reklama

Powstał trzeci komisariat policji w powiecie wadowickim [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2023 17:00,
Dotychczasowy posterunek policji w Brzeźnicy został przekwalifikowany na Komisariat Policji.
Powstał trzeci komisariat policji w powiecie wadowickim [FOTO]
W środę (8.11) przed południem starosta Eugeniusz Kurdas wspólnie z wicestarostą Beata Smolec uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Komisariatu Policji w Brzeźnicy, który powstał w miejsce dotychczasowego posterunku.

Wyższy status jednostki oznacza m.in. znaczne zwiększenie liczby etatów, co w sposób oczywisty przekłada się na możliwość szybszego i skuteczniejszego prowadzenia działań policyjnych.


- We wszystkich ankietach, sondażach, badaniach Polacy wskazują na bezpieczeństwo jako największą wartość. Dlatego dobrze, że Policja w naszym powiecie rozwija się i wzmacnia. W obecnych czasach służby mundurowe muszą dysponować nowoczesnym sprzętem i liczbą etatów na tyle dużą, aby móc w pełni profesjonalnie realizować swoje zadania. Przede wszystkim zaś muszą być na tyle blisko mieszkańców, by czuli się jak najbezpieczniej. Tak dzieje się w Brzeźnicy – mojej miejscowości. To dla mnie powód do dumy i wielkiego zadowolenia – mówił podczas dzisiejszego spotkania starosta E. Kurdas. Funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, którzy będą służyć w Brzeźnicy życzył spokojnej służby, wsparcia od szefów, kolegów oraz bliskich a także życzliwości ze strony mieszkańców.

Od 8 listopada w zamieszkałym przez 150 tys. osób powiatu wadowickiego oficjalnie funkcjonują: Komenda Powiatowa Policji z siedzibą w Wadowicach, trzy Komisariaty Policji w: Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Brzeźnicy oraz dwa Posterunki Policji – w Spytkowicach oraz Lanckoronie (ten drugi utworzony został w kwietniu tego roku).


źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 08.11.2023 19:50

szykują się na obywateli jak wejdzie ustawa na przymusowe preparaty inżynierni genetycznej, t.z.w szpryce ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Każdy kumaty wie o co chodzi....