reklama

Policja zatrzymała dwóch złodziei, którzy okradali sklepy w centrum Andrychowa

Na sygnale, Wiadomości, 22.10.2018 17:05,
Jeden przez kilka tygodniu ukrywał się przed policjantami.
Policja zatrzymała dwóch złodziei, którzy okradali sklepy w centrum Andrychowa
15 i 18 września 2018 roku andrychowski komisariat został poinformowany o kradzieży z włamaniem do placówek handlowych, do których doszło w centrum Andrychowa. W pierwszym przypadku sprawcy skradli odzież o wartości ponad 1435 złotych, natomiast w drugim zostali spłoszeni przez alarm, który uruchomili w trakcie próby wejścia do budynku.

- Z uwagi na charakter sprawy do czynności włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy w wyniku podjętych działań ustalili sprawców przestępstwa. 19 września andrychowscy śledczy zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Andrychów. Drugi ze sprawców wpadł w ręce stróżów prawa 19 października, 18-latek ukrywał się przed organami ścigania m.in. z uwagi na fakt, że miał zasądzony zakład poprawczy, w którym będzie przebywał do czasu ukończenia 21 roku życia - informuje policja.

Zatrzymani w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania i kradzieży z włamaniem. W przypadku 16-latka sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich celem podjęcia decyzji co do ewentualnego zastosowania środków przewidzianych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy