reklama

Burmistrzowie Wadowic i Andrychowa ruszają po kolejną kadencję

Polityka, Wiadomości, 08.02.2024 19:30,
Wygrają?
Burmistrzowie Wadowic i Andrychowa ruszają po kolejną kadencję
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. O reelekcję będą walczyć burmistrzowie Wadowic Bartosz Kaliński i Andrychowa Tomasz Żak.

Burmistrz Wadowic rozpoczął od czwartkowego (8.02) wieczornego "lajfa" z mieszkańcami, podczas którego ogłosił start w wyborach.

Zobaczie nagranie:Z kolei burmistrz Andrychowa Tomasz Żak ogłosił w czwartek na facebooku, że zarejestrował komitet wyborczy:

Kochani ,już oficjalnie możemy poinformować , że Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Andrychów został zarejestrowany ????????. Mój❤️ komitet o tej samej nazwie od 13 lat , 3 kadencję pod tą samą , szczęśliwą nazwą ????????. Komitet pełen energii , doświadczenia i nastawiony na rozwój naszej wspólnej,małej ojczyzny , Gminy Andrychów ????. Tylko razem możemy zbudować gminę przyjazną dla wszystkich naszych mieszkańców ,

- napisał Tomasz Żak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

antykubien, 09.02.2024 08:24

Pani/panie aniol363, Pana/Pani komentarz ląduje na policji za znieważenie mnie. Dziękuję.

aniol363, 09.02.2024 07:08

Do tych co chcą oddać swój głos na żaka: JESTEŚ DE8ILEM SKOŃCZONYM OGRANICZONYM UMYSŁOWO . Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

Łowca Dziewic, 09.02.2024 01:19

Polecam takie nowe hasło wyborcze ANDRYCHÓW - Miastko utkane z kredytów

Bento, 09.02.2024 00:26

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/tomasz-zak,839.html

Bento, 09.02.2024 00:23

Panie Żak: już na wstępie kampanii wyborczej pan ściemnia. Przez 13 lat niewłaściwie dzielił pan nasze wspólne pieniądze. Miejscami Andrychów kosztem zadłużenia gminy ma luksusy, na które nie stać dużo bogatszych gmin, i które są przyczyną naszych stałych wydatków... natomiast w wielu, wielu miejscach zaniedbane są podstawowe potrzeby Mieszkańców, takie jak choćby drogi, chodniki. Tego sobie sami mieszkańcy nie zbudują, to podstawowe zadanie gminy. To, że pisze pan o budowaniu gminy przyjaznej dla wszystkich Mieszkańców jest w kontekście tego i wielu innych faktów szczytem bezwstydu. Odnośnie zadłużenia Gminy przez pana decyzje, to każdy Mieszkaniec może, a właściwie to powinien przeczytać ostatni raport Regionalnej Izby Obrachunkowej. Tam są zawarte konkretne cyfry, a nie pana obietnice bez pokrycia. Łączna kwota długu jednostki samorządu terytorialnego na koniec roku budżetowego nie może przekroczyć 60% wykonanych dochodów ogółem jednostki w danym roku budżetowym. Gdyby nie obligacje już wyemitowane i te, które mają zostać wyemitowane (a które są naszym faktycznym zadłużeniem), to wyliczone zadłużenie gminy wynosiłoby w ciągu najbliższych miesięcy (oczywiście już po wyborach) około 170 milionów, czyli ponad 70% rocznego budżetu Andrychowa. Nie licząc kosztów przyszłej obsługi (bo ich nie znamy) tego zadłużenia w postaci odsetek, zabezpieczeń, obsługi prawnej, marży i innych... To punkt, w którym nawet nieczytący projektów uchwał radni nie będą w stanie nas dalej zadłużać, bo w zarządzanie Gminą Andrychów włączą się instytucje nadzoru finansowego uniemożliwiając między innymi przyjmowanie kolejnych, szkodliwych dla Mieszkańców uchwał. Dlaczego nie pisze pan w reklamie wyborczej o zamiarze budowy spalarni za kolejne 160 milionów i ściągnięciu śmieci z całej okolicy do Andrychowa? Oświęcim, Bielsko-Biała wybroniły się przed spalarniowym lobby, które bogaci się kosztem zdrowia ludności i dla egoistycznych celów będzie wciskać kłamstwo za kłamstwem. Pan doprowadził do zlokalizowania blisko centrum miasta i osiedla mieszkaniowego terenu, na którym można zbudować spalarnię śmieci. Nie podając do dzisiaj konkretów, co ma tam powstać i podsycając w ten sposób społeczne obawy. Nie zapytał pan Mieszkańcówo o zdanie w referendum. Pytanie brzmi czy dasz się Czytelniku oszukać ? Czy nadal będziesz żyć złudzeniami na temat stanu gminy, nie zauważając wszystkich tych miejsc gdzie wystarczyłby ułamek procenta tych już wydanych niewłaściwie pieniędzy, aby każdemu w Gminie Andrychów żyło się lepiej i bezpieczniej? Czy nadal będziesz głosował na obietnice bez pokrycia?

Burakz wiejskiej , 08.02.2024 22:50

jak w tytule- panowie zapraszamy do koryta jak braknie to dolejemy

koni.czynka, 08.02.2024 21:37

albo "Stoi za nami biznes śmieciowy - chcesz jak on spalarni w Andrychowie - głosuj tylko na nas"! :) Nie musi pan Żak albo jego sztab dziękować :)

koni.czynka, 08.02.2024 21:35

darmowa porada - propozycja haseł wyborczych "Zadłużyliśmy gminę na 100 milionów ale idziemy na rekord - 200 milionów. Wchodzicie w to?"

Zakolog, 08.02.2024 20:53

Tomeczku to startujesz czy nie startujesz, bo cały czas hamletyzujesz, jakbyś chciał przekonać własne tłuki, żeby na końcówce jeszcze ostatnie gówno przegłosowały? A potem już tylko goodbye!

zużyty zdzisek, 08.02.2024 20:04

Ja nie jestem w stanie czegoś ogarnąć. Zdzisław pisze w swojej odezwie, że od 13 lat komitet działa na terenie gminy. Na końcu jednak pisze o swoim komitecie tak. Cyt. "Tylko razem możemy zbudować gminę przyjazną dla wszystkich naszych mieszkańców" koniec cytatu. Pytam się grzecznie. To co oni do tej pory przez te 13 lat robili, że teraz będą budować gminę przyjazną dla mieszkańców? Chyba dla mieszkańców Oświęcimia , Wadowic, Brzeszcz i Krakowa. To ja się nabrać kolejny raz nie dam. Czas na zmiany.

Obserwator, 08.02.2024 20:02

Od 13 lat rozwój gminy Andrychów polegał na sukcesywnym zadłużaniu tej gminy , a jakoś realnie tych 100+ milionów długu nigdzie nie widać... Czynsze, opłaty w Andrychowie są coraz wyższe , z praca za dobre pieniądze coraz gorzej - ludzie uciekają. Oczywiście kolejny raz Żak wygra wybory. Żaden realny mocny kontrkandydat nie wystartuje i nie będzie brudził swoich rąk w takim bagnie andrychowskim