reklama

Kampania niemal na finiszu. Najciekawsze akcje

Polityka, Wiadomości, 11.10.2023 19:00, red
Akcesoria wyborcze poszły w ruch - gąbki Gębali, kawa od Mlaka, jabłka od Kmity....
Kampania niemal na finiszu. Najciekawsze akcje
To już ostatnie dni, kiedy kandydaci na posła i senatora mogą zabiegać o głosy mieszkańców przed niedzielnymi (15.10) wyborami parlamentarnymi. Od północy w nocy z piątku na sobotę (13/14.10) obowiązuje cisza wyborcza, w trakcie której agitacja wyborcza jest zakazana.

W powiatach wadowickim, oświęcimskim, suskim, myślenickim i chrzanowskim o 8 mandatów poselskich ubiega się 110 osób, a i 1 mandat senatorski - 5 osób.


Kandydaci robią, co mogą, aby przebić się do wyborców i bynajmniej nie ograniczają się do wieszania plakatów i banerów wyborczych.


Jeden z kandydatów komitetu "Trzecia Droga", Paweł Śliz, zorganizował we wtorek wieczorem przed oświęcimskim biurem posłanki do Parlamentu Europejskiego Beaty Szydło nietypowy happening.

W krótkim materiale filmowym wyświetlonym na elewacji budynku, w którym znajduje się biuro posłanki B. Szydło, wypunktował największe afery w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości: afera maseczkowa w okresie pandemii, zakup respiratorów od handlarza bronią, afera w NCBR dotycząca przyznawania dofinansowania spółkom powiązanym z partią rządzącą, wybory kopertowe, program Willa+, wycinka zasobów Puszczy Białowieskiej.


foto: materiały prasowe KW Trzecia Droga

W ostatnich dniach w ruch poszły również różnego rodzaju rekwizyty. Kandydat na posła z listy Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Gębala podczas spotkań z wyborcami rozdaje "Gąbki Gębali" z hasłem "Wyczyśćmy Polskę z PiS-u". - Czuć i słychać, że ludzie chcą zamiany tej złej władzy - mówi Bartłomiej Gębala.

foto: facebook.com/bgebala

Jest też coś na słodko. Kandydat na posła z Koalicji Obywatelskiej Sebastian Mlak codziennie częstuje mieszkańców spotkanych na ulicach kawą i pączkami.

foto: facebook.com/MlakNaTak

Kandydat na posła z PiS Łukasz Kmita po "akcji ciasteczkowej", teraz rozdaje mieszkańcom jabłka, krówki, długopisy i drewniana łopatki.


foto: facebook.com/lukaszkmita1

To wszystko pomoże kandydatom dostać się do Sejmu?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 12.10.2023 13:36

Mlak chce utuczyć swoich wyborców a Gębala chcialby aby jego wyborcy poklepywali się drewnianymi łopatkami i podmywali sobie krocze gąbką z jego podobizną. Brawo wy!!!

tomekх, 11.10.2023 22:20

@szpp szczęście w nieszczęściu tobie odebranie rozumu nie grozi :-0

szpp, 11.10.2023 19:43

partyjna szczujnia z tvpis kompletnie odebrała ci rozum.

Koniczynka, 11.10.2023 19:31

szpp... tobie to już nawet szpital na Dąbrowskiego nie pomoże... żal takich ludzi jak ty... nie wolno głosować na kandydatów z koalicji obywatelskiej. To ludzie skorumpowani, na garnuszku szwabów i ruskich.

szpp, 11.10.2023 19:03

Pis to zło