024 11:38

Jeśli pan Żak nie pochwalil się tak zdolnym szwagrem zatrudnionym w gminnej spółce, jeśli radni od Żaka milczą na ten temat i jeśli radni z opozycji nie potrafili tego wyczaic to także uprzejmie proszę redakcję mamnewsa żeby dowiedziała się i napisała jak nazywa się szwagier gdzie i na jakim stanowisku jest zatrudniony czy to nie jest spółka od spalarni i ile zarobił szwagier Żaka po zatrudnieniu w gminnej spółce w Andrychowie - mieście rządzonym przez Żaka od 13 lat (moim zdaniem 5 za długo o czym sytuacja że szwagrem najlepiej świadczy)

politolog, 21.03.2024 11:34

Mamy szwagra Żaka zatrudnionego w gminnej spółce, mamy żonę wiceburmistrza od Żaka zatrudniona w gminnej instytucji, mamy córkę wiceburmistrza jaka też znalazła miejsce w gminnym radyjku. Co jeszcze jest a czego nie wiemy? Czy komitet Żaka nie zbyt dosłownie potraktował swoją nazwę "nasza gmina Andrychów" ????

politolog, 21.03.2024 11:31

Drodzy Państwo - jeśli szwagier to taki fachowiec to czemu Tomasz Żak nie pochwalil się że go zatrudnił już dawno??? Tylko te informacje wyciąga jak czytam z trudem mieszkanka??

melisa, 21.03.2024 10:59

O jak sie towarzystwo rozjuszyło, oszalało. A co to się stało? Zabolało? "Wśród priorytetów na kolejne 5 lat wymienił modernizację stadionu Beskidu w Andrychowie, remont obiektów klubów piłkarskich w Inwałdzie i Rzykach, a także rewitalizację zamku w Andrychowie, budowę hali widowiskowo-sportowej w Andrychowie i zakup nowych większych autobusów dla komunikacji gminnej i rozbudowę połączeń. Do tego bieżące modernizacje dróg." Widać różnicę między parkami kieszonkowymi, miasteczkami, nożownikami, brakiem kompetencji, wpychaniem się ludziom do domów, bieganiem po mieście za ręce z cudzymi dziećmi??? Widać! Pozamiatane!

Feel Free, 21.03.2024 10:36

https://rejestr.io/osoby/2036758/marek-karas

robol, 21.03.2024 10:28

Jeśli na samego burmistrza i na radnych nie możemy liczyć to także ja proszę - "czy mamnewsa W IMIENIU MIESZKAŃCÓW byłby gotów zapytać o nazwisko szwagra Tomasza Żaka zatrudnionego w gminnej andrychowskiej spółce i funkcji jaką pełni? Jeśli to prezes albo wiceprezes to także o zarobki szwagra burmistrza Zaka w gminnej spółce."

robol, 21.03.2024 10:27

Jeśli samego burmistrza i na radnych nie możemy liczyć to także ja proszę - "czy mamnewsa W IMIENIU MIESZKAŃCÓW byłby gotów zapytać o nazwisko szwagra Tomasza Żaka zatrudnionego w gminnej andrychowskiej spółce i funkcji jaką pełni? Jeśli to prezes albo wiceprezes to także o zarobki szwagra burmistrza Zaka w gminnej spółce."

Feel Free, 21.03.2024 10:20

@Zakolog P.S. urlopu nie biorę, "szabli" nie składam, wręcz przeciwnie nawet VPN-y i reutery rekonfiguruję. Ale grzecznie żegnam się z mamNewsa. W razie czego szukajcie a znajdziecie, w krainie czarów wiedzą gdzie.

Feel Free, 21.03.2024 10:12

@Zakolog - jak wybiorą, tak będą mieć. Jak ktoś nie jest w stanie, nie jest gotowy, to nie będzie widział nawet jak podsuniesz pod same oczy. Faktem jest, że tylko wywalenie Żaka i całej tej kliki jest w stanie powstrzymać rozwój tego pasożytniczego, a jak się okazuje i rodzinnego biznesu śmieciowego w Andrychowie rujnującego do reszty przyszłość miasta. Widać jak na dłoni do czego prowadzi plan realizowany po cichu przez Żak i resztę ekipy "na swoim". Ale jeśli chcemy zmiany w świecie to my sami musimy się zmienić. Aby coś się wokół nas zmieniło, to każdy z nas musiałbym dokonywać innych wyborów niż do tej pory. Nie zmienisz kogoś kto tego nie chce, lub nie jest w stanie tego z wielu powodów zrobić. Nie da się też ratować kogoś kto nie chce być ratowany, bo na przykład uważa, że na ratunek nie zasługuje. Albo kogoś zbyt nieufnego by pomoc przyjąć. Albo jak coś zmienić bez bolesnego przyznania przed samym sobą, że tkwiło się w błędzie, niewiedzy lub kłamstwie? Wolność niejedno ma imię. Ale zawsze idzie za nim odpowiedzialność, nawet jeśli jej nie dostrzegamy.

Zakolog, 21.03.2024 09:44

W Andrychowie wszystkie rybki mają pipki i tylko dwa Karasie po Kutasie!.... @FeelFree jeszcze sobie nie poradzą, mapki mentalne jeszcze są zamglone lub jak wolisz z rosyjskiego okrywa je tuman. Pułkowniku FeelFree miasto w potrzebie, a Ty szabli nie dobywasz, urlop sobie fundujesz?

Feel Free, 21.03.2024 09:31

@Zakolog - myślę, że w końcu Mieszkańcy Andrychowa zaczęli łączyć wszystkie kropki pokazywane im od kilku lat. Zdążą przed wyborami. Poradzą już sobie. Żegnam. Wszystkiego dobrego.

Zakolog, 21.03.2024 08:54

Tomciu, co ty rodziny się wstydzisz, oddałeś szwagra na utrzymanie Mieszkańców, to pochwal się ile braciszek wyciąga w tej miejskiej kuchni brata Alberta?

Andrychowianin, 21.03.2024 08:06

Tylko nowa twarz da rozwój tej zaniedbanej gminie. Tylko pani Ewelina jest tego gwarantem. Byłem i niej na spotkaniu w Zagorniku i mnie przekonała tym co ma zamiar zrobić. Nie obiecuję kolejnych wizualicacji i projektów na miliony tylko będzie słuchać nas mieszkańców Mamy dość układów żaka i Smolcowej którzy układają stołki po wyborach. Oczywiście Maciuś Kobielus gra pierwsze skrzypce bo chce pociągać za sznurki i rządzić przez smolcowa. A Żak wybuduje spalarnie i zrobi sobie rodzinny biznes i będzie się śmiał z mas andrychowiana. Wyjedzie do Krakowa albo gdzie się mi zamarzy bo będzie spał na kasie

Andrychowianin, 21.03.2024 07:46

Nie udało się w Sanoki to szwagry wymyślimy że zrobisz i zarobią w Andrychowie i otworzą „rodzinny biznes”. Wspaniała koncepcja tylko gdzies mają głos mieszkańców W tym miejscu warto przypomnieć, czym jest ekologiczna instalacja termicznego unieszkodliwiania odpadów w oparciu o technologię mineralizacji. Według Marka Karasia to nowy pomysł na zagospodarowanie odpadów komunalnych, który pozwoli dodatkowo, pozyskać dużo tańsze ciepło. Innowacyjność technologii polega przede wszystkim na zastosowaniu quasi-pirolizy i zgazowywania, podczas których mineralizacja odpadów odbywa się w temperaturze 300–600 st. C, a produktem unieszkodliwiania jest minerał niestanowiący odpadu niebezpiecznego oraz gazy organiczne i CO, które są poddawane pełnemu utlenieniu metodą katalityczną. Rzeczywiście wstrzymano prace na tym etapie. Zrobiliśmy głęboką analizę i finansową i ekonomiczną. Nie chcę popełnić takiego błędu, jaki popełniono przy spółce Park Wodny, że zrobimy koncepcję za 150-200 tys. złotych, a za chwilę ta koncepcja wyląduje w koszu. https://esanok.pl/2019/sanok-innowacyjna-metoda-zagospodarowania-smieci-wstrzymana-00e8po.html

Andrychowianin, 21.03.2024 07:40

Wieść niesie że to Karaś http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/32461/marek-karas-nowym-prezesem-sanockiego-przedsiebiorstwa-gospodarki-komunalnej Szybko stracił zaufanie https://esanok.pl/2020/sanok-czy-marek-karas-przestanie-pelnic-funkcje-prezesa-spgk-00e7ts.html

tomekx, 21.03.2024 07:33

Tyle narzekania i plucie na pana burmistrza a Tomasz Żak i tak wygra wybory.Tak jest co 4 lata

Zibi33, 21.03.2024 07:31

Jak co opowiada na spotkaniach bajki opowiada jest w tym lepszy niż Ezop. Tak tylko sobie myślę czy to wystarczy dla durnej gawiedzi w tej gminie jeśli tak to ta nagroda za którą zapłaciła gmina jest słuszna jakoś coś o edukacji czy ogłupianiu no jakoś to tak było w każdym razie medal jak się patrzy nie te czasy ale jak by się wcześniej urodził to pewnie by sobie w klapę wpiął jak typowy zasłużony kacap.

beskidmaly, 21.03.2024 06:09

Zużyty Zdzisku! Powtarzasz nie prawdę w spawie zadłużenia gminy w 2010 r. Gmina miała kredytów do spłacenia 15 mln złotych oraz basen odkryty ok 22mln i sale gimnastyczną w Rzykach ok 13 mln zł. Więc ile miała zadłużenia. Pisz prawdę jak jesteś i nie siej propagandy!

Jarek, 21.03.2024 02:46

Panie przyjezdny z Krakowa Żak, nie mam zamiaru Pana obrażać, pracuje w prywatnym zakładzie i cieszę się że pracodawca da mi 500 zł premii raz na rok. Pan tutaj mówi: "Czy pan dałby mu (wasztylowi) za to 500 zł premii?" Pan Wasztyl dostaje grube pieniądze za pracę z moich podatków(o wiele za duże moim zdaniem) premia 50 tysiecy złotych to kpina z mieszkańców, wiele mieszkańców ANDRYCHOWA pracuje na takie wynagrodzenie jak Wasztyl dostał premię cały rok. Za co? Wyprzedajecie działki gminne a dług andrychowa i tak rośnie, miny na zdjęciach macie grobowe bo już wiecie co myślą mieszkańcy o Waszych rządach

hucpa, 21.03.2024 01:29

https://wyszukiwarka-krs.ms.gov.pl/dane-szczegolowe-podmiotu;numerKRS=kiYLRtruQeFTjvxM4qYswA%3D%3D;typ=P

hucpa, 21.03.2024 01:28

https://wnet.fm/broadcast/tomasz-zak-poranek-wnet-26-lutego-2021-r/

maniek, 21.03.2024 01:26

dołączam do prośby. "Czy mamnewsa WIMIENIU MIESZKAŃCÓW byłby gotów zapytać o nazwisko szwagra Tomasza Żaka zatrudnionego w gminnej andrychowskiej spółce i funkcji jaką pełni? Jeśli to prezes albo wiceprezes to także o zarobki szwagra burmistrza Zaka w gminnej spółce." Jeśli to taki " fachowiec" to żebyśmy wszyscy nie pospadali z krzeseł jak dowiemy się ile bierze pensji szwagier Tomasza Żaka zatrudniony w gminnej spółce w Andrychowie.

maniek, 21.03.2024 01:23

szwagier Tomasza Żaka jest tak świetnym fachowcem że aż nie pracuje już w ministerstwach i renomowanych firmach tylko w spółce gminnej w Andrychowie :) Aż się łza zakręciła w oku po tej wzruszającej historii :)

zzandrychowa, 21.03.2024 00:57

Przy okazji czy to prawda że żona wiceburmistrza Wojciecha Polaka została zatrudniona w podległej gminie instytucji a córka wiceburmistrza Wojciecha Polaka (nr 1 na liście Trzeciej Drogi do powiatu w Wadowicach) także trafiała do pracy do podległej gminie instytucji?

zzandrychowa, 21.03.2024 00:56

Tak czy owak – czy mamnewsa WIMIENIU MIESZKAŃCÓW byłby gotów zapytać o nazwisko szwagra Tomasza Żaka zatrudnionego w gminnej andrychowskiej spółce i funkcji jaką pełni? Jeśli to prezes albo wiceprezes to także o zarobki szwagra burmistrza Zaka w gminnej spółce.

zzandrychowa, 21.03.2024 00:56

Ok. Zdaje się że gdyby nie pytanie pani to burmistrz Żak nie pochwaliłby się szwagrem jaki dostał pracę w gminnej spółce. Jego radni może wiedzieli ale nie powiedzieli, a opozycja nie wyczaiła. Brawo dla pani ze spotkania w Zagórniku.

nick1, 21.03.2024 00:40

Już nie zapytają bo nie ma sesji do wyborów a po wyborach oni nie będą radnymi ???? Może niech zatrudnią detektywa żeby odnalazł tą panią co pytała w Zagórniku to im powie nazwisko i stanowisko szwagra burmistrza w tej gminnej spółce ? ???? Albo strzelają jak w totka ???? Ach ta nasza kochana opozycja od pierdół :)

ludwik, 21.03.2024 00:32

ja mam inną prośbę Czy mamnewsa mógłby zapytać Kobielusa Kubienia Mikołajka Guzdka i tak dalej jak to jest być opozycyjnym radnym i nie zapytać publicznie przez miesiące o szwagra burmistrza zatrudnionego w gminnej spółce? Buhahahaha Zyją na takim świecie że nie wiedzieli czy im odwagi zabrakło? Hihhihihi Opozycja hahahahaaha

kaczor, 21.03.2024 00:25

przyłączam się do prośby: "Czy mamnewa mógł by zapytać jak nazywa się szwagier Burmistrza Żaka jaki pracuje w gminnej spółce? Na jakim stanowisku jest? ile zarabia szwagier burmistrza Żaka w gminnej spółce? I czy mógł by zapytać według jakich kryteriów został zatrudniony?"

kaczor, 21.03.2024 00:25

przyłączam się do prośby: "Czy mamnewa mógł by zapytać jak nazywa się szwagier Burmistrza Żaka jaki pracuje w gminnej spółce? Na jakim stanowisku jest? ile zarabia szwagier burmistrza Żaka w gminnej spółce? I czy mógł by zapytać według jakich kryteriów został zatrudniony?"

Andrychowianin, 21.03.2024 00:09

Do obserwator - jasne że do wymiany. aniołki Żaka i inni niech się pakują

Rondel, 21.03.2024 00:08

Dostaniesz medal zasłużonego jak były sołtys Roczyn on za rondo ty za staw Anteckiego brawa a my taplajmy się dalej w błocie

Andrychowianin, 21.03.2024 00:07

To że Żak i Smolcowa to to samo świadczy też fakt, że Agnieszka Perończyk -Adamek była u Żaka wiceburmistrzem, więc będzie to samo jak ze szwagrem w spółce. Coraz ciekawiej zobaczyli co jeszcze się okaże że może jeszcze jakaś rodzina zatrudniana na ciepłych, dobrze płatnych posadach w spółkach gminnych.

hucpa, 21.03.2024 00:07

https://rejestr.io/krs/1006536/energia-andrychow

hucpa, 21.03.2024 00:06

Do "robol" - Marek Karaś ?

Obserwator, 21.03.2024 00:02

Radni statyści z KWW Andrychów również do zmiany. To są maszynki do głosowania, bezbarwni, bez żadnego polotu , w moim odczuciu zasłynęli tylko tym że byli obserwując ich poczynania calą mijającą kadencję

Andrychowianin, 20.03.2024 23:56

Nie dajcie się nabrać na zagrywki Żaka o Smolcowej bo ta sama klika. A na potwierdzenie tego jest wcześniejsza postawa Kobielusa oraz głosowania https://www.mamnewsa.pl/polityka/statystyki-andrychowskich-radnych-kto-najbardziej-aktywny-a-kto-mniej

Obserwator, 20.03.2024 23:52

DLATEGO TRZEBA ZMIENIĆ WŁADZĘ W ANDRYCHOWIE. PO 13 LATACH JUŻ SIĘ SLYSZY ŻE SZWAGIER PRACUJE W GMINIE, A CIEKAWE CZEGO JESZCZE NIE WIEMY. TAK JEST JAK SIE DŁUGO RZĄDZI

Andrychowianin, 20.03.2024 23:50

https://www.mamnewsa.pl/polityka/radni-glosuja-nad-odwolaniem-przewodniczacego-i-wiceprzewodniczacej-rady

robol, 20.03.2024 23:47

Czy mamnewa mógł by zapytać jak nazywa się szwagier Burmistrza Żaka jaki pracuje w gminnej spółce? Na jakim stanowisku jest? ile zarabia szwagier burmistrza Żaka w gminnej spółce? I czy mógł by zapytać według jakich kryteriów został zatrudniony?

Andrychowianin, 20.03.2024 23:46

Co ciekawe, Maciej Kobielus wybrany został radnym z komitetu wyborczego „Nasza Gmina Andrychów”, tego samego co burmistrz Tomasz Żak. Teraz jest specjalistą od krytyki T. Żaka i jego poczynań. Twierdzi, że w gminie Andrychów priorytety powinny być inne niż np. wydawania pieniędzy na huczne obchody 250-lecia Andrychowa. Ostatnio w Radzie Miejskiej głosuje często tak jak radni andrychowskiej opozycji, czyli PiS i KWW Krzysztofa Kubienia. https://www.mamnewsa.pl/polityka/radny-kobielus-idzie-na-burmistrza-

robol, 20.03.2024 23:45

"Tak więc szwagier "pracuje" w spółce gminnej jak przyznał burmistrz nie przyznając na jakim stanowisku a to równie ciekawe może być. Do tego żona wiceburmistrza Polska zatrudniona w ops w córka wiceburmistrza tak zdolna że do nowinek i radia gminnego trafiła. Faktycznie wygląda jak "nasza gmina Andrychów". Czyli w ich mniemaniu ich gmina Andrychów? Wasze żony córki i szwagrowie gdzie dojeżdżają za pracą? Ile kilometrów dojeżdżają bo w gminie ciężko o pracę?"

tomekх, 20.03.2024 23:38

Był dzisiaj jakiś protest generalny ? bo na Mamnjusa cisza :-0 OOO HA HA HA

kolek, 20.03.2024 23:37

Beata jest dobra ale na imprezy do plackow i flaszki a nie rządzenia. Dajcie ludzie spokoj z nia juz. Jaki menadżer hahaha. Chwali sie nie swoimi zaslugami. Pobiera burmistrzowi Żakowi zaslugi i mowi ze to jej.

czas na zmianę, 20.03.2024 23:30

TAK TAK TAK dla Pani Beaty ! Beata Smolec posiada najlepsze cechy dobrego menedżera, takie jak umiejętność skutecznego zarządzania zasobami, doskonała komunikacja, zdolność do motywowania zespołu oraz elastyczność w podejmowaniu decyzji. Jej umiejętność organizacji oraz zdolność do skutecznego kierowania projektami sprawiają, że potrafi efektywnie wykorzystać zasoby, aby osiągnąć zamierzone cele. Ponadto, doskonałe umiejętności komunikacyjne pozwalają jej skutecznie współpracować z różnymi grupami społecznymi oraz inspirują zespół do działania. Jej elastyczność i umiejętność podejmowania szybkich decyzji pozwalają adaptować się do zmieniających się warunków, co jest kluczowe w dynamicznym środowisku zarządzania.

Wolny Człowiek, 20.03.2024 23:30

Hejt i krytyka Panie burmistrzu dopiero sie wyleje 7 kwietnia przy urnie wyborczej. Andrychowem powinny rządzić osoby które tutaj mieszkają i żyją z tą społecznością, nie potrzeba nam tutaj najemników z Krakowa i Oświęcimia. Współczuję tylko Panu Babskiemu, bo on jedyny z całej ekipy tutaj zostanie, burmistrzowie się rozjadą do swoich miejscowosci krakow oświęcim i tyle ich będą widzieli w andrychowie

Bento, 20.03.2024 23:26

A Tomasz chwalił się coś na temat instalacji do przerobu kupy, za 190 milionów ? tej najnowocześniejszej na świecie co jeszcze trwają procedury w NFOŚ, chociaż już nie trwają, ale nie wolno robić w tej sprawie referendum ? Skoro szwagier to nie rodzina, a procedury trwają chociaż nie trwają to bardzo proszę wszystkich Mieszkańców Andrychowa, aby w ten sposób traktowali KAŻDE słowo Tomasza naszego, tego co to nie współpracował z SB, ale według IPN-u był jego tajnym współpracownikiem. Mi to w sumie już z racji podjętych decyzji powiewa, ale błagam: nie róbcie sobie tego, nie wybierajcie już sobie Żaka, kogokolwiek innego, byle nie tego. I nie wierzcie w brak powiązań Żaka z PiS-em, jak na czymś mu zależało to potrafił pojechać do PiSowskiego ministra, żeby szkołę zlikwidować, oczywiście przez połączenie.

MarcinW, 20.03.2024 23:22

Jak dla mnie i naszej ulicy tylko Ewelina Szypuła. Młoda z pomysłami i dobrymi rozwiazaniami. Była u nas i jest naprawde bardzo dobra. Niestety Pani Beata odgapiła cały program wyborczy kropka w kropkę jak dla nas. Niech idzie na rente. Z jej stanem zdrowia nie ma szans na aktywne pracowanie. Widziałem ja na wiecu i niestety nie wyglada to dobrze. Kampania sie skonczy a Kobielus sie sprzeda jak 5 lat temu oszukał wyborcow i ta schorowana staruszka zostanie sama.

wiktoriano, 20.03.2024 23:19

Rozmawiam z ludźmi z mojego sołectwa, ale także i innych sołectw i nie znam żadnej osoby, która by mówiła, że dobrze zrobiliście rewitalizując Pańską Górę, zwłaszcza po popękanych płytkach, także próbuje pan zaklinać rzeczywistość. Mieszkańcy sołectw mówią jednym głosem, że zapomniał pan o nich, liczba wyborców w mieście jest dla pana wystarczająca, po drugie w ministrstwie nie zrobi pan wrażenia, gdyby pan powiedział, że 100 km dróg pan wyremontował, ale gdy pan powie, że basen, że Pańska Góra, że spalarnia śmieci, wtedy tak, dlatego pan właśnie robi tylko takie inwestycje, które panu przyniosą rozgłos na przyszłość, a nie takie, które mieszkańcy naprawdę potrzebują.

Andrychowianin, 20.03.2024 23:17

Dokładnie tylko różnorodność kandydatów w kww Eweliny szypuły gwarantuje sprawne słuchanie wszystkich ludzi bez względu na poglądy, pamiętajcie trzeba łączyć a nie dzielić i to mówi Pani Ewelina

Andrychowianin, 20.03.2024 23:15

Wizja Eweliny Szypuły to nie tylko słowa, to działanie na rzecz wszystkich mieszkańców - to budowanie mostów, nie murów, to inwestycje, które odpowiadają na potrzeby młodych i starszych, to wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i ochrona środowiska. To właśnie te cechy i działania sprawiają, że Ewelina Szypuła jest godną kandydatką na burmistrza, która przyniesie świeże i skuteczne rozwiązania dla naszej gminy, łącząc naszą społeczność i prowadząc ją w stronę lepszej przyszłości.

Andrychowianin, 20.03.2024 23:14

Dość mamy Kobielusa i innych jego pokroju, dość układów Smolec -Żak, wystarczy spojrzeć na ich zdjęcie i czuć że są dogadani na podział „władzy” tylko młodość i nowość da nam mieszkańcom sukces

Andrychowianin, 20.03.2024 23:14

Dość mamy Kobielusa i innych jego pokroju, dość układów Smolec -Żak, wystarczy spojrzeć na ich zdjęcie i czuć że są dogadani na podział „władzy” tylko młodość i nowość da nam mieszkańcom sukces

czas na zmianę, 20.03.2024 23:14

TAK dla Beaty Smolec!

Andrychowianin, 20.03.2024 23:12

skupiając się na przyszłości i dążąc do wprowadzenia konkretnych i innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na aktualne potrzeby mieszkańców, Ewelina Szypuła wyróżnia się jako kandydatka nie tylko z wizją, ale i z planem działania.Jej pragmatyczne podejście do zarządzania, połączone z otwartością na nowe pomysły, daje nam możliwość nie tylko słuchania, ale i realizowania “głosu ludzi” w sposób, który przyniesie namacalne korzyści. Ewelina Szypuła rozumie, że prawdziwa harmonia i pokój w społeczności wynikają nie tylko z dobroci serca i bezinteresownej chęci pomocy, ale również z umiejętności rozwiązywania problemów, odważnych decyzji i odpowiedzialnego planowania przyszłości. Tylo Pani Ewelina jest w stanie wsłuchać się w głos zwykłych mieszkańców, takich jak ja.

czas na zmianę, 20.03.2024 23:12

czas na zmianę

tomekx, 20.03.2024 23:09

Ewelina Szypuła to praktycznie pis pisali że większość radnych pis kandyduje z jej komitetu wstydzą się szyldu partyjnego czy co?Dość już mamy radnych typu kubień mikołajek czy studniarzowa

Łowca Dziewic, 20.03.2024 23:05

Dziwnym trafem Regionalna Izba Obrachunkowa ma zastrzeżenia do wieloletniej prognozy finansowej gminy Andrychów, ale może oni się nie znają na finansach po prostu albo robią to na złość https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/gmina-andrychow-moze-znalezc-sie-pod-kreska-bo-juz-balansuje-na-krawedzi

czas na zmianę, 20.03.2024 23:03

TAK dla Beaty Smolec! Tej Gminie potrzeba spokoju, otwartości i wsłuchania się w głos ludzi. Pani Beata jest gwarantem harmonii i pokoju. Jej niezwykłe kompetencje oraz bogate doświadczenie sprawiają, że będzie skutecznym rozwiązaniem dla naszych problemów. Jednak to jej dobroć serca i bezinteresowna chęć pomocy sprawiają, że jest jedynym godnym kandydatem na Burmistrza, jedyną osobą gotową przynieść pozytywne zmiany do życia naszej społeczności. Jej przywództwo będzie fundamentem dla wspólnej, lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców.

Andrychowianin, 20.03.2024 22:54

Mamy dość osób pokroju Pana Kobielusa którzy są jak chorągiewka na wietrze, zrobi wszystko żeby dorwać się do „władzy” i sterować Gminą z tylnego siedzenia, w sumie to bocznego. Chyba wszyscy wiedzę że nie jest ona w stanie pełnić funkcji burmistrza mając takie różne problemy zdrowotne.

zużyty zdzisek, 20.03.2024 22:51

Mirosław Wasztyl - rada nadzorcza AEC -- 33 917 zł na rok bycie wiceburmistrzem 187 236 zł na rok inne źródła 23 102 zł na rok Można spokojnie powiedzieć: " Gmina Andrychów paśnikiem dla spadochroniarzy z Krakowa i Oświęcimia.

Andrychowianin, 20.03.2024 22:50

Na spotkaniach Pano Eelina mówi o dialogi i budżecie obywatelskim i ja jej wierzę i dużo osób tak mówi. Pan Żak do Krakowa niech wraca, a Pani Smolec niech zadba o zdrowie

Andrychowianin, 20.03.2024 22:48

Tylko młoda osoba, inteligentna z nowym świeżym spojrzeniem jest w stanie odnowić tą Gminę. Tylko Pani Ewelina jest w stanie to zrobić i tak mówią na mieście. Koniec z układami to mieszkańcy chcą decydować co ma być robione , a nie widzimisię burmistrza

Łowca Dziewic, 20.03.2024 22:48

Pan Pabiś był czy nie został wpuszczony ?

Koniczynka, 20.03.2024 22:36

Coraz częściej słychać na mieście, że ludzie wybiorą pomiędzy Żakiem i Beatą Smolec nowego burmistrza miasta i gminy Andrychów. A czy tak się stanie dowiemy się już 7kwietnia.

referendum, 20.03.2024 22:32

Tak więc szwagier "pracuje" w spółce gminnej jak przyznał burmistrz nie przyznając na jakim stanowisku a to równie ciekawe może być. Do tego żona wiceburmistrza Polska zatrudniona w ops w córka wiceburmistrza tak zdolna że do nowinek i radia gminnego trafiła. Faktycznie wygląda jak "nasza gmina Andrychów". Czyli w ich mniemaniu ich gmina Andrychów? Wasze żony córki i szwagrowie gdzie dojeżdżają za pracą? Ile kilometrów dojeżdżają bo w gminie ciężko o pracę?

#KONKRETY, 20.03.2024 22:30

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

referendum, 20.03.2024 22:28

Dociskany przez jedną z mieszkankę, czy w spółkach gminnych zatrudniona jest jakaś osoba z rodziny burmistrza, Tomasz Żak w końcu przyznał że w jednej z nich pracuje jego szwagier" a przypadkiem szwagier nie jest prezesem czy wiceprezesem tej spółki panie Burmistrzu?

zużyty zdzisek, 20.03.2024 22:22

Buta, buta, kłamstwo. Jak można tak w żywe oczy kłamać. Wg. urzędowych dokumentów cyt. "Zadłużenie Gminy Andrychów na dzień 31.12.2010r. z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek wynosiło 14.946.697,00 zł, co przy osiągniętych dochodach budżetowych na dzień 31.12.2010r. w wysokości 99.588.158,97 zł, stanowi 15,01 proc. osiągniętych dochodów. Jak można tak bredzić. To burmistrz nie wie co podpisywał i jakie podawał dane. Ludzie zastanówcie się na kogo postawicie. Wasztyl przerobił 30 milionów, a Żak przerobił czy (zrobił) na szaro 44 tysięcy mieszkańców Gminy Andrychów. Tak mówią Tomasz 30%. O co chodzi?

krl13, 20.03.2024 22:14

Co to znaczy PRZEROBIŁ inwestycji za 30 milionów? Może jakby ZAROBIŁ tyle dla gminy to mógłby się ubiegać o taką wysoką premię jaką dostał. A tak wiceburmistrz wykonywał tylko swoją pracę i wydawał nie swoje pieniądze (a to nie trudna sztuka skoro jest możliwość zaciągnięcia długu), więc w porywach zasłużył na "karpiowe" 1000 PLN na koniec roku.

lojzek, 20.03.2024 22:13

Skwitować można tylko jednym zdaniem.Szkoda że nie miał czasu spotykać się z ludziami jak był tz. Burmistrzem.Teraz się wielce chce się spotykać.Odkurzyć ten budynek obsadzić młodymi osobami i co przedewszystkim nie byli nigdy na jakim kolwiek stanowisku.