reklama
reklama

Rowerzyści zatrzymani przez policję

Na sygnale, Wiadomości, 19.04.2022 14:35,
Na rowerach po alkoholu i z zakazami kierowania.
Rowerzyści zatrzymani przez policję
W ostatnich dniach policjanci z powiatu oświęcimskiego zatrzymali trzech rowerzystów jadących po alkoholu i z zakazami.

W nocy z czwartku na piątek (14/15.04) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze patrolując ulicę Oświęcimską w Zatorze zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 53 – letni mieszkaniec Smolic wsiadł na rower mając w organizmie 1,1 promil alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna trafił pod opiekę znajomego. Materiały w sprawie wykroczenia którego się dopuścił zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie.


W sobotnie (16.04) popołudnie policjanci z komisariatu Policji w Brzeszczach patrolując rejon Jawiszowic na ulicy Spółdzielczej zatrzymali jadącego na rowerze 50 - letniego mieszkańca gminy. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna posiada już trzy sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami niemechanicznymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Za złamanie zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w niedzielę (17.04) przed południem policjanci z komisariatu Policji w Zatorze wyeliminowali ruchu drogowego 58 – letniego mieszkańca Przeciszowa. Mężczyzna wsiadł na rower mając organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz łamiąc obowiązujący go zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi. Mężczyzna został oddany pod opiekę rodzinie, a za popełnione czyny już wkrótce odpowie przez Sądem.

- Policjanci apelują do rowerzystów o przestrzeganie prawa, trzeźwość oraz rozsądek za kierownicą. Zapewniają również, że mając na względzie utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas codziennej służby konsekwentnie będą eliminować uczestników, którzy temu bezpieczeństwu zagrażają - mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy