reklama
reklama

Radni nie odwołali radnego PiS. Dostał "żółtą kartkę"

Polityka, Wiadomości, 31.08.2020 16:15, PG
Wiadomym było, że wniosek przepadnie, ale ma to być żółta kartka z radnego Kalińskiego.
Radni nie odwołali radnego PiS. Dostał

Jednym z punktów czwartkowej (27.08.) sesji Rady Powiatu było odwołanie Zdzisława Kalińskiego (PiS) z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej. Tak wniosek złożyli radni opozycyjni z klubów PSL i KWW Wspólna Małopolska.

- Ewenementem jest, że w ogóle powstał taki wniosek. W ubiegłym roku nie zrealizowaliśmy planu pracy. Mogliśmy już w czerwcu albo lipcu głosować absolutorium, ale komisje się nie odbywały z winy pana przewodniczącego. – mówił radny Jacek Jończyk.

Zdaniem radnego doszło kuriozalnej sytuacji, gdzie sami członkowie domagali się zwołania komisji, dzięki czemu w ostatniej chwili udało się przegłosować absolutorium dla zarządu powiatu. - Mam świadomość, że wniosek jest skazany na niepowodzenie, ale to jest od nas dla pana przewodniczącego żółta kartka. – dodał radny.

Radny Marek Ciepły w imieniu klubu radnych PiS, powiedział że nie ma zagrożenia dla terminowej pracy komisji rewizyjnej a opóźnienia spowodowane były pandemią oraz brakiem komunikacji członkami komisji. Ostatecznie jednak absolutorium zostało przegłosowane w terminie, zatem radny poprosił radnych o nieodwoływanie przewodniczącego Z. Kalińskiego. - Na tym polega bycie radnym żeby polować na błąd kolegi? Taki atak jest nieuzasadniony. – powiedział radny.

Z kolei radny Tadeusz Sabat przypomniał, że radny jest ojcem burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, co doprowadza do licznych konfliktów z zarządem powiatu. - Radny Kaliński sam powinien złożyć rezygnację. Byłoby to ładnie dla podejmowanych spraw – oznajmił radny Sabat.

Za odwołaniem było 6 radnych, przeciw – 15, a trzech wstrzymało się od głosu. Wniosek zatem przepadł.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy