reklama

Przystanki, na których nie ma nic oprócz znaku

Polityka, Wiadomości, 05.02.2021 17:00, PG
Władze samorządowe chwalą się zmodernizowanymi przystankami w gminie Andrychów. Niestety dotyczy to tylko części z nich. Reszta jest w znacznie gorszym stanie.
Przystanki, na których nie ma nic oprócz znaku

W ramach wielomilionowej inwestycji urzędu miejskiego w Andrychowie pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno- komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Andrychowie wraz z zakupem taboru autobusowego” zmodernizowano około 60 przystanków w całej gminie. Zamontowano nowe wiaty przystankowe, oświetlenie, nowe chodniki, profilowane krawężniki, żółte płyty z wypustkami. Pojawił się też monitoring.

Kilka dni temu rozpoczęto także montaż tablic z tzw. systemem dynamicznej informacji przystankowej. Na tablicach będą zamieszczane informacje m.in. o której przyjedzie autobus. Taki system funkcjonuje w dużych miastach, w Bielsku-Białej czy w Warszawie. Niestety, będzie on dotyczył tylko 14 przystanków i dworca autobusowego.

W gminie Andrychów jest jednak dużo więcej przystanków. Przy pozostałych nierzadko nie ma nawet wiat, a jest tylko tabliczka ze znakiem. Często też zajazdu dla autobusu, co jest niebezpieczne przy wysiadaniu i wsiadaniu pasażerów.

O to przykłady:

Ul. Głowackiego, Andrychów [zdjęcie główne]

Ul. Wiedeńska, Roczyny


Ul. Centralna, Sułkowice


Ul. Wspólna, Sułkowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

NIE bo NIE, 05.02.2021 19:18

A co byś Andrychowski PUDELKU jeszcze chciał ? podgrzewaną podłogę ? klimatyzację ? a może Panienkę tańczącą na róże ??? jesteśmy w POLSCE w kraju który gospodarczo jest krajem goniącym Europę i Świat ! w kraju w którym zostało wszystko sprzedane obcemu kapitałowi.... popatrz na zmiany i jak "jeszcze wczoraj " wyglądała Gmina Andrychów ??? i powiem brzydko zamknij się jeśli nie rozumiesz prostej ekonomi... HAHAH Pudelku tematy się wyczerpały ? pisanie dla pisania ? POZIOM PUDELKA znacznie przekracza waszą kwazi redakcję :P