reklama

Rowerzyści z promilami

Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2024 10:07,
Jechali, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych oraz bardzo trudne warunki zimowe na drogach.
Rowerzyści z promilami
W poniedziałek (15.01) po godzinie 17 na terenie Osieka policjanci do kontroli drogowej zatrzymali jadącego na rowerze 24 – letniego mieszkańca tej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało 0,6 promila alkoholu.

Przed godziną 20 w Kętach na ulicy Sobieskiego do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na rowerze 34 - letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu.

- Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych - informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Majster, 16.01.2024 11:04

Za poważne przestępstwa ludzi nie łapią, ale rowerzystę po jednym piwku to czysta przyjemność