reklama

Zatrzymani za promile na rowerach

Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2021 18:00,
Jeden z zatrzymanych miał aż 3,5 promila.
Zatrzymani za promile na rowerach

W środę (4.08.2021) na terenie Bielan w ręce mundurowych wpadło dwóch pijanych rowerzystów. Tuż przed 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego slalomem na rowerze 29 – letniego mieszkańca Łęk. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało aż 3,5 promila alkoholu.

Godzinę później na ulicy Mostowej w ręce mundurowych wpadł kolejny pijany rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 63 – letniego mieszkańca Bielan wykazało 1,6 promila alkoholu.

W związku z kierowaniem rowerami w stanie nietrzeźwości, wobec sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W ciągu siedmiu miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już ponad 200 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu. Aż 78 z zatrzymanych stanowili nietrzeźwi rowerzyści.

- Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowe - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy