reklama
reklama

Policjanci z Andrychowa uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Na sygnale, Wiadomości, 28.10.2019 13:40, PG
Policjanci andrychowskiego komisariatu – mł. asp. Piotr Rusin oraz asp. Wojciech Szuba, na co dzień pełniący służbę w rewirze dzielnicowych, w samą porę dotarli do 53-letniego mężczyzny, który próbował odebrać sobie życie. Na szczęście udało się zapobiec tragedii.
Policjanci z Andrychowa uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Jak informuje policja, w czwartek (24.10.) na telefon służbowy mł. asp. Piotra Rusina dodzwoniła się kobieta informując, że jej wujek dzisiaj nie zjawił się w umówionym miejscu, jego telefon nie odpowiada, a ona sama nie widziała go od dłuższego czasu. Jak przekazała policjantowi, mężczyzna miał w przeszłości odgrażać się, że zrobi sobie krzywdę.

Mundurowi poinformowali dyżurnego komisariatu o niepokojącym telefonie, jednocześnie udali się pod wskazany adres. Drzwi do domu nie były zamknięte na klucz. Policjanci weszli do środka, gdzie zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę z przeciętym nadgarstkiem, a na stołku obok łóżka leżał zakrwawiony nóż. Policjanci znaleźli również list pożegnalny. Dzielnicowi skutecznie zatamowali krwawienie i powiadomili Zespół Ratownictwa Medycznego, równocześnie monitorując stan zdrowia 53-latka.

Dzięki mundurowym mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy. Jak wynikło z dalszych ustaleń 53-latek zdecydował się na taki krok z uwagi na nawarstwienie się różnego rodzaju problemów w jego życiu. Dlatego pamiętajmy, jeśli mamy problemy, z którymi nie możemy sobie sami poradzić, skorzystajmy z pomocy innych. Na terenie powiatu wadowickiego działają instytucje, które udzielają pomocy i wsparcia w kryzysie:

FENIKS Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza

ul. Dworska 9, 34-100 Radocza

tel. 33 873 10 01 / e-mail: [email protected] / [email protected]

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy

ul. Dworska 9, tel. 33/873 10 01 e-mail: [email protected]


źródło: KPP Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

NIE bo NIE, 28.10.2019 15:38

Bohatery, prawdziwi wybrancy narodu, szacun!