reklama
reklama

Potrącenie na kęckiej ulicy [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2024 19:17,
Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem.
Potrącenie na kęckiej ulicy [AKTUALIZACJA]
Policja ustala przyczyny wypadku do którego doszło w poniedziałek (19.02) wieczorem na ulicy Sobieskiego, w rejonie skrzyżowania ze ulicą Żwirki i Wigury w Kętach.

W rejonie przejścia został tam potrącony pieszy. Pomocy udzielił mu zespół ratownictwa medycznego.

- W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 37 – letnia mieszkanka Kęt, kierując samochodem marki Renault na przejściu dla pieszych potrąciła 16 – letniego mieszkańca Kęt. Nastolatek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Podczas badań stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu oraz ogólne potłuczenia - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.


Apel do kierowców

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza podczas trudnych warunków atmosferycznych, zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.

Apel do pieszych

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jezdni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.foto: fb / Małopolska Alarmowo
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy