reklama

Mnóstwo weekendowych kolizji na drogach powiatu

Na sygnale, Wiadomości, 22.10.2018 14:45, PG
Weekendowa kronika policyjna.
Mnóstwo weekendowych kolizji na drogach powiatu

W sobotę (20.10.) w Stanisławiu Dolnym około godz. 07.25 doszło do kolizji drogowej. Kierujący oplem corsą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem a następnie zjechał ze skarpy na przydrożne pole. Mężczyzna był trzeźwy i został tylko pouczony.

W Tomicach na ul. Dworskiej około godz. 11:30 kierujący pojazdem volkswagen transporter, który to nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu hundai, w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

W Wadowicach na ul. Putka około godz. 11:50 kobieta kierując samochodem volkswagen pasat nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej pojazdem opel corsa, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Została pouczona.

W Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. Jagiellońskiej po godz. 12:00 kierujący pojazdem volkswagen golf, który wykonując manewr włączania się do ruchu z parkingu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi volkswagen pasat, w efekcie czego doprowadziło zderzenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

W Wadowicach na placu Obrońców Westerplatte około godz. 14:00 kierująca samochodem honda nie zachowała szczególnej ostrożności podczas manewru cofania przez co uderzył w zaparkowany samochód opel. Trzeźwa kierująca została pouczona.

Na ul. Zarzecznej w Roczynach około godz. 14:25 kierujący samochodem opel astra nie zachował bezpiecznej odległości między poprzedzającym go samochodem i najechał na tył renault. Sprawca został pouczony.

Po godz. 19:00 na ul. Garncarskiej w Andrychowie kierujący samochodem audi a6 potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Obaj uczestnicy byli trzeźwi. Pieszy doznał obrażeń lecz po opatrzeniu wypisano go ze szpitala, dlatego policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję.

W Kalwarii Zebrzydowskiej przed północą kierujący toyotą avensis wykonując manewr cofania na parkingu nie zachował należytej ostrożności, w wyniku najechał na zaparkowany samochód peugeot. Kierowca został ostał pouczony.

W niedzielę (21.10.) o godz. 03:00 rano w Przytkowicach kierujący samochodem osobowym jadąc w kierunku Skawiny nie zachował należytej ostrożności podczas wymijania pojazdu skoda fabia i doprowadził do zjechania na przeciwległy pas ruchu, i do zderzenia z tym pojazdem. Kierowca został pouczony.

Po godz. 13:00 w Wieprzu na ul. Wadowickiej kierujący samochodem chevrolet nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Z kolei w Spytkowicach na ul. Jana Pawła II około godz. 17:00 mężczyzna, który będąc w stanie nie trzeźwości (miał ponad dwa promile) kierując po drodze publicznej samochodem fiat ducato nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki volvo, wskutek czego najechał na tył przedmiotowego pojazdu. Zatrzymano prawo jazdy kierującemu, a dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadził posterunek w Spytkowicac.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy