reklama

Kandydat na posła: "Dostanie się do większości poradni na NFZ graniczy z cudem"

Polityka, Wiadomości, 05.10.2023 14:10,
Jeden z kandydatów na posła mówi o zatrważających statystykach dotyczące czasu oczekiwania na możliwość skorzystania z poradni na NFZ.
Kandydat na posła:
Przed Powiatowym Szpitalem im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się konferencja prasowa Pawła Śliza, zajmującego 1 miejsce na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu Małopolska Zachodnia (okręg 12).

- Dostanie się do większości poradni na NFZ graniczy z cudem. Kolejka do kardiologa: 529 dni. Poradnia położniczo-ginekologiczna: 232 dni. Okulista: 271 dni. Podobne statystyki wyglądają w innych miastach powiatowych Małopolski Zachodniej. To się musi zmienić, zwłaszcza w obszarze tak fundamentalnym dla nas wszystkich, jak ochrona zdrowia. Dlatego jedną z gwarancji Trzeciej Drogi jest podniesienie wydatków w tym sektorze do 7% PKB Polski. Dodatkowo każdy, kto w ciągu 60 dni nie dostanie się do lekarza specjalisty na NFZ, otrzyma zwrot kosztów za wizytę prywatną. – przekonywał Paweł Śliz.

Podczas konferencji kandydat z listy Trzeciej Drogi zwrócił także uwagę na trudności komunikacyjne, z którymi borykają się mieszkańcy powiatu wadowickiego.

- W ramach działań kampanijnych byłem ostatnio w Tomicach, gdzie jedna ze starszych mieszkanek opowiadała mi, że po ostatnich zmianach w rozkładach jazdy busów i autobusów musi teraz chodzić do lekarza na nogach - prawie 4 km w jedną stronę! Mały dystans, gdy jesteś zdrowy i pełny sił, a pogoda sprzyja. W tym wypadku, gdy schorzenia są poważne, jest to za każdym razem olbrzymi wysiłek. Trzecia Droga, jako jeden z głównych postulatów stawia walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, który dotyka mieszkańców mniejszych miast i wsi. To musi się zmienić - podkreślił Paweł Śliz.

foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 06.10.2023 06:23

Jakby się płaczek z tygryskiem dorwali do władzy to wtedy słuzba zdrowia będzie jak skoszone pole kukurydzy.

znanywmiescie, 06.10.2023 06:23

Jakby się płaczek z tygryskiem dorwali do władzy to wtedy słuzba zdrowia będzie jak skoszone pole kukurydzy.

panda, 05.10.2023 15:33

DROBNY CZŁOWIECZKU OD KRZYWOUSTEGO 2050 ....NIECH CI RODZICE POWIEDZĄ JAK BYŁO ZA ryzego

zandrychowa, 05.10.2023 14:47

Reforma służby zdrowia to pisiorom na pewno się udała tak jak zresztą inne. Miliony na maseczki i respiratory poszły na konta znajomków

Koniczynka, 05.10.2023 13:40

Szkoda że Śliz od skorumpowanego rudego Tuska nie powiedział jak to było kiedy platforma rządziła z PSLem. Kosiniak śmiesznie wygląda przy boku celebryty Hołowni. Hołownia celebryta w polityce jest tyle warty ile Petru Lepper Palikot... idź sobie prowadzić do TVN program mam talent i dalej rób pajaca z siebie.

Koniczynka, 05.10.2023 13:37

Szkoda że Ślisz od skorumpowanego rudego Tuska nie powiedział jak to było kiedy platforma rządziła z PSLem. Kosiniak śmiesznie wygląda przy boku celebryty Hołowni.

szpp, 05.10.2023 13:31

PIS to zło. Ważne że miliony poszły dla kolesi z pisu