reklama
reklama

Straż, pogotowie, policja na sygnale, a okazało się, że...

Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2023 19:10, red
Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.
Straż, pogotowie, policja na sygnale, a okazało się, że...
We wtorek (11.04) po południu służby ratownicze zostały zaalarmowane o wypadku do którego miało dojść na ulicy Lipowej w Bulowicach. Do akcji ruszyli strażacy z OSP Bulowice, JRG Andrychów, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Na miejscu okazało się, że żadnego wypadku nie ma, ani nikt o nim nie słyszał.

Okazało się, że zgłoszenie o wypadku pochodziło z systemu pojazdu eCall.


eCall to ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. Urządzenia eCall obowiązkowo są montowane we wszystkich nowych pojazdach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, które uzyskały homologację po 31 marca 2018 roku. System automatycznie wysyła zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na numer alarmowy z lokalizacją, jeśli takowe zaistnieje.

Na razie nie wiadomo dokładnie, dlaczego system uruchomił się i zaalarmował służby w przejeżdżającym ulicą Lipową samochodzie. Auto pojechało dalej, a przybyły na miejsce służby po rozeznaniu sytuacji zakwalifikowały całe zdarzenie jako fałszywy alarm.

System eCall można również uruchomić ręcznie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku i tak prawdopodobnie było (przypadkowo?) w tej sytuacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy