reklama

Strażacy z OSP Andrychów zapraszają na szkolenie

Na sygnale, Wiadomości, 30.08.2023 00:00,
Ogłoszenie.
Strażacy z OSP Andrychów zapraszają na szkolenie

Zaprosiliśmy do współpracy instruktorów RIT GTD, którzy będą szkolić jednostkę OSP Andrychów w technikach strażackiego survivalu.

Szkolenia, które będą organizowane cyklicznie na poligonie szkoleniowym straży pożarnej OSP Andrychów, nie są tylko zarezerwowane dla naszej jednostki i mogą w nich brać udział wszyscy chętni strażacy prywatnie lub z ramienia jednostki.

Najbliższe szkolenie RIT poziom 1 odbędzie się już w sobotę 2.09.2023 roku o godz.9.00 i zostało kilka wolnych miejsc.

Zapisy i informacje pod nr. tel: 661 672 700

Szkolenie RIT level 1 Prolog jest szkoleniem inauguracyjnym rozpoczynającym serie szkoleń przygotowanych przez instruktorów GTD.

Podczas tego szkolenia, ratownicy uczą się jak bezpiecznie przystąpić do prowadzenia działań, ratowniczo gaśniczych. Wezwanie pomocy, bezwzględne sytuacje wezwania pomocy, sprzęt podręczny, unikanie i oswobadzanie z zaplątań, lub pokonywania małych i ciasnych przestrzeni. To tylko niektóre elementy ze strażackiego survivalu, które są poruszane podczas szkolenia.

Jak wygląda takie szkolenie, można zobaczyć na stronie ritgtd.pl.

Grupa GTD powstała w 2017 roku i od tamtego czasu instruktorzy systematycznie szkolą się na zagranicznych szkoleniach i przekazują zdobytą wiedzę i umiejętności strażakom w całej Polsce.

Do tej pory strażacy z naszego regionu, chcąc wziąć udział w takim szkoleniu, musieli dojeżdżać ok. 300 - 400 km co wiązało się z ogromnymi kosztami.
Szkolenie składa się z trzech poziomów, a jeden dzień szkoleniowy trwa ok. 10 godzin.

Dlatego OSP Andrychów stworzyło poligon, na którym takie szkolenia będą się odbywać i nie będą generować niepotrzebnych kosztów logistycznych, które często przewyższają koszt samego szkolenia.

Targosz Jakub
Naczelnik OSP Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy