reklama

Policja podsumowała majowy weekend

, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2018 10:40, red
Pierwsze policyjne podsumowania "Majowego weekendu" na drogach.
Policja podsumowała majowy weekend
Od 27 kwietnia do 6 maja policjanci realizując działania prewencyjne pn. Majowy weekend, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

Na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób, ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 44 kolizjami drogowymi.

- W efekcie wzmożonej służby na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie majowego weekendu policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali 17 uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu w tym: 4 nietrzeźwych kierowców, 5 kierowców będących w stanie po użyciu alkoholu, 5 nietrzeźwych rowerzystów oraz 3 rowerzystów będących w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo ujawnili 596 wykroczeń, w związku z którymi nałożyli na sprawców 238 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 55 mandatów za wykroczenia porządkowe, a 251 osób pouczyli. W 52 przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy