reklama
reklama

Tak policja namierza kierowców z drona

Na sygnale, Wiadomości, 25.03.2023 13:00,
Ponad 1800 wykroczeń ujawnili policjanci podczas środowej akcji na małopolskich drogach.
Tak policja namierza kierowców z drona
W środę 22 marca na terenie Małopolski prowadzone były policyjne ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

- Do działań patroli ruchu drogowego włączony był również dron, który pozwalał na rejestrowanie wykroczeń z powietrza. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu tych jednodniowych działań, ujawniono 1838 wykroczeń - informuje małopolska policja.


Najwięcej - 1120 - wykroczeń - dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 239 wykroczeń związanych było z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 288. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 9 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

Policja informuje, że bardzo rażącym wykroczeniem w ruchu drogowym jest wyprzedzanie bezpośrednio przed jak i na przejściu dla pieszych. Takie zachowanie jest jedną z dominujących przyczyn powstawania groźnych wypadków drogowych, za które kierujący może otrzymać mandat karny w wysokości 1500 zł oraz 15 pkt karnych.
źródło: małopolska policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega-fon, 25.03.2023 17:13

Tępić buraków w blaszakach, bo wszystko Im wolno, brawo policja.

oshin22, 25.03.2023 15:53

Nic tylko łapanka i kolejne wyciskanie kasy z kierowców... NAJPIERW DROGI !

Burakz wiejskiej , 25.03.2023 14:35

niebawem milicja mi w oko będzie zaglądać