reklama

Policja ostrzega: seniorze uważaj. Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze

, Na sygnale, Wiadomości, 28.10.2020 16:00,
Policja ostrzega: seniorze uważaj. Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze

Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy posługując się różnego rodzaju metodami, usiłują wyłudzić pieniądze od seniorów. Tym razem do przestępstwa nie doszło, gdyż troje mieszkańców Oświęcimia i Włosienicy od razu zorientowało się, że taki telefon to próba wyłudzenia pieniędzy. Podobne telefony odebrali m.in/. mieszkańcy Andrychowa.

Po południu (28.10) oświęcimscy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy dotyczące metodą „na wnuczka”. Sprawcy podawali się za bliskie osoby, informując, że córka bądź wnuczka miała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy aby opuścić areszt. Świadomi mieszkańcy, nie dali się jednak nabrać, bo bliskie im osoby były z nimi w domu.

Policjanci poszukują sprawców i apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na numer stacjonarny wyłudzają pieniądze.

Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego wyjątkowo karygodnego oszustwa, jednakże ponownie apelują aby nie sugerować, się pośpiechem, który narzucają sprawcy, a rozsądkiem, i nigdy w takich sytuacjach nie przekazywać pieniędzy osobie obcej.

Jak należy postąpić:
W przypadku prośby o pilne przekazanie pieniędzy obcej osobie należy skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który znalazł się w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny.

Nie wolno działać w pośpiechu, i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.

Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z Policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

Jak widać na powyższym przykładzie jest coraz więcej osób świadomych, że oszuści wykorzystują wszelkie sposoby, aby wyłudzić pieniądze.

Apelujemy o przekazanie seniorom ważnych wskazówek, które pozwolą uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

źródło: Policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy