reklama

Zniszczone wiaty przystankowe przy drodze krajowej. Urząd składa zawiadomienie na policję

, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2021 17:10, PG
To wina wandali czyli wad konstrukcyjnych?
Zniszczone wiaty przystankowe przy drodze krajowej. Urząd składa zawiadomienie na policję

Pisaliśmy już o zniszczonych wiatach przystankowych w gminie Andrychów - na przystanku na Górnicy oraz w Inwałdzie przy drodze krajowej nr 52.

Co do przyczyn tych zniszczeń są jednak wątpliwości, czy powstały wskutek wandalizmu czy szyby pękły same.

Jak przekazuje nam komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz, zgodnie z ekspertyzą strażników w Inwałdzie doszło do napięć wewnętrznych i z tego powodu szyby popękały. Z kolei na Górnicy doszło "działań mechanicznych".

Natomiast pracownicy wydziału inwestycji urzędu w obu przypadkach stwierdzili działanie mechaniczne, czyli przez "osoby trzecie".

- Sprawdzaliśmy i w obu przypadkach naszym zdaniem doszło do aktu wandalizmu. Sprawa jest zgłoszona na policję celem wykrycia sprawców - przekazała nam dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu podobnemu zniszczeniu uległa wiata przystankowa przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Wtedy to po analizie nagrań z monitoringu okazało się, że szyba pękła samoistnie przez szybko zmieniające się warunki atmosferyczne.

W zeszłym roku przetarg na dostawę i montaż 56 nowych wiat przystankowych oraz 21 tablic informacyjnych na przystankach w gminie Andrychów wygrała firma EL-PRZEM, a wartość umowy opiewała na 1,7 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 21.05.2021 16:58

https://stopspalarni.com/

zandrychowa, 19.05.2021 18:54

A co na to Kuvbień?