reklama

Radna popierająca burmistrza przypomina mu, że nie takie były obietnice

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 16.12.2019 19:10, red
I co dalej?
Radna popierająca burmistrza przypomina mu, że nie takie były obietnice
O planach remontu osiedla Olszyny pisaliśmy w ostatnich latach dziesiątki razy. To najstarsze i najbardziej zaniedbane osiedle w Andrychowie.

Remont tego osiedla za punkt honoru postawiła sobie radna reprezentująca tę część miasta Dorota Magiera. Historia jej działalności w samorządzie gminnym jest dosyć ciekawa. W poprzedniej kadencji była w grupie radnych popierającej burmistrza Tomasza Żaka. Jesienią 2018 roku została radną z ramienia komitetu „Kobielus 2018”, który swoją popularność budował na krytyce burmistrza. Przez kilka miesięcy nowej kadencji D. Magiera była nawet radną ówczesnej nieformalnej koalicji PiS – Kobielus 2018, która miała większość w Radzie Miejskiej i była w opozycji do Żaka.


Potem jednak radna przeszła znowu na stronę burmistrza – została wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej i przy poparciu pozostałych radnych z komitetu „Kobielus 2018” burmistrz zyskał znowu większość w Radzie Miejskiej.

Nieoficjalnie wiadomo, że niepisaną umową tego przejścia Doroty Magiery na stronę burmistrza była wówczas realizacja remontu osiedla Olszyny. I rzeczywiście, wkrótce potem ogłoszony został przetarg na remont osiedla. Wydawało się, że prace ruszą z kopyta. Przetarg jednak unieważniono, bo oferty firm przekraczały fundusze zarezerwowane na ten cel w kasie gminy.

Wydawało się, że w 2020 roku remont już na pewno dojdzie do skutku. Nic z tego! W projekcie budżetu nie ma na ten cel pieniędzy.

Najwyraźniej zdenerwowana radna Dorota Magiera skierowała do burmistrza interpelacje w tej sprawie, domagając się remontu osiedla.
„Przez ostatnie lata wielokrotnie wnioskowałam, aby ta inwestycja weszła w fazę realizacji co też przyczyniło się do powstania projektu generalnej przebudowy osiedla. Jednak niepokojąca jest kwota przeznaczona na 2020 rok w budżecie gminy Andrychów - 13.000 zł” (...). Pragnę przypomnieć, że były obietnice ze strony Pana Burmistrza, że inwestycja kompleksowej przebudowy Osiedla Olszyny będzie realizowana w roku 2020.(...) - napisała radna w swojej interpelacji do burmistrza.

Co dalej? W czwartek (19.12) odbędzie się sesja Rady Miejskiej w trakcie której radni debatować będą nad budżetem gminy na przyszły rok. Kilka dni temu w rozmowie z mamNewsa.pl burmistrz Tomasz Żak przekonywał, że na remont nie ma na razie pieniędzy.

- Powiedziałem wcześniej, że osiedle Olszyny będzie realizowane, ale nie przewidywałem, że będzie kryzys energetyczny w gminie. (…) Zapewniam jednak mieszkańców Olszyn, że ta inwestycja będzie realizowana – mówił burmistrz.

Kiedy zatem remont Olszyn? Nie wiadomo.

Zobaczcie wypowiedź burmistrza o tym, dlaczego na razie nie ma remontu osiedla Olszyny i SP 5 w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomasz2, 19.12.2019 16:01

taka radna to skarb także dla klakierów żakolandii. Jeden ją postraszy, drugi przytuli na mamnewsa a obaj przy piwie obśmieją jak innych

tomasz2, 19.12.2019 15:59

taka radna to skarb dla mieszkańów. Wie jak o siebie zadbać i mieszkańcy mogą się od niej uczyć, myśleć jak ją naśladować jak już idą po chodnikach czy jadą po drogach jakie obiecano im chyba już 2013 roku wyremontować a dalej katastrofa

tomasz2, 19.12.2019 15:57

beskidmaly kpi w żywe oczy. Radna zrobiła wszystko co mogła czyli ..... przeszła do obozu burmistrza, zachowała stanowisko i dietę wiceprzewodniczącej, bywała na imprezach miejskich fotografując się z Żakiem :) No napisała jedną interpelację........ a remontu dalej nie ma :( W kolejnym roku czas "zintensyfikować" działania - napsiać drugi list a międzyczasie brać dalej dietę wiceprzewodniczącej, bywać z Zakiem, może nawet wybrać się z nim na Ukrainę albo do Gruzji w delegacji? :)

Hrabia, 19.12.2019 14:16

Bo umowy zawiera sie w formie pisemnej. Pani radna może nie ma odpowiedniego doświadczenia życiowego aby prowadzić sprawy innych mieszkańców.

beskidmaly, 18.12.2019 10:10

Brawo Pani Radna niech mieszkancy wiedza ze Pani zrobila wszystko aby w tym roku Urzad remont wykonal. A ze wyszlo jak wyszlo to co pani mogla. Glowa do gory "karawana toczy sie dalej".

troll, 17.12.2019 20:30

Radna, wybrana przez Mieszkańców ma obowiązek upominać się o inwestycje dla nich. Nie podoba mi się, że się ją straszy. Zwłaszcza przed ważną sesją ,,budżetową". Pozdrawiam.

Zakolog, 17.12.2019 12:19

Mieszkańcy osiedla Olszyny są skrajnie niewdzięczni, plując na burmistrza. Przypomnę tylko, iż to burmistrz Żak uczynił ich właścicielami spółki energetycznej, to dzięki niemu mają możliwość własnymi pieniędzmi wspierać prezesa Nowaka i kupić panu Sławkowi wszystkie urządzenia oraz materiały potrzebne do prowadzenia biznesu. To dzięki burmistrzowi Żakowi z mieszkańców zapyziałego osiedla, stali się inwestorami i akcjonariuszami na elitarnym rynku energetycznym – dlatego trochę szacunku dla naszego Dobrodzieja. A Ty Józek nie krytykuj, tylko ucz się od naszego Tomasza !

xpekk, 17.12.2019 08:56

nie doczekali się przed wyborami 2018 roku mimo że były obietnice a i tak zagłosowali na Żaka to co się nimi przejmować. Jak Żak będzie chciał to zrobi przed wyborami 2023 a jak nie będzie chciał to skończy się na obietnicy nr 124 i co mu zrobicie?

edi, 17.12.2019 08:47

jak Burmistrz zdecyduje Olszyny będą remontowane. Ale to będzie Jego decyzja a nie jakieś radnej.

edi, 17.12.2019 08:47

radnej zalecałbym spokój bo przyspawana do stołka wiceprzewodniczącej nie jest. Burmistrz dał jej drugą szansę więc wyluzowałbym. Niech się cieszy że jest zapraszana, traktowana na nowo z honorami i gra do tej samej bramki co Burmistrz. Bo i tak nie ma gdzie pójść. Tamci mówią o jej (i Rzadka) zdradzie i oszustwie - niech sobie przejrzy mamnewsa i uspokoi się.

xpek, 16.12.2019 22:14

wystarczy posłuchać wypowiedzi burmistrza żeby zrozumieć że ma rację a nie jakaś radna