reklama
reklama

Policjanci pomogli schorowanej, starszej kobiecie

Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2019 10:48,
Policjanci pomogli schorowanej, starszej kobiecie
Funkcjonariusze z kalwaryjskiego komisariatu wspólnie ze strażakami pomogli samotnie mieszkającej 78-latce, która zasłabła w swoim domu. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych na zgłoszenie, kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę.

Jak informuje policja kilka dni temu do dyżurnego Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zadzwoniła kobieta, która poinformowała że nie może dostać się do domu swojej znajomej. Jak przekazała zaniepokojona sąsiadka, 78-letnia mieszkanka Bugaja, mieszka samotnie i choruje na serce.

- Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przez okno budynku, zauważyli leżącą na podłodze jednego z pomieszczeń kobietę, która nie reagowała na wołanie i dobijanie się do drzwi i okien. Policjanci nie wahając się ani chwili wyważyli drzwi wejściowe do domu oraz drzwi w korytarzu - informuje Agnieszka Petek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Strażacy z OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zostali powiadomieni przez policjantów, pomogli wyważyć kolejne drzwi prowadzące do pomieszczenia, gdzie znajdowała się starsza kobieta. Półprzytomna 78-latka była bardzo osłabiona, nie była w stanie wstać o własnych siłach. Policjanci i strażacy udzielili jej pomocy i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł kobietę do szpitala. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy pomoc dotarła na czas.

źródło: policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy