reklama

Strzelali do przystanków. Policja zatrzymała sprawców

, Na sygnale, Wiadomości, 09.04.2021 11:12,
Policjanci ustalili, a następnie zatrzymali dwóch nastolatków z gminy Zator, podejrzanych o uszkodzenie mienia publicznego.
Strzelali do przystanków. Policja zatrzymała sprawców

Do uszkodzenia trzech wiat przystankowych na terenie gminy Zator doszło pod koniec stycznia 2021. Wykryciem sprawców zajęli się zatorscy policjanci. W efekcie prowadzonych przez kilka tygodni czynności funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą mają dwaj młodzi mieszkańcy gminy: 19 – letni oraz 16 – letni.

Policjanci udali się do ich miejsc zamieszkania, gdzie u starszego podczas przeszukania zabezpieczyli pistolet na plastikowe kulki typu ASG. Jak się okazało, magazynek pistoletu chuligani uzupełniali metalowymi kulkami, po czym strzelali w szyby przystanków autobusowych. Aktualnie policjanci weryfikują, czy sprawcy mają związek z innymi podobnymi czynami.

Na podstawie zebranych materiałów 19 – latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, natomiast sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.04.2021 11:32

Smutny widok, zniszczyli swoją własność i jeszcze będą za to odpowiadać karnie