reklama
reklama

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali wielu pijanych kierowców

Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2023 11:00,
Dużo kontroli i ujawnionych przypadków nietrzeźwych kierowców.
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali wielu pijanych kierowców
W piątek (7.04) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Przed godziną 8 na ulicy Kanada w Witkowicach zatrzymali do kontroli 28-letniego kierowcę samochodu marki Mercedes Sprinter, który jechał z prędkością 80km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Za kierownicą auta siedział 28 – letni mieszkaniec Andrychowa. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.


W sobotę (8.04) przed godziną 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od anonimowego klienta stacji paliw przy ulicy Chemików w Oświęcimiu, dotyczące podejrzenia, że za kierownicę samochodu marki Kia wsiadł nietrzeźwy mężczyzna.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki. Opisywany pojazd zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Olszewskiego. Za kierownicą auta siedział 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił oświęcimskiej komendy Policji.

Natomiast policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 19 – letnią mieszkankę Oświęcimia, która po alkoholu, a także nie posiadając uprawnień prowadziła samochód. Pijany, nocny rajd nastolatki dostrzegł inny kierowca.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (8/9.04) w Oświęcimiu. Tuż po północy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od anonimowego kierowcy dotyczące samochodu marki Audi, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą znajduje się osoba nietrzeźwa. Informacja natychmiast została przekazana patrolującym miasto policjantom. Po kilku chwilach na ulicy Pod Krukami audi zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedziała 19 – latka z Oświęcimia nie posiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Policjanci z Brzeszcz zatrzymali 38 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przykuł uwagę mundurowych ponieważ zlekceważył włączone czerwone światło na sygnalizatorze. Podczas kontroli szybko okazało się, że przyczyną zlekceważenia przepisów drogowych był alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 30 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. 30– latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.


W niedzielę (9.04) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty (DW 948). O godzinie 17 jadąc ulicą Beskidzką w Grojcu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52 – latek wsiadł na rower mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

źródło: KPP Oświęcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy