reklama

Poszukiwany zatrzymany podczas kontroli drogowej

, Na sygnale, Wiadomości, 27.06.2022 11:42,
Policjanci zatrzymali poszukiwanego 37 – latka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu pomimo faktu, iż posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania. Jest również podejrzany o posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pod ich wpływem.
Poszukiwany zatrzymany podczas kontroli drogowej

Jak informuje policja, w piątek (24.06) po godzinie 16 policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Kętach zauważyli samochód marki Volkswagen za którego kierownicą siedział 37 – latek od kilku miesięcy poszukiwany przez oświęcimski Sąd za przestępstwo drogowe.

- Policjanci natychmiast podjęli interwencję zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenia więc 37– latek został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci ujawnili u niego woreczek strunowy z zawartością brązowej substancji o nieznanym składzie. Substancja została zabezpieczona do ekspertyzy. Ponadto w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych zatrzymanemu została pobrana krew - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W sobotę (25.06) przed południem zatrzymany został osadzony w jednym z zakładów karnych w którym spędzi ponad pół roku.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Policja zapewnia anonimowość.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy