reklama

Stara szkoła zabytkiem. Nie można jej wyburzyć

Polityka, Wiadomości, 03.03.2021 12:55, PG
Mieszkańcy mieli nadzieję, że powstanie tam parking...
Stara szkoła zabytkiem. Nie można jej wyburzyć

Jak poinformował burmistrz Bartosz Kaliński do urzędu w Wadowicach wpłynęła informacja Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o tym że, „stara” szkoła w Choczni będzie wpisana do rejestru zabytków. Nie ma więc mowy o jej wyburzeniu.

- To dobra informacja, bo w końcu wiemy na czym stoimy, a na dodatek Pani Konserwator obiecała nam pomoc w uzyskaniu dotacji na prace budowlane i konserwatorskie z funduszy Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego! – napisał na facebooku burmistrz.

Szkoła jest opuszczona od 1998 roku. Od pięciu lat jest zabezpieczona siatkami, bo gzyms się z niej sypie i zagraża przechodniom. Dach z kolei grozi zawaleniem. Rada Miejska jeszcze w 2008 roku podjęła decyzję, by budynek sprzedać w trybie przetargowym. Od listopada 2013 do sierpnia 2019 roku gmina przeprowadziła aż sześć przetargów, niestety nikt do nich nie przystąpił. Została podjęta również próba sprzedaży tej nieruchomości w rokowaniach, ale i tu nie wpłynęła żadna oferta. Nikt nie był zainteresowany zakupem.

Budynek stał i niszczał. Rada Miejska podjęła decyzję o rozbiórce. Mieszkańcy mieli nadzieje, że w tym miejscu powstanie duży parking. Tak się jednak nie stanie.

Jak zapowiada burmistrz, budynkowi zostanie przywrócona dawna świetność.foto: facebook Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 07:04

RADNY RADY MIEJSKIEJ w ANDRYCHOWIE Wiesław Mikołajek (...) Wstyd to jest że POLSKA ma takie tęczowe ścierwo w UE i to jest gorszące zabierz Swojego geja i wypad nic tu po Was darmozjady i nieroby (...)