reklama
reklama

Rozmowa z Krzysztofem Kubieniem. Jak PiS zagłosuje w sprawie śmieci? Co dalej z SP3?

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 16.01.2019 18:10, PG
Zapraszamy na rozmowę.
Rozmowa z Krzysztofem Kubieniem. Jak PiS zagłosuje w sprawie śmieci? Co dalej z SP3?
Dzisiaj rozmawiamy z przewodniczącym Rady Miejskiej w Andrychowie Krzysztofem Kubieniem (PiS) o tym, czy mieszkańców czeka podwyżka za opłat za wywóz śmieci do 15 zł? Jak będzie wyglądała przyszłość szkoły podstawowej nr 3 w Andrychowie? Czy radni w końcu uchwalą budżet na 2019 rok? O tym i innych sprawach, ważnych dla andrychowian, w rozmowie.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 18.01.2019 06:28

Moje auto juz jest stare moze tak programik EKO TRANSPORT i wymiana starego na nowy samochodzik

Keson, 18.01.2019 06:27

6:36 Program czyste powietrze czyli kasa idzie na wymiane pieca na piec hahahahahhahaha

Izik, 17.01.2019 13:12

@znanywmiescie. Pełna zgoda. Nic dodać nic ująć. Temat należy rozwiązać systemowo. A tu ciągle podtekst polityki...tej krajowej i tej lokalnej. Obawiam się, że Twe racje pozostaną niezrozumiałe dla większości tych mądrali politycznych, którzy coś by chcieli ale zupełnie nie wiedzą jak. A obiecanego wiele się zmiesci. W efekcie tak czy tak zapłacone zostanie z pieniędzy podatników.

znanywmiescie, 17.01.2019 06:33

Gospodarowanie odpadami to nie wywożenie na składowisko i upychanie kolanami coraz większej ilości śmieci. Za jakiś czas skończą się możliwości przyjmowania odpadów na składowiskach obecnie funkcjonujących i co dalej?? Na problem śmieci trzeba spojrzeć z innej strony. Gospodarowanie odpadami polega na odzyskiwaniu tego co da się odzyskać z odpadów. Wszelakie szkło, papier, złom, plastiki w każdej postaci itd.... Ponadto należy zdecydowanie powrócić do opakowań wielokrotnego użytku np butelki PET. U zachodnich sąsiadów butelki PET np. po popularnym ciemnym napoju są zwrotne i po wrzuceniu do specjalnego automatu otrzymujemy 0,25€ za sztukę. Można ?? Oczywiście że można. A nawet trzeba. Dawniej mleko, kefir czy śmietanę kupowało się w szklanych butelkach które oddawało się przy kolejnym zakupie. Jakoś problemu z septyką nie było. Makulatura?? Kiedyś można było oddać i w zamian był papier do doopy a dziś megatony papierów które nie nadają się do ponownego przerobu lądują na wysypiskach. Niestety nie dorośliśmy jako społeczeństwo do tego aby odpowiednio dbać o siebie i swoje otoczenie. Tacy jesteśmy " europejscy" ale jak bardzo jesteśmy daleko od tej Europy. Trzeba stworzyć odpowiednie przepisy regulujące wykorzystanie odpadów i stosowanie opakowań wielokrotnego użytku. A resztę odpadów z którymi się już tak naprawdę nie da nic zrobić można spalić w specjalnym procesie przy okazji uzyskując znaczne ilości ciepła. Poza tym osoby które biją polityczną pianę na tym portalu..... jesteście żałośni

stan, 17.01.2019 00:52

Za zabójstwo prezydenta Gdańska bez wątpienia pośrednio odpowiada kampania nienawiści w TVPis kierowana od lat przeciw Owsiakowi, WOŚP, PO, Tuskowi i właśnie Adamowiczowi. To ta propaganda wspierana przez "katolicki głos w naszym domu", pobłażliwość prokuratury w stosunku do autorów rasistowskich i faszystowskich wybryków, brednie i kłamstwa komisji Macierewicza oraz demontaż państwa prawa budują poparcie wszelkiej maści ekstremistów dla PiSu oraz wskazują im kogo mają atakować.

stan, 17.01.2019 00:47

PIS, kościół, patrioci, kibole, palenie kukieł, wieszanie kukieł, hasła faszystowskie, homofobia, ksenofobia, mizoginia, patriarchat, 2 h katechezy zamiast lekcji o tolerancji, agresji, brak reakcji władzy na nazistowskie znaki, nadmierna reakcja na protesty: czarny protest, protest parasolek i wieszaków, protesty antyfaszystowskie, przyzwolenie na pobicia za białe róże, na race na pielgrzymkach za zasłanianie twarzy na pochodach, politycy, którzy nie pochwalają ale rozumieją, smoleński teatrzyk, robienie łaski episkopatologii..... Ect ect. Czy coś pominięto?

kaczor, 16.01.2019 23:20

"Sportowiec" to typowy członek zalkolandii z ich jadem, dzieleniem i podjudzaniem ludzi przeciw sobie. Wstyd.

sportowiec, 16.01.2019 22:59

Ja się pytam ? Za co Dojna Zmiana nienawidzi WOŚP ? Poproszę o odpowiedź koalicjantów MK i KK ??? @andrychowianka , wypij melise ! I nie bredź!

marcin1970, 16.01.2019 21:43

pan burmistrz weźmie za to odpowiedzialnośc za to żeby jego pensja szła co miesiąc na konto, administracja rozrosła się, w żadnym wypadku nie brakło kasy na delegacje oraz jego i jego wice obecności w tzw. propagandowych mediach ? :)

beskidmaly, 16.01.2019 21:37

A kto jest opozycja a kto koalicja. Ja mysle, ze opozycja to mniejszość a koalicja to wiekszosc. Opozycja ma wziąć odpowiedzialność za gmine.

andrychowianka2, 16.01.2019 21:24

co do podwyżek to nie ma o czym mówić. Zobaczymy czy radni opozycji dotrzymają słowa czy "pękną" po tym jak się na nich naciska dziwnymi metodami.

andrychowianka2, 16.01.2019 21:23

Pan Kobielus jest szanowany i lubiany. Tylko żakolandia po nim pluje bo miał odwagę powiedzieć Nie wysokim nagrodom dla wybranych urzędników! Proszę go nie obrażać. Jak ma realizować te obietnice skoro dziennikarze pisali niedawno że pan Żak nawet na 4 mniejsze propozycje nie zgodził się żeby wpisać do budżetu. Zresztą w ogole mieszkańcy mówią że pan Żak to zachowuje się jakby obraził się na mieszkańców że nie dali jego ekipie całej władzy tylko podzieli: on burmistrz a opozycja większość w radzie.

",,**,,", 16.01.2019 20:58

Na temat klamcy kobielusa nie pisz, musial biedak przepraszac, a czy kobielus buduje już żłobek i dom seniora??? Ktory radny złoży wniosek by nie pobierac kasy z diety radnego??? Kaczyński powiedział do polityki nie idzie sie dla pieniędzy!!!

aga33, 16.01.2019 20:49

beskidmaly: "aga 33 czy to jest prawda co mowi burmistrz to nalezy jego zapytac". Po pierwsze musiałabym mieć szczęście i zastać burmistrza a po drugie już to widzę - pytam go a on mi na to np. "daj spokój wiesz że mówię co mi wygodniej":) To był by hit!!!! :) ps. Pan Kobielus głośno i wyraźnie mówi na temat "prawdomówności Pana Burmistrza". Inni radni którzy odeszli od niego także. Inne osoby które zawodowo rozstały się z nim również.

maniek, 16.01.2019 20:42

beskidmaly. jest jeden problem. Twoja wersja jest inna niż wersja jaką przedstawiały tzw. zakowskie media. Serio nie zgadza się. Zapytaj ich co mówili i pisali w grudniu. Jesteście w jednej ekipie - ustalcie może jedną wersję :) ps. myślę że o tym mówił Kubień i mówią inni radni. Że raz ludzie z ekipy burmistrza mówią tak, raz siak i nie wiadomo co jest prawdą.

beskidmaly, 16.01.2019 20:39

aga 33 czy to jest prawda co mowi burmistrz to nalezy jego zapytac urzad czynny od 7.30 do 15.30 albo zapytac Radnego Kobielusa jaka jest prawda . Do niego Ci blizej.

maniek, 16.01.2019 20:30

swoją drogą ciekawe czy radni dadzą się zastraszyć. Szybko przekonamy się.

maniek, 16.01.2019 20:28

trolle zakolandii czyli np. xpek i leon w swoim żywiole. Opluć opozycję wobec Żaka i udać niewiniątka jakie służą dobrą radą typy "nie radzę radnym pisu i kobielusa głosować wbrew woli pana Burmistrza w sprawie podwyżek cen śmieci". Szkoda słów.

beskidmaly, 16.01.2019 20:27

maniek: Zak zaproponowal 13 zl za smieci w grudniu bo nie wiedzial ile wyniesie najtansza oferta w przetargu. Kiedy otworzyli przetarg wyszlo ze potrzeba podniesc cene smieci nie na 13 zl lecz na 15 aby sie system zbilansowal wiec na sesje w styczniu nie mogl podac ceny 13 zl bo wiedzial ile brakuje i podanie ceny 13 zl byloby dzialaniem na szkode gminy .Przetarg otwarto tydzien po sesji grudnowej wiec nie mogl wrocic do 13 zl.

",,**,,", 16.01.2019 20:22

A moze tak radni zrezygnuja z pobierania diet i przekażą kase na śmieci,aga33@ pelna zgoda zlikwidowac połowę administracji i stołków w Urzędzie gminy. 5-6kobiet w kazdym pokoju i gadaja o dupie marynie bi nie ma co robic. Mialy byc oszczędności to po co rozbudowali urząd kosztem jedynki???

aga33, 16.01.2019 20:19

i jeszcze jedno. Pan Kubień powinien już wiedzieć że nieważne co pan Żak mówi tylko czy to jest prawdą. Czy te dane jakie przedstawia on i jego ekipa są prawdziwe. Bo że mówi to wiadomo. Mówi do radnych, mówi w tzw. radyjku żakowskim, mówi w nowinach, trochę za niego mówią dziennikarze nowinek i radyjka, wice i inni urzędnicy. Na mamnewsa mówią tzw. klakierzy. Mówią zawsze to samo. Ale czy to prawda jest?:)

",,**,,", 16.01.2019 20:19

Panie Kubien w oczach mieszkancow jestes spalony tak jak Pietras. Uciekles z pisu i po co do pisu wrociles??? A mogles byc szanowanym bezpartyjnym radnym!!! A polecieliscie do partii jak ćma do światła...

xpek, 16.01.2019 20:19

czy kubien popiera podwyżki i powszechną drożynę jaką mamy dzięki rządem PIS który reprezentuje?

xpek, 16.01.2019 20:17

kolejny rekord w opowiadaniu bredni pobity w Andrychowie.jak można być tak oderwanym od rzeczywistości

aga33, 16.01.2019 20:16

2. Dalej państwo z tzw zakolandii nie przyjmują do wiadomości że kasę na dopłaty można wziąć z administracji (konkretniej z delegacji krajowych i zagranicznych, nagród, kupowaniu udziałów w konkursach) czy tzw. propagandowych mediów? Smutne że im to nawet przez myśl nie przejdzie.

",,**,,", 16.01.2019 20:15

Wypowiedzi skandaliczne i karygodne,zero konkretów. Podwyzek nie bedzie,ale skąd wezmą kasę na pokrycie strat,czyim kosztem? Odpowiedzi brak, na temat szkoly odpowiedzi brak!!! 4nowe inwestycje chce Kubien a skad weźmie na to kasę,czyim kosztem,z jakich inwestycji zrezygnuja??? Odpowiedzi brak. Pani redaktor wywiad bez konkretow,czemu nie padły pytania czemu Kubien oszukal wyborców,od stycznia miał wprowadzic darmową komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów!!! Od marca miała wrocic całodobowa opieka zdrowotna, kolejne kłamstwo!!! Wywiad niczym spagetti rozgotowane z podgrzewanym przypalonym sosem. Glupota i debilizm utrzymywac dwie szkoły w...jednym budynku.

aga33, 16.01.2019 20:14

mam wrażenie że pan Kubień chce być wyważony a ludzie chcą konkretu. Koniec końców będą go mieli przy głosowaniu. Wtedy przekonamy się czy pan Kubień i inni radni ulegli presji czy trwają przy swoich racjach i słowie jakie dali wyborcom.

",,**,,", 16.01.2019 20:13

Wypowiedzi skandaliczne i karygodne,zero konkretów. Podwyzek nie bedzie,ale skąd wezmą kasę na pokrycie strat,czyim kosztem? Odpowiedzi brak, na temat szkoly odpowiedzi brak!!! 4nowe inwestycje chce Kubien a skad weźmie na to kasę,czyim kosztem,z jakich inwestycji zrezygnuja??? Odpowiedzi brak. Pani redaktor wywiad bez konkretow,czemu nie padły pytania czemu Kubien oszukal wyborców,od stycznia miał wprowadzic darmową komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów!!! Od marca miała wrocic całodobowa opieka zdrowotna, kolejne kłamstwo!!! Wywiad niczym spagetti rozgotowane z podgrzewanym przypalonym sosem.

tomasznasz, 16.01.2019 20:06

zgadzam się także że liczą się czyny a nie słowa i dlatego liczymy że radni pisu i pana Kobielusa dotrzymają słowa danego nam wyborcom i że nie ugną się takim jak "leon" i jego szef

tomasznasz, 16.01.2019 20:04

jest przeciwko podwyżkce. Tak jak inni radni którzy mówią mieszkańcom wprost że ludzie od Żaka przedstawiają bardzo różne dane, łapią ich na tym a ci idą w zaparte. Generalnie nie ma co ufać ekipie burmistzra - taki jest przekaz. Ale fakt - Kubień musi nauczyć się mówić konkretnie i konkretnie przedstawiać swoje zdanie.

sportowiec, 16.01.2019 19:55

Ja się pytam tej "większości" ... gdzie macie wstyd i honor ? Patrząc co dzieje się w Polsce ?

leon, 16.01.2019 19:52

nie radzę radnym pisu i kobielusa głosować wbrew woli pana Burmistrza w sprawie podwyżek cen śmieci. Z dobrego serca nie radzę........

leon, 16.01.2019 19:50

po tej rozmowie prosty wniosek. Kubieniem nie ma się co przejmować. Sam nie wie czego chce a czego nie :) Czemu jest za a czemu przeciw :) Trzeba przywołać do porządku tzw. odstępców czy mokrą włoszkę i koleżeństwo a będzie dobrze.

maniek, 16.01.2019 19:45

z rozmowy wynika jasno że przeciw podwyżkom jest tak jak i inni radni. Bo ekipa Żaka przedstawia różne dane a do tego nie wiadomo co się stało że przez dwa tygodnie Żak poszedł z 13 złotych na 15 zł od osoby przy segregacji. Ale nieważne co Kubień mówi. Ważne żeby on i radni od niego i Kubielusa dotrzymywali w głosowaniach słowa danego wyborcom.

politolog, 16.01.2019 19:40

krócej konkretniej i bardziej stanowczo swoje zdanie panie kubień niech pan wyraża a będzie dobrze. ps. gregory - przeciwko podwyżkom wynika z rozmowy. Bo tzreba szukać innych rozwiązań niż sięganie do kieszeni, bo różne dane padają od ludzi Żaka i nie wiadomo w co wierzyć - tak rozumiem to co powiedział. Ale nie wiem po tej rozmowie czy uważa że Żak dobrze czy źle zrobił że nie przedstawił tej propozycji podwyżki przed wyborami :)

gregory, 16.01.2019 19:32

konkret panie Kubień a nie wodolejstwo i dzielenie włosa na cztery. Za czy przeciw, jeśli za to czemu, jeśli przeciw to czemu. Co myśli i robi Żak i jego ekipa to oni sami najlepiej powiedzą.

gregory, 16.01.2019 19:30

Panie kubień z całym szacunkiem ale zamotał sie pan. momentami myślałem że jest pan adwakatem Żaka w sprawie podwyżek. Burmistrz przedstawił, burmistrz tłumaczył :) Serio myśli pan że Żak robiłby tak samo wobec pana?

sportowiec, 16.01.2019 19:29

Co Pan powie o WOŚP ?????????????? Nie byłem w stanie oglądać tego do końca, przykro Mi, biedna Polska!