reklama

Straż Miejska z Andrychowa popędzi teraz na sygnale

, Na sygnale, Wiadomości, 15.12.2020 16:00, red
Teraz widząc pędzący na sygnale wóz Straży Miejskiej z Andrychowa wszyscy kierowcy zobowiązani są ustąpić pierwszeństwa.
Straż Miejska z Andrychowa popędzi teraz na sygnale
Zgodnie z przepisami, już w 2009 roku, po zmianie przepisów, Straż Miejska stała się jedną ze służb, której pojazdy są uprzywilejowane, a więc kierowcy muszą im ułatwić przejazd podobnie jak policji i pogotowiu.

Trzeba było 11 lat, aby Straż Miejska z Andrychowie "dorobiła" się "koguta" na samochodzie służbowym. Zamontowany został kilka dni temu. Dodatkowo przeszkoleni zostali również strażnicy miejscy.

Teraz widząc pędzący na sygnale wóz Straży Miejskiej z Andrychowa wszyscy kierowcy zobowiązani są ustąpić mu pierwszeństwa, tak jak policji, karetce pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lubiemojemiasto, 15.12.2020 23:18

Na pewni nie ułatwię tym pasożytom przejazdu. Dla mnie karetka straż policja czy służby ratujące życie i bezpieczeństwo sa uprzywilejowane. Ale nie straż (sracz) miejska

lubiemojemiasto, 15.12.2020 23:17

Nikt nie ma obowiązku ustąpić pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanymi. Jest tylko obowiązek ułatwienia przejazdu jeżeli nie zagraża to bezpieczeństwu w ruchu. Pozdro

Skalpel, 15.12.2020 20:59

@rafik. Do maka :)

maxx, 15.12.2020 20:21

Może komendant straży miejskiej pochwali się ile kosztował kurs i uprawnienia dla jednego strażnika do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi .

rafik, 15.12.2020 19:57

A gdzie Oni tak popędzą?