reklama
reklama

Beata Smolec została nowym burmistrzem Andrychowa [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 21.04.2024 23:53,
Zmiana władzy w Andrychowie.
Beata Smolec została nowym burmistrzem Andrychowa [AKTUALIZACJA]


Takiej sytuacji w Andrychowie jeszcze nie było. Rywalizacja o fotel burmistrza Andrychowa była niezwykle wyrównana. W niedzielę (21.04) wieczorem z pierwszych nieoficjalnych danych wiadomo było, że burmistrzem został Tomasz Żak. Po weryfikacji protokołów z komisji wyborczych, szala przechyliła się na korzyść Beaty Smolec. Wygrała przewagą zaledwie 89 głosów.

Beata Smolec otrzymała 7165 głosów (50.31%), a Tomasz Żak - 7076 głosów (49.69%).

Tak świętował sztab wyborczy Beaty Smolec po wyborczym zwycięstwie w Andrychowie:


Podział mandatów w Radzie Miejskiej w Andrychowie wygląda następująco:

KWW Nasza Gmina Andrychów - 10 radnych
KWW Eweliny Szypuły - 6 radnych
KWW Beata Smolec - 5 radnych

W tej chwili najbardziej prawdopodobna jest koalicja radnych z KWW Beata Smolec z radnymi wybranymi z KWW Eweliny Szypuły.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychów_góra, 22.04.2024 19:17

Melisa , tyle razy prosiłam abyś wziął na wstrzymanie. Zamiast pogratulować jak powinien zrobić kulturalny człowiek, to ty dalej swoje. Jeżeli chodzi o opinię , że Beata Smolec , wygrała kampanię robioną metodą pasztetu podlaskiego- to fantastycznie. Okazało się ,że wy nadęte bufony do niczego się nie nadajecie. Zmiana jak najbardziej potrzebna. Teraz wielu z was drży o ciepłe posadki i to dobrze, bo takich nieudaczników trzeba się najszybciej pozbyć. W urzędzie muszą pracować ludzie kompetentni a nie tacy nieudacznicy. A do tych szalonych rasistów, którym nie podoba się wiara w Boga, apeluję . Nikt was nie trzyma na siłę w Andrychowie. Niemcy potrzebują do pracy przy szparagach, wyjeżdżać nie narzekać.

melisa, 22.04.2024 15:16

To wiadomo. Ona wie, jak to się robi.

Koniczynka, 22.04.2024 15:05

No i oczywiście ludzie nie będą płacić podatku za stodoły i garaże. A sama Beata będzie pracować za minimalną krajową pensję.

melisa, 22.04.2024 14:48

@Koniczynka W punkt! Zapomniałeś że od maja mamy opiekę całodobową i apteki otwarte w nocy i weekendy. Ona wie, jak to się robi. Jeszcze nikomu nie powiedziała, ale wie. I nikogo nie zwolni z pracy (ciekawe gdzie upchnie wszystkim, którym wszystko obiecała) i siostro do niej mówić będziemy. Ale uprzedzam, jak do mnie przyjdzie ciastka wyżreć, że o napojach nie wspomnę to psem poszczuje. I auto służbowe tylko w celach służbowych będzie używać, i ludzi uczciwie traktować. Szkoda że w Wadowicach nikt tego nie doświadczył. I teraz to wszystko trzeba udźwignąć. Ale ona wie jak to się robi:)

Koniczynka, 22.04.2024 13:23

Beata wygrała i głosami i ilością banerów. Teraz będzie pięknie. Opłata za śmieci nie wzrośnie, podatki obniżą, pojawi się setki kilometrów dróg i chodników w sołectwach, Kobielus już wprowadza swoją obietnicę piątkę dla osiedla. Tu nie pora na krytykowanie czy ocenianie. Beata nie będzie miała wice burmistrzów. Czas sam wszystko oceni i podsumuje. Żak przegrał przez zbyteczne inwestycje jak pańska góra, śmieszny staw anteckiego, zakup ruiny Bobrowskich, ogromne nagrody dla swoich ludzi. Beata nie będzie dawała nikomu nagród, będzie sama pracowała,a inwestycje musi wykonywać bardzo szybko, bo plany projekty muszą być wykonane w dwa lata , inaczej kasa przepadnie. A Nowa rada miejska??? Studniarz już zrzeknie się diety radnego, bo zabrała miejsce młodemu, a sama głosiła czas na młodych... Zastanawiające dlaczego Szypułowa nie poparła Smolcowej... Obóz Kkw Szypuła podzielony na dwie części. Jedno jest pewne Beata ograniczy do minimum wydatki na biurokrację, pensje, premie itd, a zwiększy do maksimum inwestycje w drogi, chodniki. Tylko co innego jest mówić, a co innego to zrobić i wykonać.... Spokojnie czas na działanie ma aż pięć lat, czyli 60 miesięcy. Już w naszych myślach i głowach Andrychów zmienia się w New York.

Jožin Z Bažin, 22.04.2024 12:40

"Fanatyzm polityczny (od łac. fanaticus „zagorzały, szalony”) – postawa przejawiająca się w pozbawionym krytycznego dystansu i umiaru przywiązaniu do wyznawanych idei i zasad politycznych, bezgranicznej i bezwarunkowej identyfikacji z wyznawanym poglądem politycznym np. żakoizmem, przywódcą np. sołtysem, wójtem gminy, prezydentem miasta, oraz na nietolerancji dla jakichkolwiek przekonań lub rozwiązań alternatywnych, braku gotowości do dyskusji i dialogu, odmowie przyznania nawet częściowej słuszności zwolennikom poglądów odmiennych i rzecznikom dążeń przeciwstawnych, alternatywnych lub kompromisowych; w skrajnej odmianie nawet wbrew wynikom demokratycznych wyborów; przeciwieństwo tolerancji. Po raz pierwszy określenia fanatici użyto wobec kapłanów bogini Bellony w Rzymie, gdzie rozpowszechniały się również inne kulty wschodnie, jak kappadockiej bogini Maa, którą w Rzymie czczono pod imieniem Bellony, bogini wojny. Jej kapłani biegając w "świętym" szale po świątyni zadawali sobie wzajemnie rany, zwano ich po łacinie fanatici (świątynnicy), od ich nazwy pochodzi wyraz fanatyzm. Obecnie przez fanatyzm polityczny rozumiana jest postawa skrajnie nietolerancyjna postawa wobec zwolenników innej partii politycznej, dyskursu politycznego, społecznego lub lokalnego przywódcy kraju, gminy, miasta z bezkompromisową aktywnością dotkniętych fanatyzmem osób. Zjawisko występowało w historii bardzo często i jak uczy doświadczenie często obraca przeciw samemu fanatykowi, lub przeciw przedstawicielom innych poglądów. W miejsce dawnych religijnych pogromów, dżihadu, krucjat, niszczenia obcych miejsc kultu oraz przedmiotów kultu, lub ataków na osoby będące obiektem kultu obecnie coraz częściej sublimacją tych zachowań jest aktywność w przestrzeni medialnej: Fb, portale internetowe o różnym zasięgu. Ostatnio, zwłaszcza na gęsto zaludnionych obszarach dochodzi do zbiorowych e-krucjat w portalach zarządzających nastrojami tłumu w silnie spolaryzowanych, izolowanych społecznościach; np. mamNewsa w województwie małopolskim, powiat wadowicki, gmina Andrychów. P.S. Jednym z najczęściej proponowanych środków zaradczych funkcjonujących w kręgach zbliżonych do osób, które poniosły porażkę polityczną, lub ich wyznawców, jest przyjmowanie naparów np. z melisy, lub prace ogrodowe ( niezalecane jest spożywanie alkoholowych wyciągów z rośliny! ) Nawet na małożyznych glebach Beskidu Małego hodowla ziół takich jak melisa, mięta, waleriana może sprawić dużo satysfakcji i pożytku dla innych ludzi oraz naszych zaprzyjaźnionych, pszczelich rodzin."

Zibi33, 22.04.2024 11:48

Jak to czasem się odmienia kiedyś padały takie słowa "psy szczekają karawana jedzie dalej" widać że co niektórzy w szoku a przecież na tym podobno polega demokracja większość decyduje i zdecydowała

melisa, 22.04.2024 11:09

Wstydzę się za moje miasto. Wstydzę się, że jesteśmy na tak niskim poziomie. Wygrała kampania zrobiona metodą pasztetu podlaskiego..... ale to chyba nie przypadek:) Teraz 5 lat na rauszu, będzie wesoło:)

Skalpel, 22.04.2024 10:32

Gratulacje.

krl13, 22.04.2024 10:02

Się porobiło, zobaczymy jakie premie radni sobie przyznają na koniec roku. No i mam nadzieję, że proboszcz się tu nie rozbestwi, bo ostatnie czego nam potrzeba to kościelne miasto. Ha tfu! Mam nadzieję, że gmina na tym wyborze nie straci i że do rządzenia nie będą przychodziły dyspozycję z siedziby PIS. Łapy precz od Andrychowa. Życzę owocnej kadencji!

Zibi33, 22.04.2024 09:16

W tych wyborach głosuje się na osoby tu sympatie polityczne schodzą na dalszy plan. Pan Żak niby bezpartyjny a też marzył o sejmie też startował z pewnej listy. Ważne żeby osoby które decydują o przyszłości gminy przynajmniej w niej mieszkały. Wybór się dokonał zachęcam do pracy nową panią burmistrz i radę miejską bo będziecie za jakiś czas zweryfikowani. Ktoś dostał żółtą no może nawet pomarańczową i musi się z tym pogodzić. Nie rozpędzał bym się z takimi opiniami że wyjdzie to tej gminie na złe mam inne zdanie. Zmiany nie są złe choć często ludzie się ich po prostu boją.

lojzek, 22.04.2024 09:14

Liczę na Panią że zajmie się początkami w magistracie.Nareszcie.

Obserwator, 22.04.2024 08:17

Tomek ?? Gdzie jesteś ?? Kierczak już się spakował ?

DGTank, 22.04.2024 08:12

Wybór należy uszanować, choć nikt nie musi się z nim utożsamiać. Andrychowa na tym straci. Może 8 lat temu Logo PIS nowej Pani Burmistrz by pomogło. Teraz, kiedy do wzięcia są ogromne środki z kpo Andrychow wybiera kogoś, kto musi się wszystkiego uczyć od zera i kogoś komu nie po drodze z nową wybrano władzą w Polsce.

django, 22.04.2024 07:26

Pani Beato - gratulacje. Gratulacje dla wszystkich którzy poszli na głosowanie w tą paskudną pogodę. Zafundowała mi Pani spore emocje w niedziele wieczorem.

Zibi33, 22.04.2024 07:14

Pokory , rozsądku , dużo zdrowia i do pracy bo jest jej dużo. Gmina raczej nie kwitnie jest taka jak aura obecnie czas to zmienić.

matek81, 22.04.2024 06:53

Ale piękny poranek dziś mamy p Tomka żegnamy, dowidzenia

MrWilson, 22.04.2024 06:36

były burmistrz chyba sobie sam przepowiedział przyszłość mówiąc w jednym z ostatnich filmików cytuje..."burmistrzem się bywa"... Jak się zapomina o wioskach to się przegrywa. Gmina to nie tylko miasto.

kukus, 22.04.2024 06:22

Gratulacje ale jakoś mi ta pani dalej nie przekonuje. Musi dużo ludzi przekonać żeby następne wybory nie przyniosły psikusa. Brawo dla wszystkich którzy głosowali i oddawali głosy na swoich. Niech się dzieje wola boża Amen.

Archanioł Michał, 22.04.2024 05:55

ach jak dzisiaj smakuje poranek

bonifacy, 22.04.2024 00:44

Czekałem 14 lat

derkb, 22.04.2024 00:32

panu eks burmistrzowi, chętnie pożyczę taczek, gdyby nie mógł ogarnąc prywatnych bibelotów przy wyprowadzce z gabinetu.