reklama
reklama

Strażacy: na terenie gminy grasują podpalacze. Będą patrole obywatelskie?

Na sygnale, Wiadomości, 18.08.2023 17:00, red
Podpalacz lub podpalacze na razie nie zostali ustaleni.
Strażacy: na terenie gminy grasują podpalacze. Będą patrole obywatelskie?

W piątek (18.08) od drugiej w nocy przez pół dni strażacy w wielu jednostek gasili pożar ogromnego składowiska słomy, na które składało się 700 wielkich bali przy ulicy Spokojnej w Wieprzu.


Po południu strażacy jeszcze raz interweniowali na pogorzelisku, bo znowu pojawiło się tam zadymienie.

W Wieprzu nikt nie ma wątpliwości, że piątkowy pożar to dzieło podpalacza. Podobnie jak podobny pożar sprzed kilku zaledwie dni.

- Zwracamy się do wszystkich gospodarzy, rolników o zabezpieczenie i nadzór swoich plonów! Na terenie gminy grasują podpalacze! - apelują strażacy z OSP Wieprz.

Podpalacz lub podpalacze na razie nie zostali ustaleni, a niektórzy rolnicy z Wieprza zastanawiają się nad wprowadzeniem patroli obywatelskich. Nic dziwnego, takie pożary to dla nich olbrzymie straty. W piątkowym pożarze spłonęły zbiory z 50 ha pola.


foto: nadesłane
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy