reklama

Poseł Brynkus ogłasza, że będzie wierny Kukiz'15 do końca. Kto jeszcze będzie kandydował z regionu?

, Polityka, Wiadomości, 26.07.2019 19:50, PG
Przedwyborcze dywagacje i polityczne pewniaki.
Poseł Brynkus ogłasza, że będzie wierny Kukiz'15 do końca. Kto jeszcze będzie kandydował z regionu?

Partia Kukiz’15 tuż przed wyborami parlamentarnymi boryka się ze sporymi problemami. Poseł Norbert Kaczmarczyk poinformował, że przechodzi do PiS. Również poseł Andrzej Maciejewski zadeklarował, że nie będzie startował z list „Kukiz’15”. Jest to jego sprzeciw dla koalicji PSL-em. Mówi się także o przejściu Tomasza Rzymkowskiego – wiceszefa klubu Kukiz'15 do PiS.

Z naszego regionu cztery lata temu posłem został Józef Brynkus z Wadowic [na zdjęciu poniżej], właśnie na fali ówczesnego dużego poparcia dla Kukiz’15. Co ciekawe, wcześniej nie potrafił nawet wygrać wyborów na wójta Wieprza.

Obecnie Brynkus utrzymuje, że zostanie wierny Kukizowi do końca. - Bylem pierwszym o którym mówiono, że zostanę skonsumowany przez PiS. Miałem z nimi pewien epizod, ale zostaję Kukiz’15 wierny do końca – mówił kilka dni temu w Polskim Radiu 24.

Poseł Brynkus zaprasza do kandydowania w wyborach samorządowych

A jak sytuacja wygląda z innymi kandydatami? Listy z wszystkimi kandydatami nie są jeszcze dostępne, niemniej pewniakami do kandydowania w jesiennych wyborach z naszego regionu są: poseł Marek Sowa (Koalicja Obywatelska) i posłanka Dorota Niedziela (KO) oraz Marek Polak (PiS). Była burmistrz Wadowic a obecna posłanka Ewa Filipiak (PiS) będzie prawdopodobnie kandydatką na senatora. Na liście PiS ma znaleźć się także radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Mówi się także o burmistrzach, którzy mają kandydować. Mając spore lokalne poparcie mogą się przydać na listach – burmistrz Andrychowa Tomasz Żak z list KO, a burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar z list PSL. Burmistrz Kęt powiedział nam, że jest lojalny partii z którą od zawsze jest związany. T. Żak nie należy do żadnej partii, ale już 4 lata temu kandydował do Sejmu z listy PO z ostatniego miejsca na liście.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy