reklama
reklama

W czwartek i piątek duże utrudnienia na DK52

Na sygnale, Wiadomości, 27.03.2024 08:30,
W związku z uroczystościami religijnym do Kalwarii przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy osób.
W czwartek i piątek duże utrudnienia na DK52
Policja przypomina, że w związku z obchodami Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpią utrudnienia w ruchu w Kalwarii na driodze krajowej nr 52 i na lokalnych drogach w okolicy:

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 24 do 31 marca 2024 roku na terenie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z powyższym informujemy, że w dniach:

- 28 marca 2024 roku (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00;

- 29 marca 2024 roku (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00;

wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska. W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych:

- w dniu 28 marca relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,

- w dniu 29 marca relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów, zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych.
Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.
Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru OO. Bernardynów z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach w miejscowości Brody i na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska

- informuje policja


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy