reklama
reklama

Droga władza. Mało na inwestycje, dużo na burmistrzów

Polityka, Wiadomości, 22.07.2019 16:50, red
W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono oświadczenia majątkowe najważniejszych osób w kęckim magistracie.
Droga władza. Mało na inwestycje, dużo na burmistrzów

W Kętach burmistrz Krzysztof Klęczar ma dwóch zastępców. To Rafał Ficoń i Marcin Śliwa [na zdjęciu].

I to w sytuacji, kiedy od lat słyszy się narzekania, że po rządach poprzedniego burmistrza gmina jest zadłużona i brakuje na nowe inwestycje. To zresztą widać choćby w tegorocznym budżecie gminy Kęty – na wydatki majątkowe w gminie Kęty (czyli inwestycje) w przyjętej w grudniu uchwale budżetowej zaplanowano tylko 13,5 mln zł. Tylko, bo w porównaniu do sąsiednich podobnych gmin, wygląda to po prostu marnie.

Dla porównania w nieco większej gminie Andrychów (do lutego br. burmistrz T. Żak miał tylko jednego zastępcę, teraz ma dwóch) na tegoroczne inwestycje zaplanowano 42,5 mln zł, a tegoroczne inwestycje w Oświęcimiu pochłoną 37 mln zł (prezydent Oświęcimia ma dwóch zastępców)

Utrzymanie burmistrza Kęt i jego zastępców kosztowało w zeszłym roku ponad 400 tys. zł, czyli sporo biorąc pod uwagę efekty w postaci mocno okrojonych inwestycji.

Burmistrz Krzysztof Klęczar do listopada 2018 roku (brak nowszego oświadczenia majątkowego) zarobił 129 tys. zł, wiceburmistrz Marcin Śliwa aż 136,5 tys. zł w zeszłym roku, a wiceburmistrz Rafał Ficoń jeszcze więcej – 144 tys. zł.

W sumie więc ponad 400 tys. zł na pensje dla trzech ludzi.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy