reklama

Radny kpi w sprawie strefy: teraz możecie utworzyć spółkę, która będzie tam pasła barany i owce

Polityka, Wiadomości, 25.02.2021 19:30, PG / GM
Radny uważa, że budowa strefy ekonomicznej w Andrychowie to jedna z większych porażek burmistrza Tomasza Żaka.
Radny kpi w sprawie strefy: teraz możecie utworzyć spółkę, która będzie tam pasła barany i owce

Podczas czwartkowej (25.02.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie ponownie wróciła sprawa ciągnącej się od lat inwestycji w Andrychowie, czy strefy ekonomicznej przy ul. Biała Droga. Jak już informowaliśmy, pojawiły się tam problemy budowlane, mogą pojawić się problemy z rozliczeniem unijnej dotacji przyznanej na budowę strefy.

Radny Krzysztof Kubień nawiązał do problemów z jakimi się boryka gmina Andrychów z budową strefy ekonomicznej. Otóż do przetargu na naprawę dwóch murów oporowych, pękającej drogi i chodnika a także rozbiórkę kanalizacji zgłosiły się firmy przekraczającymi 16 mln zł za to zlecenie. Tymczasem w budżecie gminy zarezerwowano na ten cel tylko 5 mln zł.

Do końca grudnia tego roku gmina musi rozliczyć inwestycję, inaczej odebrana jej zostanie dotacja unijna. Czy to się uda?


Przypomnijmy, że z poprzednią firma budująca strefę gmina zerwała umowę po tym, jak mur oporowy zaczął pękać a droga i chodnik się zapadły, a firma nie przystąpiła do usunięcia usterek. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Na sesji radny K. Kubień podał informację, że na obsługę prawną sprawy sądowej związanej ze strefą ekonomiczną urząd wydał w sumie już 60 tys. zł. – Ta strefa to obraz nędzy i rozpaczy. To jest skandal. To jest afera. W opinii biegłego wynajętego z urzędu, cokolwiek byśmy tam zrobili, to może się zawalić. – mówił radny.

. Radny uważa, że burmistrz chce ukryć niedopatrzenia jakich dokonał wraz ze swoimi pracownikami przy budowie strefy ekonomicznej.

Wiceburmistrz Wojciech Polak upomniał radnego, że jego wypowiedzi potem wpływają na zakup działek przez inwestorów i złą opinię gminy.

I to w zasadzie tyle. Wcześniej burmistrz Tomasz Żak zapewniał, że problem z niedokończoną częścią strefy zostanie rozwiązany do końca roku, a już wkrótce w strefie (części, która jest gotowa) ma rozpocząć się budowa pierwszego zakładu. Przypomnijmy, że gminie do tej pory udało się sprzedać inwestorom kilka działek.

Teren w strefie kupiła m.in. krakowska firma "KASPRZAK", a także firma Techplast z Andrychowa. Gmina planuje sprzedawać kolejne działki. Zarabiać na sprzedaży, a potem czerpać korzyści z funkcjonowania zakładów z strefie.

Sprawa finalnych korzyści (lub strat) dla gminy z powodu budowy strefy nie jest więc jeszcze ostatecznie przesądzona. Czas to wszystko zweryfikuje.

Zapewne za kilka lat dowiemy się kto miał w tej sprawie rację:

- czy radny, który w zasadzie od początku budowę strefy krytykował

- czy burmistrz, który w powodzenie przedsięwzięcia od początku wierzył i zapewne ciągle wierzy


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 16.03.2021 12:58

https://radioandrychow.pl/uroczystosc-w-oswiecimiu-dekarbonizacja-z-udzialem-andrychowa/

FeelFree, 16.03.2021 12:58

Szanowni Andrychowianie, powoli się wyjaśnia skąd będą przywożone odpady do Waszego miasta, aby je tutaj utylizować. Możecie oczywiście po raz kolejny nie reagować na to co w Waszym imieniu czyni wójt Tomasz Żak... Link w następnym wpisie. Pozdrawiam

FeelFree, 07.03.2021 00:27

@tomekx - a więc teoria sprawdziła się w praktyce; bardzo znamienny moment, w którym się odezwałeś, dzięki za pomoc. P.S. dyskusje z samym sobą to raczej proponuję w wersji pt. dialog wewnętrzny, bardzo skądinąd polecany w pewnych zwłaszcza sytuacjach, natomiast do tego nie jest potrzebne żadne forum. (^_^)v

tomekx, 06.03.2021 22:55

Na pewno forum na dyskusje samym z sobą znajdziesz Buhahahahahaha

FeelFree, 06.03.2021 21:26

@Zakolog. Chyba sobie poszukam innego forum dla rozrywki intelektualnej, masz może jakieś konkretne propozycje?

FeelFree, 06.03.2021 21:25

@Zakolog - chwilowo się bardziej zastanawiam nad przyjętą przez redakcję mamNewsa taktyką w dobieraniu tematów artykułów i kolejności ich publikowania. Trochę ona wygląda na taką w stylu "zjeść ciastko i mieć ciastko", przy czym jak jesteśmy przy ciastkach to mi apetyt w ogóle przeszedł w związku chyba z treścią artykułów i komentarzy pod nimi. Obrzydliwe jakoś to jest bardzo. Aha; wersja strategii przyjętej przez mamNewsa dla Archanioła Michała: "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek". Tak czy siak ciąg dalszy nastąpi. Mam obawy czy wszyscy nie będziemy musieli się napić niedługo płynu Lugola trzymając się Twoje stylistyki. A Andrychów to myślę, że dla mamNewsa Eldorado, zwłaszcza w kwestii tematów politycznych; bo gdyby ograniczyć artykuły do regionu Suchej Beskidzkiej to szybko Redakcja by uschnęła jak Wieprzówka latem...

Zakolog, 06.03.2021 14:53

@FeelFree - A pisałem, że jak radny Kubień odpali atomówkę, to radny Mikołajek poczuje falę uderzeniową. I proszę jak pięknie odpady radioaktywne atakują.

FeelFree, 06.03.2021 11:27

(-‿◦)

FeelFree, 06.03.2021 11:27

@beskidmaly, @ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! Pisanie pod tym tematem o skandalicznym zachowaniu radnego Mikołajka w mediach społecznościowych to oczywista prób odwrócenia uwagi od drażliwego tematu tak zwanej strefy, i roli w tej andrychowskiej porażce burmistrza Żaka i jego radnych. Taki się trafił w odpowiednim czasie temat zastępczy xD. Swoją drogą ciekawe co zrobi teraz radny Wiesław M. Bo burmistrz znając jego rozrośnięty do samiuśkich granic gminy honor to pewnie zrezygnowałby natychmiast ze stanowiska. Jak przyzna, że jest odpowiedzialny za strefo-katastrofę to też tak właśnie zrobi. Oczywiście.

beskidmaly, 06.03.2021 08:09

Darmozjadem to on był .Umiał tylko bic w bęben w stolicy na manifestacjach i za to wybrali go do wladz zwiazku. Prawdziwy "RYL".

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 07:05

RADNY RADY MIEJSKIEJ w ANDRYCHOWIE Wiesław Mikołajek (...) Wstyd to jest że POLSKA ma takie tęczowe ścierwo w UE i to jest gorszące zabierz Swojego geja i wypad nic tu po Was darmozjady i nieroby (...)

Archanioł Michał, 03.03.2021 16:39

@FeelFree niestety to o czym piszesz jest wyraźnym sformatowanie myślenia o Gminie przez Ich Gminę widać i słychać to. Zdarzenie na sesji. KK informuje , że z grupą radnych byli u prezesa gminnej spółki. Żak oburzony ( mowa ciała widoczna ) "Ja sobie nie życzę" ble ble ble tak wyraził soje zdanie. Dopiero gdy Miruś go złapał za rękaw trochę go ocuciło i zaczął swoje dyrdymały pod publiczkę prawić. Że dobrze, że oczywiście, i on jest za .

FeelFree, 03.03.2021 13:42

@beskimaly. Nie przepraszaj, za to co napisałeś, nie przepraszaj za to co myślisz. To nie był akurat skrót myślowy tylko książkowy przykład freudowskiego przejęzyczenia, który akurat świetnie pasuje, do układanki miejsko-gminnej, którą od kilkunastu lat obserwujemy, jak i z resztą do reszty poglądów prezentowanych tu przez Ciebie.

FeelFree, 03.03.2021 13:38

@beskidmaly. Bardzo cieszę się, że tu piszesz. Pięknie prezentujesz pewien sposób myślenia władzy, który jest od dłuższego czasu prawdziwą zgubą mieszkańców gminy Andrychów, a przynajmniej dużej części jej obywateli. Że, też Ci do głowy w ogóle przyszła taka herezja, że Urząd Miasta jest właścicielem czegoś! Bardzo proszę napisz wobec tego jeszcze: kto jest Twoim zdaniem właścicielem Urzędu Miasta, oraz jaką rolę ma według Ciebie w tym wszystkim burmistrz Tomasz Żak.

beskidmaly, 03.03.2021 13:31

masz racje przepraszam uzylem skrótu myslowego masz racje chyba pierwszy raz. Tak Gmina jest wlascicielem PALACU..Zakolog w dni2.03.2021 w 11 linijce od gory napisales"przekazanie spadkobiercom 50% dotacji wartosci calego projektu".

Zakolog, 03.03.2021 13:15

Drogi @beskidmaly - No i znowu mijasz się z prawdą – Urząd miejski nie jest i nie może być właścicielem czegokolwiek, ponieważ właścicielem urzędu jest Gmina, czyli wszyscy jej mieszkańcy. Każda umowa nawet ta zawierana przed notariuszem, jest umową w imieniu Gminy. Umowa kupna – sprzedaży ratalnej, bo chyba nie zaprzeczysz, że tylko taką umowę na podstawie uchwały RM mógł podpisać burmistrz jest umową zawartą między spadkobiercami a Gminą Andrychów. Te dofinansowanie z UE nie jest na remont „pałacu”, tylko, już to poniżej napisałem, na rewitalizację zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego Bobrowskich w Andrychowie. Z eleganckim zawołaniem „Spotkajmy się w pałacu” - jak myślisz kto z kim ma się spotkać w pałacu ! Te 50% są wydumane, ale nie przez nas, tylko przez polskiego prawodawcę. Mam wrażenie, że Twoja szermierka słowna skierowana jest do czytelników – mieszkańców, natomiast moja do czytelników radnych. Jak myślisz radna Alicja po przeczytaniu Twoich odpowiedzi zrezygnuje z żądanego dokumentu, czy raczej zażąda jeszcze więcej ?

beskidmaly, 03.03.2021 12:32

Panie/Pani Zakolog - Urzad miejski jest wlascicielem Palacu Bobrowskich na podstawie notarialnej prawomocnej umowy kupna -sprzedaży. Urzad na podstawie zlozonego wniosku uzyskal dofinansowanie z UE na remont "pałacu" i częsciowo jego zakup z pieniedzy unijnych. a wy znawcy tematu piszecie nieprawde o jakis wydumanych 50 % . Pozdrawiam

Zakolog, 03.03.2021 11:43

@beskidmaly - dostrzegam u Ciebie luki w kindersztubie, wrzucasz na forum swoje tezy, nie odpowiadasz na pytania ich dotyczące, a na koniec kłamiesz ! Nikt na tym forum nie napisał cytuję „... o konieczności przekazania 50% dotacji dla byłych właścicieli Pałacu”, tylko jak już, to rzeczywiście znajduje się w jednym z wpisów taka możliwość prawna, wywiedziona z ustawy o rewitalizacji. Czyżbyś twierdził, że rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego Bobrowskich w Andrychowie, jest prowadzona z pominięciem w/w ustawy. Mogę się zgodzić z Twoim zarzutem, że moje (i tylko moje) pisanie może w pewnych okolicznościach, być odbierane jako działanie na szkodę Gminy. I właśnie dlatego, powinieneś merytorycznie wyjaśniać, że 13 to nie jest 16. A rządzący Gminą powinni dbać o transparentność swoich decyzji. Możesz mi wyjaśnić dlaczego radna Studniarz nie otrzymała w czasie trwania sesji żądanego dokumentu – oczywiście bardzo Cię proszę o poszanowanie resztek mojej inteligencji i nie odpisywanie o anonimizacji danych. Przecież znajomość wszystkich dokumentów dotyczących Gminy jest jej obowiązkiem prawnie zagwarantowanym ? Jak myślisz radnej Alicji do dziś został dostarczony interesujący ją papierek – jestem pewien, że nie ! Możesz odpowiedzieć dlaczego ? PS Nie szafuj za bardzo słowem „byłych”, ponieważ może ono okazać się mocno nadmiarowe.

beskidmaly, 03.03.2021 09:36

Azalisz me milczenie bylo czasem na zdobycie wiadomosci na temat twoich idiotyzmów wypisywanych na łamach tak zacnego portalu . Pisanie i rozpowszechnianie nieprawdy o konieczności przekazania 50% dotacji dla byłych wlascicieli Pałacu jest po prostu kłamstwem i dzialaniem na szkode Gminy .Nie zamierzam odpisywać na bajki ,bo od bajek był Kobuszewski, a wy mu nie dorośliście do pięt .Pozdrawiam!

FeelFree, 03.03.2021 00:26

No cóż, w takim razie dla uczczenia odejścia nomen omen @beskidumalego z tego wątku niniejszym wnoszę do Komitetu Wyzwolenie Andrychowa projekt uchwały intencyjnej o utworzenie na spornym terenie Parku Osuwiskowego Beskidu Malego w trybie błyskawicznej rewitalizacji z jednoczesnym unacześnieniem listy andrychowskich atrakcji turystycznych i podaniem do wiadomości publicznej za pomocą przystankowych tablic multimedialnych. Uchwałę uważam za przyjętą przez aklamację i w związku z tym nie podlega ona zaskarżeniu u Wojewody.

FeelFree, 02.03.2021 23:26

@beskidmaly. Azaliż milczenie Twe, mamy traktować jako złoto najszczersze, ów kruszec tak wielce i przez wielu pożądany ?

Zakolog, 02.03.2021 10:47

Odcinek trzeci, koniec sezonu pierwszego – Rewitalizacja, jak już wiemy z poprzednich odcinków Burmistrz nie chciał, ale musiał, a że raz uwolniona wola nie spocznie póki nie skończy, to ruszyła rewitalizacja. Ale jeśli myślisz drogi czytelniku, że w tym przypadku słowo rewitalizacja oznacza słownikowe rewitalizacja, to się bardzo mylisz. Dla nas to słowo oznacza – Ustawa z dnia 9 października 2015r o rewitalizacji. I tu się zaczynają kolejne schody, ponieważ należy w tym procesie spełnić wiele trudnych wymagań. Pierwszym stopniem są konsultacje społeczne, tu jakoś poszło. Burmistrz przypomniał sobie, że kilka lat wstecz kazał swoim urzędnikom przez kilka dni wypełniać ankiety popierające remont pałacu i pewnie z pięćdziesiąt tych głosów wystarczy za konsultacje społeczne. Ale to nie wszystko, na drugim stopniu muszą być partnerzy rewitalizacji, czyli organizacje społeczne. I tu też jakoś poszło, choć pewnie łatwo nie było, ale się udało. I tak mamy kilku żyrantów takich jak Koło Gospodyń Wiejskich, ZHP czy też Rada Seniorów. Ale to wszystko pikuś, najgorszy jest trzeci stopień, czyli w naszym przypadku przekazanie spadkobiercom 50% dotacji wartości całego projektu, czyli jakieś 10 milinów. O kasę nie chodzi, bo kasa z funduszy europejskich już jest. Ale jak tłukom wytłumaczyć, a jest to konieczne ponieważ tłuki muszą wyrazić na to zgodę, że te fundusze unijne niby są dla mieszkańców i cały aparat ich pozyskiwania jest również dla mieszkańców, ale nie dla wszystkich mieszkańców, a nawet tylko dla quasi mieszkańców. I właśnie przed tak trudnym zadaniem stanął nasz burmistrz. P S Powyższy odcinek tej andrychowskiej sagi dedykuję komentatorowi beskidmały, jako odpowiedź na jego wyobrażenia o pozyskiwaniu przez Burmistrza funduszy europejskich, jednocześnie prosząc o pełną recenzję całego dzieła.

FeelFree, 01.03.2021 17:30

@beskidmaly. Na te pytanie z posta poniżej, to akurat proszę nie odpowiadaj tutaj. To pytania, które raczej należy rozważyć w swoim, rozumie lub sercu. Jeśli tylko ktoś ma ochotę, jak to dobrotliwie ująłeś czytać te "brednie". Nie odpowiedziałeś do tej pory na żadne zadane pytanie, więc i na te nie odpowiadaj. I jeszcze jedno, tytułem wyjaśnienia, aby wyjaśnić możliwe wątpliwości. To, że ton moich tutaj (czy innych, jak to rozumiem) wypowiedzi bywa żartobliwy, ironiczny lub absurdalny wynika wyłącznie z tego, że sprawa są to poważne i rodzące poczucie bezsilności wobec dziejącego się na moich oczach zła lub braku dobra. I Aby sobie z tym poradzić to używam lub używamy najlepszych ze znanych nam sposobów z poradzeniem sobie z ich wagą bez szkody dla naszego zdrowia. Nazywa się to poczucie humoru i poza sublimacją jest polecanym mechanizmem obronnym własnego umysłu i serca. Więc proszę spróbuj tego samego, a nie stosuj słów bez pokrycia typu "brednie". Zacznij proszę używać argumentów, a nie epitetów. Pozdrawiam.

FeelFree, 01.03.2021 17:20

@Zakolog, @Archanioł Michał - w związku z tym, że beskidmaly, w ostatnim poście kierowanym do samozwańczo ustanowionego Komitetu Wyzwolenia Andrychowa użył sformułowania "panaceum na mądrość" uważam, że przede wszystkim należy skupić się na edukacji! Na pracy organicznej. Na pracy u podstaw. Skoro bowiem zdaniem beskidamalego przywołana przez niego "mądrość" wymaga "panaceum" czyli środka leczniczego, to obawiam się, że sprawa jest znacznie bardziej poważna, niż pierwotnie się wydawało. Przynajmniej w jego wypadku. Natomiast w kwestii wyzwalania.... naszła mnie po pracy taka refleksja: być może nikt wcale nie chce być wyzwalany! Być może Andrychowianie znoszą to słodkie jarzmo niewoli wręcz z przyjemnością? A może nawet czują odrazę wobec tych naszych zgubnych pomysłów typu zmiana trój-wójtów! Przecież jest tak pięknie! Może już czują się wyzwoleni i oczekują na kolejne dowody bycia zbawianym w optymalny sposób przez prezesa Żakogrodu? Być może nie mogą się już doczekać na zrewitalizowany Staw Anteckiego? Zwłaszcza, że każdy odwiedzający go w pierwszym roku dostanie metr sześcienny najwyższej jakości drewna do kominka ze "zrewitalizowanych" drzew? Być może wszyscy poza nami widzą się już pędzących bezgłośnie w klimatyzowanych, zasilanych wodorem ekskluzywnych autobusach, podziwiając z panoramicznych okien najnowocześniejszy na świecie reaktor biomasy? Jako jaskółki nowej, lepszej, prawdziwej ekologii... Być może już teraz cieszą oczy kolorowymi, przystankowymi luminescencjami i błyskiem aplikacji w smarfonach? Czy mamy im do zaoferowania równie piękne wizję? Co będzie nowym opium dla andrychowskich umysłów zmęczonych smutną szarością epidemicznej rzeczywistości? Czy nie rozumiemy, że to właśnie te wizje, nawet jeśli bez pokrycia, mogą nadawać sens naszym codziennym poczynaniom? Nie rozumiemy, że tak po prostu może być łatwiej? Czy mamy do zaoferowania równie piękne uśmiechy, obietnice? Po cóż brać swój los w swoje własne ręce, skoro tak ochoczo i z uśmiechem na plakacie ktoś chce się nim zaopiekować najlepiej jak dla siebie potrafi? Zdjąć z nas to ciężkie brzemię samostanowienia, myślenia, działania! Wielka to pokusa. I wreszcie pytam: czy na pewno warto uszczęśliwiać kogoś na siłę? i czymże jest szczęście w naszym mniemaniu? A czymże, być może zupełnie innym w przekonaniu większości Andrychowian?

Zakolog, 01.03.2021 16:52

@Archanioł Michał - To jest wniosek trochę wspak: cytuję [ A czymże Wy się różnicie od Nas]. Zero uzasadnienia swoich dywagacji i wniosków zero bezstronnych i uczciwych uwag mających na celu sprawiedliwą i bezstronna ocenę . Mamy tu wygłoszony postulat bezstronności i uczciwości, przez skazańca, który te akurat wartości cały czas łamie. I w pewien szczególny sposób, żąda od Nas ich przestrzegania. Ok dajmy szansę na poprawę ! A jak nie nastąpi, poprosimy Alę, Krzysztofa, Wiesława o publiczne zgilotynowanie nieszczęśnika i to na najbliższej sesji.

Archanioł Michał, 01.03.2021 16:04

@Zakolog mało danych by w takiej kwestii decydować. U mnie polerowanie ostrza to cykliczna czynność, a smar w łożyskach zawsze świeży;). Jeśli jednak mamy w prośbie publiczne wyznanie win, szczerą chęć poprawy i solidne zadośćuczynienie zawsze można pochylić się nad wnioskiem.

Zakolog, 01.03.2021 14:49

@Archanioł Michał @FeelFree - Do naszego komitetu wyzwolenia Andrychowa, wpłynęła prośba o udzielenie aktu łaski ! Podajcie swoje decyzje, co mam robić – sporządzić dokument ułaskawienia, czy też zacząć smarować łoża gilotyny ?

FeelFree, 01.03.2021 14:42

@beskidmaly. Proszę Cię, nie łącz mnie w swoim umyśle z Zakologiem w jedną zbiorową osobę. Nie życzę sobie tego. Ja nawet (niestety) nie wiem kto to jest. A poza tym, że w kilku sprawach się z Zakologiem zgadzam, to w jeszcze większej ilości kwestii nasze punkty widzenia różnią się diametralnie. Nie nastąpiło (na szczęście) żadne zlanie naszych jaźni, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Mój psychiatra oraz spowiednik też mówią, że nie jest jeszcze ze mną aż tak źle, i że na razie mogę jeszcze pisać posty bez jego cenzury. Ale proszę nie idź tą drogą, nie buduj w swojej głowie jakiegoś zbiorowego wroga! Nikt na tym, włączając w to Ciebie nie wyjdzie dobrze. Poza tym prosiłem o przeczytanie pierwszego rozdziału wiadomej książki już dwa razy, to na prawdę jest kilkanaście stron. Inaczej byś spojrzał na te same sprawy dziejące się w gminie i na tym świecie, a nawet na tym forum. Tylko to wymaga też oczywiście "myślenia wolnego", które mocno rekomenduję w zaistniałych okolicznościach. Uważam też, że nikt, tu nie ma poczucia, że "pozjadał rozumy", wręcz przeciwnie, uważam, że sytuacja jest trudna, niejednoznaczna, że brakuje nam danych i pomocy innych osób, a kwestie, które poruszamy wydają się ważne. Nie tylko dla nas samych, ale dla wielu osób w Andrychowie, które niekoniecznie tu o tym piszą. Co nie znaczy, że są zadowolone z obecnej sytuacji. Być może czują się jeszcze bardziej bezradni wobec poczynań władzy niż tu piszący. Dadzą temu wyraz przy wyborach, albo podczas referendum. Stary, sprawdzony ewolucyjnie sposób na rozwiązywanie takich złożonych problemów to współdziałania kilku osób. Teraz na to mówią często "burza mózgów", co akurat mi się nie podoba, bo burza mózgów generuje też zbyt wiele absurdalnych pomysłów i czasem zbyt dużo czasu zajmuje obalanie absurdalności kolejnych pomysłów, zamiast zająć się opracowaniem prostych rozwiązań (jak np. żądanie okazania dowodu wpłaty na konto spadkobierców pałacyku). Myślę, że właśnie robisz Beskidziemaly taki zabieg, który ma obrzydzić sobie samemu pisanie tutaj z nami i przy okazji zrazić innych do tych kilku, którzy zawadzają Ci swoim sposobem myślenia i brakiem poddańczości wobec Twoich mocodawców. Proszę też, zważ na cienką granicę, za którą konstruktywna krytyka wynikająca z chęci rozwiązania, lub choćby poznania lepiej jakiegoś problemu, zjawiska przeradza się w zwykły, jak to teraz mówią "hejt". Nie przekraczajmy tej granicy o co apeluję o siebie, Ciebie, Zakologa i innych osób, które decydują się tu pisać. Pozdrawiam. P.S. Burmistrzów też jest trzech, więc jak widzisz nawet lokalny wszechświat usiłuje dążyć rozpaczliwie do wyraźnie zaburzonej w gminie równowagi.

beskidmaly, 01.03.2021 13:09

Nerwowość to Wy okazujecie pisząc te brednie i legendy wymyślane przez was i dopasowywane do stworzonej przez was sytuacji. Jest was trzech i myślicie ze pozjadaliście rozumy i ze macie panaceum na mądrość. Zero uzasadnienia swoich dywagacji i wniosków zero bezstronnych i uczciwych uwag mających na celu sprawiedliwą i bezstronna ocenę .

Zakolog, 01.03.2021 12:26

@FeelFree - A że każdy kij ma dwa końce, to możemy być pewni, iż te specjalnie wybrane, wczesne ewolucyjnie hipokampy, mogą zostać zostać zmanipulowane przez drugi koniec kija, z równą łatwością jak przez pierwszy. Czyli Tomek koniec widzę. A po dzisiejszym wpisie beskidmały sądzę, że robi się coraz bardziej nerwowo.

FeelFree, 01.03.2021 12:03

W związku z tym jednak, że zakładamy, że nie piszemy z botem z serwera Urzędu Miasta, co można przyjąć niemal za pewnik biorąc pod uwagę pewne charakterystyczne okoliczności... w tym prostotę przedstawionego już poniżej algorytmu, to sprawa wygląda tak. Wynikłe błędy są bezpośrednią konsekwencją zastosowania centralnej jednostki logicznej typu Homo sapiens Andrychoviensis. W kolejności losowej podają, pierwsze 10 przyczyn: 1. błąd autorytetu, 2. efekt czystej ekspozycji, 3. efekt Pollyanny, 4. efekt potwierdzenia, 5. efekt skupienia, 6. efekt wspierania decyzji, 7. efekt zaprzeczania, 8. selektywna percepcja, 9. zasada podczepienia, 10. efekt nadrzędności przekonań. Koniec, bo i tak dużo się robi do analizy dla chętnych. Edukacyjnie zaznaczam, że mechanizmy te są procesami zachodzącymi niestety często/zwykle bez świadomego udziału posiadacza sieci neuronalnej wymienionego typu, zwłaszcza gdy chodzi o tzw. "myślenie szybkie".

FeelFree, 01.03.2021 11:45

Algorytm wygląda tak: 1. "Mój pan jest mądry i dobry..." 2. jeśli nie ---> patrz punkt 1. Cała tajemnica.

Zakolog, 01.03.2021 11:32

@beskidmaly - Bardzo mnie niepokoi, że ze wszystkich wpisów w tym wątku wybrałeś akurat ten. Prawie wszyscy komentatorzy zwracali się do Ciebie z jakimiś wątpliwościami, a nawet konkretnymi pytaniami vide przyjęta klasyfikacja prawna we wniosku do prokuratury, a Ciebie poruszył tylko jeden wpis, a właściwie jego drobny fragment. Na podstawie którego założyłeś, iż mam jakiegoś informatora, w domyśle w szeroko rozumianym biurze Zarządu Województwa Małopolskiego i to informatora który kłamie. Nie wiem na jakiej logicznej podstawie, od razu odrzuciłeś możliwość, że to Twój informator może kłamać. Niepokojące jest również Twoje pytanie „Skąd masz takie wiadomości”, ponieważ zmierza ono do ustalenia źródła ich pochodzenia, a nie do merytorycznej ich oceny. Czyżby pochodzenie informacji falsyfikowało jej prawdziwość ? W tym wpisie podałem numer uchwały i dzień jej podjęcia, może tam poszukaj interesujących Cię treści. Ja jedynie mogę ostrzec przed rafami prawniczego bełkotu, które tam niewątpliwie się znajdują. Powodzenia

FeelFree, 01.03.2021 10:18

@beskidmaly. Nie odniosłeś się nadal w żaden sposób do poruszanych w wielu postach pod tym artykułem wpisów i pytań... Tak tylko nadmieniam dla uporządkowania wątków. Natomiast Zakolog z różnych powodów stosuje w swoich wypowiedziach liczne skróty myślowe, za którymi faktycznie czasem trudno nadążyć. Dla zmniejszenia trudności komunikacyjnych proszę w Twoim i swoim imieniu. @Zakolog - napisz proszę krótko, wprost, po polsku (nie suahili, nie łaciną!) co miałeś na myśli aby @beskidmaly mógł odpisać, a my kontynuować wątek. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Advocatus diaboli.

beskidmaly, 01.03.2021 09:28

Zakolog; 28,02, 21 napisales ze projekt rewitalizacji Pańskiej Gory został zamieniony na Remont Pałacu. Skad masz takie wiadomosci , Najlepiej zmień informatora bo ten twoj przekazuje ci nieprawdę a ty ja powielasz ,wiec przestan pisac kłamstw i twojej wymyslonej historii .

FeelFree, 28.02.2021 19:18

Proszę też poszukać, czy przy rewitalizacji parku wokół zamku skrzywdzono choćby jedno drzewo... W Andrychowie byłaby to pewnie okazja do "pozyskania" drewna z kilkuset drzew... bo burmistrz ma chyba przyjemność z samego używania władzy, np. poprzez pomysł, zlecenie a potem wydanie sobie samemu pozwolenia na skrócenie żywota każdego z kilkuset drzew o kilkadziesiąt lub kilkaset lat.

FeelFree, 28.02.2021 19:13

https://gazetakrakowska.pl/sucha-beskidzka-zakonczyl-sie-remont-suskiego-zamku-zdjecia/ar/13600044

FeelFree, 28.02.2021 19:13

Remont suskiego zamku kosztował finalnie 10.5 mln. Z tego 4 mln pokryto z budżetu samorządu, 6.5 mln z UE.

Archanioł Michał, 28.02.2021 17:24

@FeelFree pisaliśmy również o tym, że pisanie tutaj :) to orka na ugorze, a pamięć ludzka by stała się operacyjną, np wykorzystaną podczas skreślenia na karcie wyborczej, musi być ODŚWIEŻANA https://dziennikpolski24.pl/tarnowscy-sprzedali-miastu-maly-wawel/ar/9832994

FeelFree, 28.02.2021 16:08

@Archanioł Michał. Pisaliśmy już o tym, ale można też od razu sprawdzić ile kosztował remont "Małego Wawelu". A najlepiej pojechać, zobaczyć, porównać, bo zdjęcia tego nie oddają niestety i wtedy poskładać te wszystkie fakty we własną myślową całość. Wyrobić sobie własne zdanie na temat gospodarności naszych radnych i wójta Żaka. Przyda się przy wyborach.

Skalpel, 28.02.2021 15:24

W takim razie po co wykarczowano drzewa na Pańskiej Górze? Skoro dotacja pójdzie na zamek.

Archanioł Michał, 28.02.2021 14:53

hm to ja jeszcze par groszy :) @Beskidku czy wiesz za ile miasto Sucha_Beskidzka nabyło "mały wawel" od rodziny Tarnowskich, którzy podobni jak nasi spadkobiercy odzyskała prawo do rodzinnej posiadłości? https://dziennikpolski24.pl/tarnowscy-sprzedali-miastu-maly-wawel/ar/9832994 tam też jest zdjęcie by porównać obie budowle. "Mój pan jest mądry i dobry" ale "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja Za moją kasę" ( Strachy na Lachy)

FeelFree, 28.02.2021 13:26

@beskidmaly. Przepraszam, że znowu do Ciebie piszę, ale nie zajarzyłem od razu (mój błąd) dlaczego Twój dzisiejszy post tak mnie nakręcił mimo niedzieli. Po prostu do mnie podskórnie dotarło, że Ty nie zdążyłeś przecież od wczoraj przeczytać polecanej lektury "Zrozumieć zagładę". Nie przeczytałeś, więc nie mogłeś nic z tego o czym tu piszemy wspólnie zrozumieć inaczej od wczoraj. Chyba, że przeczytałeś, ale nie zrozumiałeś? Albo zrozumiałeś, ale zapomniałeś? Na to samo w efekcie końcowym wychodzi. Tak to jest pisać do Ciebie... Trzymając się stylu z tego przywoływanego poniżej filmu to tak się z Tobą wymienia myśli i poglądy: "Mój pan jest mądry i dobry". Ale zadłużył gminę! "Mój pan jest mądry i dobry". Ale zlikwidował szkołę! "Mój pan jest mądry i dobry". Ale sprzedaje działki na osuwisku i mówi, że można bezpiecznie inwestować tam swoje miliony! "Mój pan jest mądry i dobry". Ale chce ściągnąć do Andrychowa śmieci z połowy województwa! "Mój pan jest mądry i dobry". Ale zlecił wycięcie kilkuset zdrowych drzew! "Mój pan jest mądry i dobry" Ale wymyślił niszczenie reprezentacyjnego rynku! "Mój pan jest mądry i dobry" Ale miasto stoi w korkach! "Mój pan jest mądry i dobry" Ale drogi są dziurawe! "Mój pan jest mądry i dobry" itp. itd.

FeelFree, 28.02.2021 12:52

@beskidmaly. Ty nasz samozwańczy nadkrytyku mamNewsowych krytykantów, taki cytat mi się przypomniał, bo ten z Apollo 13 to w sumie marnie wypadł. Bardzie by tu pasowało coś z filmu "Odlot": np.: "Siedziałem pod gankiem, gdyż kocham Ciebie panie"

FeelFree, 28.02.2021 12:42

@Zakolog. Mam prośbę. Pisz tu nadal wszystko co wiesz, bo Andrychowianie mają prawo znać prawdę, nawet jeśli nie zadają sobie trudu jej szukać. Tych informacji nigdy nie przeczytają nigdzie indziej. Radio Andrychów, Fb stronki, itd. to narzędzia propagandowe burmistrza i jego świty. A mamNewsa, jednak boi się wchodzić w otwarty konflikt z władzami (nawet za temat dróg im się dostało) i będzie raczej pilnować równowagi między "dobrymi" i "złymi wiadomościami" na temat działań władz miasta, dbając o swój wizerunek i co zrozumiałe własny biznes. Będą tak lawirować, aby za wszelką cenę nie być posądzonymi i stronniczość, nawet tam gdzie warto by było uczciwie i jednoznacznie zająć stanowisko. Z kolei gdy będzie tu pisał Radny Kubień, to zadziała anty-efekt aureoli, i nawet gdy będzie pisał z sensem to mało go kto posłucha "bo jest z PiS-u", a wieczna rywalizacja na sesjach z Radnym Babskim bardzo szkodzi jego odbiorowi społecznemu, dużo osób po prostu nie oddzieli cennych informacji od nastawienia do jego osoby i do partii rządzącej. Niestety forma wypowiedzi też się liczy i jest poddawana mimowolnej ocenie...

FeelFree, 28.02.2021 12:31

@beskidmaly. Niestety, poza tym, że skrytykowałeś krytykowanie burmistrza to do żadnych prezentowanych tu osobistych poglądów się niestety nie odniosłeś. I na żadne zadane pytanie nie udzieliłeś odpowiedzi. Twoje prawo, Twój wybór. Internauci, wyborcy wyciągną sobie z tego odpowiednie wnioski. Ale mimo wszystko dla zachęty do pisanie tutaj przyznam Ci w jednym rację. Wybrano radnych z osób, które startowały w wyborach samorządowych. I burmistrza spośród tych kandydatów, którzy kandydowali. I nieszczęściem tego miasta był brak dobrych kandydatów i wybory wyborców. Pytanie pozostaje otwarte czy Andrychowianie wyciągną wnioski, przy kolejnych wyborach. Czy też w ich świadomości wybrzmi przy wyborach tylko słowo basen i kolejne obietnice przedwyborcze, które hojnie burmistrz z pięknym uśmiechem wygłosi w kampanii wyborczej sponsorowanej przez sam wiesz kogo. A na resztę "drobiazgów" typu 100 ml długu gminy przymkną oko. Dla sprostowania: Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Noblistów haniebnie zlikwidowano odbierając obywatelom prawo głosu, a nie połączono, w ramach zemsty na przeciwnikach politycznych i dla okazania władzy. Przy okazji szkoły to do tego tematu jeszcze za jakiś czas wrócimy, poczekaj cierpliwie jeszcze trochę. Pańska Góra będzie betonowana i barbarzyńsko wycięto zdrowe drzewa, co było zbędne, nawet dla wykonania zamierzonego projektu nie było to potrzebne. Pałac jest kupiony z naruszeniem prawa, sprawa będzie miała dalszy finał z tego co wszyscy wiemy. Strefa ekonomiczna powstaje na czynnym osuwisku, co wg Ciebie jest oczywiście sukcesem burmistrza i Andrychowian! Zapomniałeś też o braku dróg do domów, braku rowów odwadniających, dziurach w tych drogach, braku rozwiązań miejsc parkingowych, niszczeniu reprezentacyjnego z założenia rynku, mieście stojącym w korkach, oraz paru innych drobiazgach, jak zaniedbanie wykonania wodociągu w Targaniach Górnych od wielu lat. To, że będziesz powtarzał jakieś kłamstwo w kółko, nigdy nie zmieni tego, że to nadal jest kłamstwo. Świadczy to tylko o tym, do czego zmierzasz, czyj wizerunek kłamliwie retuszujesz i jak chcesz widzieć świat, oraz jak Ci zależy na tym, aby inni widzieli go tak jak Ty. Myślę, że mógłbyś od razu napisać "Odę do Żaka" i tu wkleić. Przynajmniej będzie śmiesznie, bo to co piszesz o samych domniemanych osiągnięciach burmistrza, nie zauważając ich konsekwencji, kosztów, niesprawiedliwości itd. pokazuje jak daleko odjechałeś od racjonalnego, logicznego oglądu sytuacji. Zejdź na Ziemię, błagam! "Houston, my na prawdę mamy problem"

beskidmaly, 28.02.2021 10:51

Panie /Pani Zakolog: Burmistrzowi to Radni moga sobie nakazac co chca poprzez swoje uchwaly ale Burmistrz nie musi wykonac ani jednej z nich i nikt mu nic nie zrobi ,chyba ze w referendum zostanie odwołany. Radni moga uchwalic wszystko na co maja ochote i nie odpowiadają za swoje decyzje. Więc to Burmistrz wskazal mozliwosc pozyskania dotacji z UE ,a radni tych 14 Judaszy jak ich nazwales poparlo ten wniosek. Nawet sobie nie wyobrażasz jak ciezko uzyskac jakiekolwiek fundusze od "dobrej zmiany" przez Gminy ktorymi rzadza wojtowie i burmistrzowie innych nacji i innych pogladach politycznych niz partia rzadzaca .

Zakolog, 28.02.2021 08:49

ciąg dalszy opowieści o Zamku, zdradzonym Burmistrzu i 14 Judaszach. Jak już wiemy z odcinka pierwszego, radni nakazali burmistrzowi remont Zamku. I co nasz pozytywny bohater miał w tej sytuacji zrobić. Kasy na taki remont zero, a obowiązek realizacji uchwał RM jest bezwzględny. Dlatego nasz Burmistrz wymyślił prosty sposób. Zwrócił się do Zarządy Województwa Małopolskiego o zamianę projektów, zamiast przyjętej do realizacji „Pańskiej Góry”, postanowił realizować rezerwowy projekt „Spotkajmy się w pałacu”. Na tej zamianie Gmina byłaby do przodu, ponieważ z 13 baniek dofinansowania przeskoczyłaby na 16, czyli można by u redaktora Nycza pochwalić się skutecznością i wykazać, że 16 to dużo więcej niż 13. Ale niestety zły Zarząd uchwałą nr 391/20 z dnia 12 marca 2020 na tę propozycje odpowiedział – nie, nie Tomeczku, możemy się zgodzić na zamianę, ale musisz z tych 16 zrobić 13, bo My za twoich bezmyślnych radnych płacić nie zamierzamy. Tomek chcąc nie chcąc, po długim namyśle zgodził się na obniżenie pierwotnego dofinansowania, czyli uznał, że 13 to prawie to samo co 16. I w tej sytuacji Zarząd w uchwale nr 1483/20 z dnia 22 października 2020 wyraził zgodę na zamianę projektów, a nawet nieco później przysłał do Andrychowa swoją blondynkę, aby zamiast radnej Ewy pocieszyła Tomka dumnie wręczając mu promesę na prawie 16 baniek. Także beskidziemały my nie krytykujemy projektu „Pańskiej Góry”, czyli zaprojektuj i wybuduj, a wykarczuj se sam, z tego prostego powodu, iż tego projektu już od kilku miesięcy nie ma. A to, że redaktor Nycz nie zdążył Cię o tym fakcie jeszcze poinformować, to już nie nasza wina.

beskidmaly, 28.02.2021 06:08

Szanowni znawcy wszystkiego co robi sie w Gminie Andrychow: Krytykowaliście budowę basenu. Krytykowaliście powstającą Komunikację Miejską w Gminie Andrychow. Krytykowaliście powstająca droge od Kauflandu do ul Tkackiej. Krytykujecie powstającą strefę gospodarczą. Krytykujecie zakup Pałacu Bobrowskich .Krytykowaliście polaczenie Szkol Podstawowych . Krytykowaliście Powołanie Społki AEC. Krytykujecie rewitalizacje Panskiej Gory i jeszcze troche by sie znalazło. To znaczy, ze nic w tej gminie nie zostało zrobione co zadowoliłoby te same nicki od których nigdy nie wyszedł pozytywny komentarz od czasu powstania mamNewsa. Natomiast jak przyjdzie okres wyborow do Rady Miejskiej i na stanowisko Burmistrza to nikogo nie widac "nowego " , ktory chcialby kandydowac na RadnegoRadna czy Burmistrza Miasta. Pozdrawiam.

Archanioł Michał, 27.02.2021 19:38

ale tu się porobiło :) @FeelFree przybrał Pan nowe imię? Bardzo lubię tę księgę , szef też ceni . Ale może dlatego https://www.youtube.com/watch?v=S1jMLQWIdEw wolę Eklezjasty. Szef stara się być doceniający obu. @Zakolog widzę drąży Pan temat. Mocny tekst. @Beskidkuuuuu gdziee jeesteś ?

Zakolog, 27.02.2021 19:30

@FeelFree - mam inny pomysł, może bardziej pedagogiczny, do którego zachęcam w pierwszym rzędzie tych 14 ochotników na podsądnych. Na początek namawiam ich, aby skierowali żądanie do biura prawnego urzędu, najlepiej do pani mecenas parafującej projekt uchwały, o wystawienie wiążącej opinii prawnej dotyczącej tej uchwały. Zdobywanie wiedzy zawsze musi być poprzedzone wewnętrznym imperatywem chęci jej zdobycia. PS Pani Alicjo, ten numer z żądaniem przelewu – genialny !

FeelFree, 27.02.2021 16:45

Natomiast odnoście przyjętego przez Zakologa w ostatnim poście typu narracji, to chciałbym z okazji zbliżającej się powoli niedzieli przypomnieć cytat z księgi objawionej z pozdrowieniami od św. Mateusza: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami."

FeelFree, 27.02.2021 16:44

@Zakolog oraz @dowolny Radny Rady Gminy Andrychów, może być Pan @Krzysztof Kubień, @dowolny z burmistrzów Andrychowa. Załóżmy, że wywód Zakologa jest w 100% zgodny ze stanem faktycznym, a zastosowanie zawiłych aktów prawa polskiego właściwe. Pytam: 1. co zrobili w takim razie radni, którzy głosowali przeciw, poza tym, że głosowali przeciw? 2. Czy coś zrobił i co, a jeśli nie to dlaczego organ nadzorczy, czyli Wojewoda, a w zasadzie Wydział Prawny i Nadzoru, którzy mają obowiązek kontrolować KAŻDĄ uchwałę przyjętą przez naszych 21 radnych pod kątem zgodności z prawem oraz pod kątem gospodarności względem budżetu i majątku gminy? 3. Czy mając wiedzę, którą posiadasz Zakologu, czy którykolwiek członku Rady Miejskiej skierowaliście pismo do organu kontrolnego o istniejących wielomilionowych szkodach powstałych i nadal powstających w wyniku niewłaściwych i szkodliwych działań Rady Miejskiej. 4. Co zrobił dowolny z burmistrzów trzech wiedząc co oznacza w świetle polskiego prawa i dla andrychowskiego budżetu ta konkretna uchwała?

Zakolog, 27.02.2021 15:04

@FeelFree i @Archanioł Michał, poruszyliście największą tajemnicę wiary żakoizmu stosownego ! Przy czym w szczegółach religioznawczych, bliżej mi do opisów Archanioła stwierdzających, że to prorok prowadzi wiernych na manowce i ku odpowiedzialności prawnej, a sam jednocześnie buduje własne alibi, kosztem swojego ludu. Odpowiedzialność karna tych jedenastu wiernych, plus trzech nawróconych jest już pewna. Natomiast Prorokowi, na podstawie obecnie znanych dokumentów nic nie można zarzucić, a nawet można by wnioskować o medal „Obrońcy majątku Andrychowa”. A teraz przykład działania Proroka. Na chwilę odrzućmy stworzony przez burmistrza, urzędowe media i pożytecznych idiotów kontekst towarzyszący podejmowaniu uchwały o zakupie Zamku i skupmy się tylko na towarzyszących temu procesowi dokumentach o znaczeniu prawnym. Pierwszym jaki powinniśmy przeanalizować, jest tak zwana informacja wprowadzająca, dokument de facto zawierający dwie odrębne informacje. W pierwszej części możemy się zapoznać z intencją woli spadkobierców rodziny Bobrowskich, przedstawianą nam przez burmistrza. I tak czytamy, że na podstawie jakiegoś historycznego zdarzenia, a nawet nie zdarzenia, tylko protokołu go opisującego i potwierdzonej przed burmistrzem woli wszystkich spadkobierców, możemy jako Gmina nabyć (zapamiętajcie to słowo, ponieważ ma ono ścisłe określone znaczenie prawne) nieruchomości tj działkę zabudowaną pałacem, kilka działek zaznaczonych na złączniku w kolorze złotym i obszar w kolorze czerwonym. Tu zgodnie z prawną zasadą, głoszącą, iż nikt nie może przenieść na drugą osobę więcej praw, aniżeli sam posiada, to o tych kolorach żółtym i czerwonym, odraz proponuję zapomnieć i traktować je jako pewne wyobrażenie spadkobierców o ich majątku. Następnie podane są warunki tego nabycia, czyli kwota 4.250.000 złotych, płatna w konkretnych ratach. Ta część informacji, jest informacją jaką burmistrz pozyskał od spadkobierców i przekazuje ją radnym pod rozwagę. Drugą częścią jest już informacja samego burmistrza, wyrażona w oryginale zdaniem „Jednocześnie informuję, że tereny te są w posiadaniu Gminy Andrychów na podstawie zawartej umowy dzierżawy, a roczny czynsz z tego tytułu wynosi 21.120 złotych. Z tej informacji radni i my dowiadujemy się, że wszystkie obecne interesy Gminy dotyczące „Pałacu” są zabezpieczone umową dzierżawy oraz, że żądana przez spadkobierców kwota nabycia odpowiada ponad 200- latom zsumowanej kwoty dzierżawy. Powyższe informacje dla pełnej jasności skonkludowane są zdaniem „W związku z powyższym przekładam projekt uchwały w sprawie odpłatnego nabycia na rzecz Gminy...”. Drugim dokumentem jest już sam projekt uchwały w którym mamy powtórzoną propozycję Bobrowskich, ale już bez słowa sprzedaż, zastąpionego we wszystkich akapitach i punktach słowem nabycie oraz punkt 5 precyzyjnie definiujący jedyny cel nabycia, czyli art.7 ust. Pkt 9. ustawy o samorządzie. Aby nie przedłużać tego opisu, choć jeszcze kilka min widać gołym okiem, spróbuje przedstawić w ludzki sposób powyższe treści. Czternastu radnych przyjęło uchwałę zmuszającą burmistrza do nabycia własności nieruchomości w precyzyjnie określonej kwocie 4 milionów, płatnej w ratach w celu przeprowadzenia remontu zabytku wpisanego do rejestru zabytków. Tu należy stwierdzić, że to Gmina chciała nabyć, a nie Bobrowscy zbyć nieruchomość. Nabyć w określonej formie, czyli kupna praw własnościowych na raty. Umowa kupna - sprzedaży ratalnej w stosunku do nieruchomości nie jest chroniona przez polskie prawo, także dopiero po spłacie ostatniej raty można będzie nabyć prawo własności odpowiadające kwocie 4,25 miliona, przy poremontowej wartości nieruchomości wynoszącej ponad 30 milionów. Na dziś jest prowadzona taktyka na rewitalizacje, czyli pół na pół, ale jej opis przeniosę na inny wpis, bo ten robi się za długi.

FeelFree, 27.02.2021 12:41

@beskidmaly. Ja może odpiszę w imieniu Feela. Advocatus dioboli. Tę rolę tutaj w internecie wybrałeś sobie Ty sam. Mnie nie zajmuje zbytnio wynik postępowania sądowego, prokuratorskiego, nadzorczego wojewody w tej i innych sprawach. Wiem jak to działa. Znam z autopsji kruczki prawne, luki i cały ten mechanizm, włącznie z profilem charakteru biorących w nim osób. Zaręczam, że prawnicy profesjonalni mają się dzięki temu wszystkiemu bardzo dobrze i coraz lepiej. A w biurze wojewody zaczyna się nerwowy ruch jak dzwoni lub pisze ktoś z Andrychowa xD, bo czują się bezradni i zmęczeni tym co się tu dzieje. Niestety poziom świadomości prawnej jest w tym kraju bardzo niski, a niesprawiedliwości polskiego wymiaru sprawiedliwości wielkie. Archanioł Michał być może chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. O ile go poprosisz i z uwagą wysłuchasz... Moim zdaniem nie tędy droga. Dobrze wiemy, że można narobić na tym świecie wiele złego nie łamiąc żadnego "ludzkiego" prawa, lub łamiąc je ale unikając skutecznie odpowiedzialności. Zadłużyć gminę można i na 300 milionów. Zgodnie z prawem. I nie sąd, prokurator, ani wojewoda rozwiąże prawdopodobnie problem Andrychowian, tylko dopiero wybory, ewentualnie wcześniej referendum. Takie rozumienie mechanizmów ustroju demokratycznego przyjęły wymienione organy. Gdyby burmistrz posiadał honor i potrafił przyznawać się do błędów to oczywiście też on sam mógłby rozwiązać nasz problem. To akurat nie nastąpi prawie na pewno, we wcześniejszych wpisach różnych osób zostało już wiele razy wyjaśnione dlaczego tego nie zrobi. Polecam przy tej okazji analizę kadencji Donalda Trumpa, ile zajęło amerykańskiej demokracji uporanie się z problemem i jakim kosztem? Polecam kilka książek w tym zakresie, część już można kupić, część niedługo będzie pewnie hitami sprzedaży. Może Cię wtedy oświeci. I bynajmniej mi nie chodzi o szukanie "winnych", tylko o zaprzestanie takiego szkodliwego dla wielu z nas sposobu zarządzania gminą. I jeśli trio burmistrzów rękami własnymi plus radnych pogrążą nas w kredytach, podejmuje szkodliwe dla naszego wspólnego majątku decyzje, czyni różnice i niesprawiedliwość, a przy tym nie potrafi zadbać o tak podstawowe rzeczy za które wyłącznie samorząd gminny wyłącznie odpowiada jak przysłowiowe "dziury w całym" czyli w jezdniach, lub brak tych jezdni wcale to? Bezkarność, brak osobistej odpowiedzialności za złe wydawanie publicznych pieniędzy i władza bez realnych ograniczeń i skutecznego nadzoru mogą niestety bardzo demoralizować. A im dłużej to trwa tym gorzej. Moim zdaniem najgorsze co można zrobić to być biernym. Nie reagować. Udawać, że wszystko jest w porządku. Udawać, że tego nie widzimy. Jeśli kiedyś będziesz świadkiem przemocy domowej lub w zakładzie pracy na ten przykład... To @beskidziemaly nie DZIAŁANIE w tej sprawie uczyni cię winnym. Nie krytyka zachowania sprawcy i próba powstrzymania go, choćby nieudana. Lecz ZANIECHANIE działania. To grzech obojętności wobec dziejącego się zła uczyni Cię współwinnym. "Winni", trzymając się Twojej nomenklatury, bo ja wolę słowo odpowiedzialni; są burmistrz i radni. Tak czy siak. Bo to tylko te osoby podejmują w naszym imieniu decyzje, o których rozmawiamy. To tak jak w zakładzie pracy, w którym ludzie dręczeni są mobbingiem. Za to molestowania moralne i tak odpowiedzialny jest, nawet w świetle polskich przepisów prawnych dyrektor tego zakładu pracy. Rozumiesz? Jeśliby w UM miał miejsce mobbing to i tak za to odpowiedzialni byliby burmistrzowie. Nie ma znaczenia, czy sprawcą mobbingu byłby którykolwiek z pracowników urzędu, czy sam ich pracodawca. Pomyśl o tym. Wcale nie jest za późno. Dla nikogo. Każdy człowiek może się zmienić w każdej chwili, jeśli tylko tego chce. Pozdrawiam. Hiob. P.S. Proszę przeczytaj "Zrozumieć zagładę", chociaż jeden, pierwszy rozdział. Nawet jak nikogo nie uratujesz, to może uratujesz przynajmniej siebie...

Archanioł Michał, 27.02.2021 10:12

Szanowny Beskidku w uzupełnieniu pytań poprzednika zaspokój moja ciekawość i napisz kto stosowne zawiadomienie do prokuratury złożył. Proszę również o wypunktowanie tych "wielu tematów wcześniej" bym mógł poddać je refleksji i ewentualnie uderzyć się w pierś wyznać grzechy i zadośćuczynić bliźniemu szczerze przepraszając.

Zakolog, 27.02.2021 09:18

@beskidmaly - Jako przedstawiciel kategorii „inni”, bardzo chętnie odpowiem na Twoje pytanie, tylko muszę poprosić Ciebie – autora pytania o jego uzupełnienie i podanie kwalifikacji prawnej czynu zabronionego, który jest podstawą złożenia wniosku do prokuratury. Jeżeli wzywasz wszystkich, aby poczekali, to oznacza, iż nie tylko znasz podane do prokuratury artykuły z KK, ale również drastyczne opisy popełnionych przestępstw. Mamy przed sobą weekend, nie musisz się spieszyć, ale też nie ociągaj się, dając mi szansę na odpowiedź przed jego końcem.

beskidmaly, 27.02.2021 05:36

Dlaczego szanowni Archaniołowie, Felle i inni nie poczekacie na wyniki dochodzenia prokuratorskiego, na wyrok sądu tylko caly czas oskarżacie urząd ,ze ze to jego wina ze strefą, Poczekajcie bo jak wyjdzie ,ze wina jest po stronie wykonawcy a nie urzedu to przepraszam nie bedzie mial kto powiedzieć tak jak w wielu tematach wczesniej przez Was komentowanych.

FeelFree, 26.02.2021 22:20

"Słyszałeś, Klakier? WIELBIĆ. To słowo upaja jak najprzedniejszy...nie, nie, nie bimber. Miau, miau. Tak, tak...samogon". Pozdrawiam. Gargamel

FeelFree, 26.02.2021 22:19

@Archanioł Michał. Podpisy nie są problemem, osobiście tyle jestem w stanie zebrać. Natomiast jest wyjątkowo nieszczęśliwy moment jeśli chodzi o spodziewaną frekwencję. W kwestii radnych to jedna uwaga. Oni chyba nadal nie dopuszczają ani troszkę do tej racjonalnej części swoich jestestw tego, że mogą przez dość długi czas, wspólnie z burmistrzami współuczestniczyć w procesach sądowych. Zadziwiające. Czyżby czar, pod którego wpływem się znajdują, obejmował też w pakiecie wiarę w zbiorową i dożywotnią bezkarność? Czy może myślą, że wójt stanie w ich obronie ;))) P.S. Cytat, który myślę, że docenisz. Odnośnie sytuacji i ostatniej sesji. Tego jeszcze chyba nie było, więc będzie ze Smerfów....

Archanioł Michał, 26.02.2021 21:55

@beskidmaly a ja słyszałem , że jesteś tak naiwny, że nie widzisz na jaką minę wprowadza Cię Zdzisław i wiernie jak pies oczekujący na kostki z pańskiego stołu szczekasz na tym forum. Potrzeba 3,5 k podpisów ( to informacja dla idealisty @FeelFree ;))

FeelFree, 26.02.2021 21:53

@beskidmaly. Taka prośba: podejmij rękawicę (chyba, że się zwyczajnie boisz) i odnieś się proszę do argumentów w temacie strefy, opinii geodety, a nie do osoby. Jak rozmowa ma mieś sens to błagam, nie róbmy takiego przedstawienia, takiego niby kabaretu jak podczas sesji RM. To nie było tym razem nawet śmieszne, to było moim zdaniem żałosne widowisko w reżyserii i wg scenariusza Pana Romana Babskiego. Przy udziale aktorów, których ma do dyspozycji, a ich nie lubi. Jak brakuje argumentów, to zaczynają się te niby-popisy, którego mieszkańcy mają coraz bardziej dość. Na sali sesyjnej kto steruje mikrofonami ten ma władzę. Tutaj jest inaczej. To jak podejmujesz rękawicę, czy cykor?

beskidmaly, 26.02.2021 19:52

Ja slyszalem ze prezesem spolki ktora będzie paść owce i barany ma zostać najgłośniejszy Radny w historii Rady Miejskiej w Andrychowie Pan KK. Szkoda ze tylko w gadaniu haha.

Archanioł Michał, 26.02.2021 12:30

@FeelFree podpisy to mały pikuś w całej akcji. Sytuacja dojrzewa jednak do tego , że akcja może się powieść.

FeelFree, 26.02.2021 08:55

@kukus. Kiedy to nie jest takie istotne, czy boli Krzysztofa, Tomasza, Romana, Alicję, Jakuba, Mirka, Wiesława itd. Oni sobie to miejsce, w którym są wybrali i w każdej chwili mogą rozwiązać ten problem jeśli to co robią widzą w ten sposób przestając w nim po prostu uczestniczyć. Mało tego często zabiegali o to miejsce, w którym teraz się znajdują, niektórzy nawet bardzo, bardzo, bardzo zabiegali.... obawiam się, że cyrograf by podpisali aby być tam gdzie chcą. Istotne jest natomiast moim zdaniem, że każda niewłaściwa decyzja tych osób, czyli nielicząca się z dobrem WSZYSTKICH mieszkańców gminy Andrychów dotyka prędzej czy później wielu osób, a niektóre decyzje dotykają każdego z nas i codziennie. A przecież te osoby zostały wybrane przez NAS aby dbać i chronić nas WSZYSTKICH interesy. A nie swoje. Tak powinno być. Natomiast to, że tu piszemy zamiast się zająć swoją rodziną, pracą, swoim zdrowiem, ogródkiem itd. świadczy o tym, że delikatnie mówiąc nasza władza lokalna nie wywiązuje się powierzonych im przez nas wyborców obowiązków, mimo, że pobierają za to mniejsze czy większe wynagrodzenie... To nie oni mają problem, tylko my. Bo pomiędzy wyborami zasadnicze znaczenie ma to dla Ciebie i mnie jak działa burmistrz i na co mu pozwala mu swoimi głosami 21 radnych. A wielu z nas nie może, lub nie chce z dnia na dzień zmienić miejsca zamieszkania. Nasz pojedynczy głos dzisiaj nie ma zwykle dużego znaczenia. Nasze głosy RAZEM mają natomiast zasadnicze znaczenie przy wyborach. I w mediach niekontrolowanych przez wójta Żaka. Pozdrawiam.

kukus, 26.02.2021 06:47

Boli Krzysztof boli heh..

FeelFree, 26.02.2021 00:51

Ile czasu może zająć zebranie w Andrychowie 5 tys. podpisów?

Zakolog, 25.02.2021 23:23

Naprawdę 400 tysięcy, no toż ja bym jeszcze do opracowania gratis dołożył historyczne opisy zeznań naocznych świadków, którzy fizykalnie doświadczyli suwania się osuwiska.

Zakolog, 25.02.2021 23:10

@Krzysztof Kubień - A to ci dopiero odkrycie ! A ja głupi myślałem, że osuwisko jest skutkiem oddziaływania siły grawitacji na masy ziemi zalegające na litej skale pod kątem powodującym rozkład sil. Człowiek uczy się całe życie. Czy w ramach tych 400 tys burmistrz Żak dopuszcza możliwość dopytania, czy te sprzyjające deszcze mogą długotrwale padać gdziekolwiek, czy muszą padać tylko na osuwisko. Czy też za każde pytanie należy dodatkowo dopłacić ?

Archanioł Michał, 25.02.2021 22:27

a to, że jak dziecko używa go tam gdzie popadnie, to przecież Wojtuś :)

Archanioł Michał, 25.02.2021 22:13

dobrze, że geodeta kopiuj /wklej , wice d/s spraw społecznych nauczył się wypowiadać słowo SPOŁECZNY ;)

Zakolog, 25.02.2021 20:47

Dzisiejsza złota myśli Wojtusia Polaka - „Problem śmieci, jest problemem społecznym” - i tylko bez odpowiedzi pozostaje pytanie – To za co Wojtuś i jego urząd bierze 24 złote miesięcznie od każdego mieszkańca bez kompostownika ?

Zakolog, 25.02.2021 20:29

Jaki Sąd ? Jedynym sądem jaki w tym przypadku ma właściwość, to jest sąd cywilny, gdzie sama wartość przedmiotu sporu, w tym przypadku wynosi circa milion złotych, a tylko jedna opinia biegłego jak ujawnił dziś radny Kubień, to 40 tysi. Te Tomusiowe zawiadomienia o przestępstwie do CBA i Prokuratury, są mydleniem oczu radnym i grą na czas. Jedynym rozwiązaniem jakie Tomeczek przygotowuje, jest zmuszenie naszego Mirku Nowaku do zaciągnięcia 10,5 milona kredytu, podżyrowanego majątkiem gminny (basen), który następnie przez 10 lat będą spłacać mieszkańcy. Mirku za ten kredyt kupi tą strefę na strategiczne cele spółki AEC, A Tomuś rozliczy inwestycje i to nawet z lekkim zyskiem. Ta się strzyże barany !

Skalpel, 25.02.2021 20:27

Tak dla przypomnienia drugiemu wiceburmistrzowi organem stanowiącym i kontrolnym w gminie jest rada gminy. Upominać to możesz Pan sobie podwładnych. Prawda w oczy kole.

FeelFree, 25.02.2021 20:21

@Wiceburmistrz Wojciech Polak - "upomniał radnego, że jego wypowiedzi potem wpływają na zakup działek przez inwestorów i złą opinię gminy." Raczył Pan żartować chyba. Proszę nie próbować przerzucać odpowiedzialności z burmistrza Żaka na radnego, choćby był z samych czeluści PiS-u. Błagam. Każdy inwestor ma dostęp do BIP-u. I każdy potrafi korzystać z internetu. Można skopiować, wkleić, poszukać, przeczytać, wyciągnąć wnioski. Aby zrozumieć wnioski wynikające z ocen ekspertów, geologów też wystarczy aż nadto przeciętny poziom wykształcenia. Na prawdę uważa Pan za stosowne publiczne sugerowanie radnemu, aby zatajał istotne informacje przed potencjalnymi inwestorami??? Myśli Pan, że inwestorzy w osuwisko oglądają sesje rady? Może Pan jeszcze wyda zakaz publikowania artykułów o strefie dla MamNewsa? To właśnie zatajanie informacji przed potencjalnymi inwestorami może spowodować kolejne kłopoty finansowe dla Andrychowian! Nie słyszał Pan burmistrz jeden, drugi i trzeci o pojęciu ukrytej wady działki? Jeśli ktoś kupił działkę, gdy już wiadomo było Wam jaki tam jest problem, to spokojnie może sobie postawić nawet hangar tyle, że na 20 -metrowych betonowych lub tytanowych palach na koszt Andrychowian oczywiście. Dzięki decyzjom i zaniechaniom burmistrza, a nie dzięki radnym, którzy od początku przestrzegali przed tą "inwestycją"; polecam analizę dawnych protokołów z sesji rady miejskich.